Viktor Hugo četvorkom predvodio Metalac, Fešk slavio u Popovcu

Nedjelja je donijela odigravanje 4 utakmica petog prvenstvenog kola Osječko baranjske 1. ŽNL, s dvoboj Hajduka iz Marijanaca i Slavonca odgođen je zbog izolacije domaće momčadi.

METALAC – BARANJA BELJE6:3

Golijada na Bikari u kojoj je Metalac umalo ostao bez pobjede unatoč 3:0 vodstvu. Prvo ime susreta bio je Viktor Hugo koji je na kraju zabio četiri komada i na svojim leđima dovukao Metalac do slavlja koje mu znači trenutno 3. mjesto na ljestvici. U prvom dijelu domaćin je izdominirao, uz dva pogotka Huga i jedan Šimašeka činilo se imao riješenu utakmicu. No, u nastavku Baranja pokazuje zube, ne predaju se i u samo 7 minuta od 66. do 73. dolazi do izjendančenja golovima Dorotića, Šisla i Petrušića. Ipak, u tom ganjanju zaostatka su se očito dobro potrošili pa Metalac dodaje gas u završnici, Vikotor Hugo pogađa još dva puta, a jednom Matej Bekavac za ipak uvjerljivo slavlje Runtićeve momčadi.

RADNIK – FEŠK 1:2

Fešk je slavio u Josipovcu i sačuvao čelnu poziciju iako je Radnik jako dobro parirao i odigrao odličnu utakmicu. Ivan Kapraljević je u 10. minuti drugog poluvremena donio prednost Fešku, poravnao je Josip Horvat samo 2 minute kasnije, a slavlje gostima iz Feričanaca iz kaznenog udarca donio je Marin Pavlović u 67. minuti.

Odigrali smo dobru utakmicu protiv kvalitetnog protivnika i nažalost izgubili. Po prikazanoj igri i stvorenim prigodama remi bi bio najrealniji ishod, ali ja čestitam gostima na pobjedi a svojim igračima nemam što zamjeriti, dali su sve od sebe, no to ovaj put nije bilo dovoljno – izjavio je trener Radnika, Antonio Šarić.

– Teška utakmica u kojoj smo ipak bodove zasluženo donijeli kuci. Nervozno i nestrpljivo djelujemo veći dio utakmice i propuštamo utakmicu odvesti u mirnije vode još u prvom poluvremenu, promašujući nekoliko izglednih prilika. Drugo poluvrijeme otvaramo bolje i postižemo pogodak ali vrlo brzo domaći poravnavaju iz prekida. U nastavku iz kaznenog udarca postižemo zgoditak i dolazimo do prve pobjede u gostima. Domaćinima zahvaljujem na gostoprimstvu, fer i korektnoj igri i želim im puno sreće u nastavku prvenstva – rekao je trener Feška Neven Čukalevski.

SLAVONIJA – VILJEVO 1:1

Tvrdu i čvrstu utakmicu odigrali su Slavonija i Viljevo i na kraju svaki osvojili po jedan bod. Domaće je do prednosti doveo Josip Perak koji je posljednjih tjedana prvo ime Punitovčana, a konačni rezultat u 10. minuti drugog poluvremena postavio je Antonio Kovačević.

Čestitam gostima na osvojenom bodu! – kratko je poručio Josip Vranić, trener Slavonije.

-Dobra utakmica moje ekipe. Ostavili su srce na teren. Na kraju bod. Malo ostaje žal s obzirom da smo bili bez 4 bitna igrača danas. Mislim da smo mogli uzet 3 boda da smo svi bili. Čestitam svojim igračima danas. Gosti fer i korektni. Suđenje korektno – rekao je nakon utakmice Marko Vincetić, trener gostiju.

HAJDUK P. – TOMISLAV 1:2

Iako bez Nikšića koji se oporavlja od ozljede Tomislav je upisao pobjedu u Popovcu i sada je prvi pratitelj vodećeg Feška. U prvom poluvremenu Luka Tomas je donio prednost Tomislavu, no vrlo brzo Hajduk dolazi u egal golom Ivana Jagetića koji je u dosadašnjem dijelu sezone definitivno prvo ime svoje momčadi. Ipak, pogodak mu malo vrijedi jer je samo nekoliko minuta prije kraja slavlje gostima osigurao Florian Abramović.

Nama je uvijek izuzetno teško gostovanje u Popovcu, a konačno smo i tu uspjeli pobijediti. Smatram da smo cijelu utakmicu bili bolji, imali veći posjed i bolje šanse i zasluženo pobijedili – komentar je Davora Rudeca, trenera Tomislava.

© Sportalo.hr 2020. | Newsphere by AF themes.