Veliki korak prema MŽNL: Visoko slavlje Psunj Sokola u Velikoj Kopanici!

U sklopu kvalifikacija za popunu MŽNL PŽ-SB u Velikoj Kopanici susreli su se u fantastičnoj atmosferi pred 500-tinjak gledatelja Posavina i okučanski Psunj Sokol, a gosti iz Okučana odradili su ogroman dio posla već u prvom susretu i na uzvrat dolaze nose velika četiri gola prednosti koja bi trebala biti dovoljna za osiguranje ulaska u viši rang. U izvrsnoj atmosferi i žustroj utakmici slavili su gosti rezultatom 2:6 i tako sebi osigurali ogromnu prednost za uzvrat u Okučanima. Titula igrača utakmice svakako pripada Seferoviću koji je hat-trickom usmjerio pobjedu na stranu Psunj Sokola.

NK POSAVINA VELIKA KOPANICA –  NK PSUNJ SOKOL OKUČANI 2:6

U okršaju za mjesto u MŽNL iduće sezone, u Velikoj Kopanici odigrao se dugoočekivani prvi susret kvalifikacija. Gosti iz Okučana odličnom su predstavom stekli kapitalnu prednost i relativno mirno dočekuju uzvrat koji je na rasporedu u subotu 18.6. Uz golove utakmica je obilovala i kartonima, pa je tako nakon utakmice u sučevoj bilježnici bilo upisano čak devet javnih opomena! Enis Seferović doveo je Psunj Sokol u vodstvo već u petoj minuti susreta nagovijestivši tako odličnu partiju svoje ekipe u Velikoj Kopanici.

Drugi pogodak za goste ponovno je djelo Seferovića koji svojim drugim pogotkom u 23. minuti podiže prednost gostiju na 0:2. Do kraja poluvremena domaćin je uspio smanjiti rezultat na 1:2 kada u 44′ mrežu gostiju trese Sebastijan Petričević. Kada se činilo da ćemo s tim rezultatom otići na odmor, na 1:3 prednost gostiju diže već pogađate- Seferović za hat-trick i miran odlazak na poluvrijeme gostima.

Drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo- već nakon sedam minuta igre Krešo Grbić diže prednost Psunja na visokih 1:4. Domaćin je očito pokušavao preko prekida i to im se po drugi put isplatilo preko Ivana Jularića koji u 70. minuti donosi kakvu takvu nadu Posavini i svojim navijačima za eventualni preokret.

No, do preokreta nije došlo, naprotiv, Psunj je golovima Armina Abazija prvotno povisio na 2:5 u 82. minuti susreta, da bi točku na i gostujuće pobjede postavio Saša Stijepić u sudačkoj nadoknadi drugoga poluvremena za konačnih 2:6 i ogromnu prednost pred nadolazeći uzvrat u subotu u Okučanima.

“- Čestitam ekipi Okučana na zasluženoj pobjedi,rezultat malo previsok ali što je tu je. Idemo odigrati uzvrat sportski i korektno,moji igrači su dali sve od sebe u prekrasnom dekoru ali jednostavno danas nismo bili na nivou. Suci odlični!” –prokomentirao je susret trener Posavine, Matijas Jurić, kojim ovim putem zahvaljujemo na izjavi.

“U utakmicu smo ušli otvorenog garda sa željom da pitanje prolaska riješimo već u prvoj utakmici. Nismo dozvolili domaćinima da se razmašu, imali smo posjed i uglavnom kontrolirali veći dio utakmice. Domaćin je prijetio uglavnom iz prekida i tako su postigli zgoditke i stvorili neke prilike. Kao i u cijelom prvenstvu kolektivnom i ofenzivnom igrom stvaramo puno prigoda i postižemo puno golova. Takva igra uvijek izbaci nekog pojedinca, ovaj put je to bio Enis Seferović sa tri prekrasna pogotka, ali cijela momčad je odigrala odličnu utakmicu. Vjerujem da su gledatelji (njih preko 500) bili zadovoljni viđenim. Domaćinima zahvaljujem na prijemu te fer i korektnoj utakmici a svojoj momčadi da i u zadnjoj utakmici pobjedom potvrdimo prolazak i zaokružimo ovaj pobjednički niz na 20 utakmica bez poraza.Pobjedom u idućoj utakmici potvrdimo prolazak i zaokružimo ovu sezonu s nizom od 20 utakmica bez poraza (za sada 18 pobjeda i 1 remi). “- Antun Orešić, trener NK Psunj Sokol Okučani

“- Prije svega, skidam kapu navijačima i jedne i druge momčadi na sjajnoj atmosferi i navijanju! Mislim da smo zasluženo slavili, idealno smo otvorili utakmicu, išli smo bez kalkulacija na pobjedu, nametnuli smo svoju igru i već u petoj minuti poveli. Povećali smo vodstvo ali domaćin je smanjio na 1:2 nakon prekida. Cijelo vrijeme smo pričali da su najopasniji iz prekida i baš na taj način smo dobili i drugi pogodak. Ono što nas krasi cijele sezone je drugo poluvrijeme gdje smo odmah otišli na 1:4. Opet dobijemo gol iz prekida i vraćamo domaćina koliko toliko u igru. Druga stvar koja nas krasi je opet presudila, a to je širina kadra, gdje s izmjenama podižemo tempo i na kraju zasluženo slavimo 2:6. Utakmica bez ikakve mrlje, od suđenja, sjajne atmosfere i korektne igre. Uživamo u lopti, imamo fantastičnu klapu i mislim da smo zasluženo tu gdje jesmo. Čestitam svojim suigračima i treneru, upravi i prijateljima kluba, ali naši navijači zaslužuju posebno mjesto u našim zahvalama jer definitivno su oni ti koji nas guraju! Vidimo se u Okučanima na našem debitantskom nastupu na novom stadionu, te očekujem jednako sjajnu atmosferu kao danas! “- ustupio je svoju izjavu za Sportalo David Figurić, igrač NK Psunj Sokola.