Villarreal izbacio Bayern, Luka podijelio još malo čarolije za prolaz Reala

Sjajna večer za nogometne zaljubljenike u Ligi prvaka, dvije izvrsne utakmice iz kojih su kao pobjednici i prvi polufinalisti izašli španjolski klubovi Real Madrid i Villarreal.

Villarreal je u Munchen došao s prednosti od jednog gola iz prve utakmice i odlučila se to braniti na gostovanju kod njemačkog prvaka. Jako dobro su zatvorili sve prilaze svom golo, prvi dio izdržali prazne mreže no kada je Lewandovski u 52. minuti anulirao prednost gostiju malo tko je vjerovao da Bayern neće do kraja izboriti prolaz. No dogodilo se upravo to, Žuta podmornica izdržala je sve njemačke udare, a onda u 88. ispalili torpedo zvan Samuel Chukwueze i potopila nade Bavaraca da mogu do europskog trona.

U Madridu spektakl s Mateom Kovačićem i Lukom Modrićem u naslovnim ulogama, a na kraju se veselio kapetan Vatrenih i njegov Real. Čudesna utakmica, aktualni prvak Europe došao je na noge Realu pomalo prežaljen, a onda je pokazao da je riječ o sjajnoj momčadi, potpuno su nadigrali Real, vodio je 3:0 golovima Mounta u 15., Rudigera u 51. te Wernera u 75. minuti utakmice kojem je krasno asistirao Mateo Kovačić i sve je vodilo velikom preokretu i plasmanu Bluesa u polufinale. Nije kraj kad je kraj nego kad Luka Modrić kaže da je kraj. Bezidejan i jalov Real oživio je ulaskom Camavinge čime se Luka pomaknuo bliže suparničkom golu i to je ekspresno naplaćeno. Teško je smisliti dovoljno jak epitet za ono što je Luka napravio u 80. minuti utakmice. Najbolja vanjska koja je ikad igrala najljepšu igru na svijetu čudesnom je loptom “u trepavicu” pogodila Rodryga kojem stvarno nije bilo teško s 5 metara zabiti i osigurati Realu produžetke. U njima vrlo brzo Vinicius asistira za Karima Benzemu koji donosi prednost Kraljevima koji su je ovaj put sačuvali do kraja i pridružili se Villarrealu među četiri najbolje momčadi Europe u ovoj sezoni.