Vinkovčanke i Varaždinke uspješne u 14. kolu Prve odbojkaške lige

Proteklog vikenda igrano je 14. kolo Prve lige za odbojkašice u kojem su do pobjeda došle obje ekipe iz regija Istok i Sjever, Vinkovčanke su nadigrale Veli Vrh, dok su Varaždinke bile bolje od Velike Gorice.

Vinkovačke odbojkašice ugostile su Veli Vrh i odigrale jako dobru utakmicu, dobar dojam nije pokvarilo niti opuštanje u trećem setu koji je pripao Dalmatinkama. Nakon dobivena dva uvodna seta došlo je do pada u trećem što su gošće uvjerljivo kaznile, no bilo je to dovoljno upozorenje Slavonkama da se probude pa je u četvrtom setu sve sjelo na svoje mjesto i sva tri boda su ostala Vinkovčankama.

Varaždinski Cratis gostovao je u Velikoj Gorici i po istom receptu kao i Vinkovci došao do sva tri boda. Samo je to djelovalo puno uvjerljivije. Dva dominantno osvojena seta u kojima su domaće igračice osvojile 13 odnosno 14 poena, pa veliki pad u trećem koji odlazi Velikoj Gorici, i onda potpuna dominacija i 25:10 za konačnih 3:1 i bijeg u sigurnu zonu Prve lige!