Viljevac presudio Poletu, prva pobjeda Ribara

U baranjskoj 2.ŽNL ovo kolu su domaćini bili uvjerljivi. U šest utakmica su bodovi ostali kod kuće, samo se Mladost (D) vratila iz Petlovca s novom pobjedom.

Dražani su učinili velik korak ka jesenskom tituli, nakon pobjede u Petlovcu. Nisu imali lako gostovanje ovog vikenda, Petlovčani visoko kotiraju na tablici, a tako su i pružili otpor. Utakmica puna prilika i borbenosti, do spretnost i kvaliteta omogućila je Mladostašima još jednu pobjedu. U rano vodstvo ih je doveo Rakić, no do predaha domaći zabijaju preko Markana. Ipak, u drugom dijelu s dva pogotka preko Andabaka i Crnčana, osiguravaju vrijedne bodove.

Bratstvo je u Jagodnjaku dočekalo Šokadiju iz Duboševice, te su se iskupili za prošlotjedni poraz. Imali su puno lakšeg protivnika, budući da Šokadija nije uvjerljiva u gostima. Oba pogodaka je postigao prvi strijelac lige Robert Nospak, po jedan u svakom dijelu. Već u drugoj minuti trese mrežu gostiju, dok je konačnih 2:0 postavio iz kaznenog udarca pet minuta prije kraja susreta.

Derbi kola odigran je u Suzi između domaćeg Columbusa 2005 i NK Jovan Lazić iz Bolmana. Columbusovci su uvjerljivi na svom terenu, a to su potvrdili i šestom domaćom pobjedom. Poveli su preko Šujdovića u ranoj fazi utakmice, a drugi gol se čekao do 70. minute kada Dumančić udvostručava vodstvo. Ekipa iz Bolmana do kraja susreta je uspjela tek postići počasni pogodak. Igrala se 84. minuti kada je kapetan Kuzmanović ublažio poraz. Ovakvih ishodom ta dva protivnika su zamijenili mjesta na tablici, tako da su nogometaši iz Suze preuzeli 3. mjesto.

Šestu domaću pobjedu upisali su i igrači Bilja na svom terenu, nakon što su svladali Mladost iz Čeminca. Vrlo dobra forma biljskih nogometaša u posljednje vrijeme urodila je još jednom upisivanju punog plijena. Jedini strijelac na susretu bio je Davor Marušić prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca, početkom drugog dijela.

Igrači Ribara su došli do prve ovosezonske pobjede. Ugostili u Dinamo (BPS) i svladali ih s 3:0. Hladan tuš za favrozirane goste dogodio se već u 9.minuti kada je dosuđena najstroža kazna za domaće. Siguran je bio Takač. Uslijedili su napadi gostiju, no s tim rezultatom se otišlo na predah. Drugi dio preslika prvog, gosti diktiraju igru, a Ribar vreba kontre. Ulazak s klupe Ujheljija prelomio je susreta, budući da mu je samo šest minuta bilo potrebno da postigne dva pogotka i tako donese prve bodove u Kopačevu.

Međimurec iz Kozarca je napokon prekinuo negativan niz i svladao karanački Polet. Gosti pak, sve što su napravili u prošlo kolu, u ovome su upropastili.  Kapetan Viljevac je doveo Kozarčane u vodstvo i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Prilike su se redale, no bez promjene rezultata. U samoj završnici palo je čak tri pogotka. Levačić donosi gostima izjednačenje i tračak nade. No, s dva brza pogotka domaćin je ugasio svaku nadu da se Poletovci vrate s bodovima u Karanac. Najbolji pojedinac susreta Igor Viljevac, u posljednjih desetak minuta potvrđuje pobjedu domaćina i upisuje svoj hattrick.