Vinkovci nastavljaju s pobjedama, Meteor najuvjerljivi

Vinkovci su tijesnom pobjedom nad Borcem očuvali vrh no nešto uvjerljivijom se Sremac izjednačio i po gol razlici, a po broju bodova i dalje se drže rame uz rame Meteor i Polet. Upravo je Meteor ostvario najuvjerljiviju pobjedu drugoga kola pri čemu je u Slakovcima pukla petarda, a strijelce je predvodio Tomislav Kelava.

Jedan manje je postigao Polet gdje je domaćina vukao Marko Mikinac s dva pogotka, a 4 je postigao Obilić no u sasvim drugačijoj utakmici gdje je gost iz Orolika prijetio otkidanjem bodova no pet minuta prije kraja Stevan Mrmoš donosi pobjedu domaćinu. Prije njega je hattrick postigao Siniša Gluvaković, a bila je ovo prva pobjeda i prvi bodovi Obilića nakon jako puno vremena jer su hrabri, korektni i uporni momci iz Ostrova odradili čitavu proteklu sezonu s nulom na kontu. Zadnji bodovi Obilića upisani su 28.03.2021. kada su svladali Šokadiju u Đeletovcima.

Siguran i neugodan gost bio je Sremac u Podgrađu slomivši domaćina sredinom drugoga dijela u razmaku od samo sedam minuta kada padaju sva tri pogotka na susretu i to u mrežu domaćina. Vinkovci su očuvali čelnu poziciju minimalnom pobjedom koja nije dolazila u pitanje iako su na početku poveli gosti. Lider i prošlosezonski jesenski prvak pravi preokret s tri uzastopna pogotka da bi u samom finišu gost malo zakuhao smanjenjem no do boda ipak nije stigao.

2 04.09.2022 16:00 Donje Novo Selo NK Polet (DNS) – NK Hrvatski sokol (M) 4:1

NK Podgrađe – NK Sremac (M) 0:3 (Maričić Srđan 64′, Kovačević Roko 65′, Maglica Anton 71′)
HNK Vinkovci – Borac 3:2 (Zovko Luka 30′, Mustapić Mihael 64′, Spaić Mario 76′ / Bosanac Dragan 27′, Arambašić Srđan 84′)
NK Obilić – NK Orolik 4:3 (Gluvaković Siniša 18′, 33′, 51′, Mrmoš Stevan 85′ / Blažeković Josip 6′, Knežević Domagoj 29′, Budeš Emanuel 51′)
NK Šokadija (Đ) – NK Bosut 1:1 (Fajdetić Nikola 81′ / Vuković Ivan 26′)
NK Meteor – NK Čelik 5:0 (Kelava Tomislav 24′, 75′, Filaković Josip 29′, Lazanin Marin 42′, Ivančić Dragan 78′)
NK Polet (DNS) – NK Hrvatski sokol (M) 4:1 (Mikinac Marko 44′, 47′, Đaković Borna 55′ (AG), Cvitić Marko 90′ / Botić Domagoj 67′)