/Vedran Nikšić hattrickom slomio Bilje! 11. KOLO OSJEČKO BARANJSKE 1. ŽNL
Tomislav Zrinski

Vedran Nikšić hattrickom slomio Bilje! 11. KOLO OSJEČKO BARANJSKE 1. ŽNL

Osječki prvoligaši odradili su 11 prvenstveno kolo, Grabovac je pobjedom kod Omladinca sačuvao lidersku poziciju, a nakon derbija na Livani prvi pratitelj je Vedran. Odnosno Tomislav.

TOMISLAV – BILJE 3:2

Kakva utakmica na Livani! Sjajna, uzbudljiva i dramatična do posljednje sekunde. Na stadionu Kralja Tomislava još je jednom briljirao kralj strijelaca, Vedran Nikšić. Niti najbolja obrana lige ne može mu ništa kada je u elementu, a ove sezone je stalno u elementu! Bilje je imalo velikih 2:0 golovima Hrvoja Cvetka i Fabijana Domitreka, činilo se da će Bilje nastaviti svoju sjajnu seriju, a onda je u svlačionici Rudec probudio Nikšića koji u nastavku ubacuje u višu brzinu, donosi izjednačenje, a onda u trećoj minuti sudačkog dodatka i poptuni preokret i pobjedu Kraljevima!

– Još ne vjerujem da smo izgubili utakmicu. Odlično prvo poluvrijeme, u taktičkom smislu, u igri, u pasu, na kraju krajeva s golovima i vodstvom od 2:0 te s još nekoliko promašenih prilika. Domaćin nije bio opasan i samo je slučajno mogao zabiti gol ili našom velikom greškom. Na žalost po nas, to nam se dogodilo kod prvog primljenog pogotka. A od tada kreću samo duge lopte domaćina, koje smo uspjeli sve riješiti, ali nismo bili više opasni prema naprijed jer smo griješili u predaji lopte. No, s obzirom da je nogomet igra za golove, a oni imaju čovjeka koji voli golove, lopta se nakon jednog kornera u ruletu odbija baš njemu na nogu i zabija za 2:2. I u tom trenutku sam rekao kako smo izgubili 2 boda, ne znajući da u doslovce zadnjoj sekundi stvarno i gubimo. Ništa, čestitam ekipi Tomislava na pobjedi i naravno Vedranu Nikšiću na golovima. Mi trebamo izvući pouke i raditi dalje. Vratit će se – poručio je trener Bilja Aleksandar Stojković.

livana

OMLADINAC – GRABOVAC 0:1

Grabovac je odradio još jedan težak zadatak, minimalnom pobjedom koju mu je donio Josip Jakočević sačuvao je čelnu poziciju i po tko zna koji put dokazao i pokazao da ima momčad koja ima kvalitetu za sami vrh, za naslov prvaka!

Gosti su bolje otvorili utakmicu. Imali su veći posjed lopte, napadali i stvorili dvije 100 %-tne šanse. Nakon toga mi igramo bolje, ne koristimo dvije odlične prilike, što Grabovac kažnjava golom. U drugom dijelu smo promijenili formaciju te smo povečali posjed lopte, a samim time i stvorili više prilika nego u prvom dijelu. Gosti su izdržali naše napade i zadržali vodstvo na čemu im čestitam. Svojim dečkima nemam što zamijeriti, ostavili su srce na terenu, ali lopta nije htjela u gol – izjavio je Domagoj Vragolović, trener Omladinca.

omladinac

RATAR – HAJDUK M. 2:5

Rijetko tko iz Piškorevaca odlazi s bodovima, a Hajduku ne samo da je to pošlo za rukom, nego su i potpuno nadigrali i uvjerljivo pobjedili neprepoznatljivi Ratar. Po dva pogotka u pobjedu su ugradili Vlatko Alšić i Nikola Greganić, a jedan Antonio Špoljarić. Za domaće su zabijali Florijan Abramović i Dean Bekić, u tom trenutku za poravnanja, no na kraju je to blo premalo za osvajanje barem jednog boda.

Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi, mi smo upali u veliku krizu iz koje se moramo što prije vaditi, još jedna domaća utakmica je pred nama gdje moramo doći do 3 boda – riječi su Josipa Mišića, trenera Ratara.

Danas su gledatelji mogli uživati u lijepoj utakmici punoj preokreta. Čestitao bi mojim dečkima na stvarno borbenoj utakmici i na lijepoj pobjedi. Ugodno su me danas obradovali dečki koji su počeli utakmicu od prve minute a koji do sad zbog posla nisu bili ni na klupi. Domaćinu cestitam na korektnoj igri, a za suđenje mogu reći da je bilo izuzetno korektno, zahvalio bi se i našim navijacčima koji nas svaku utakmicu prate – poručio je Miroslav Katanić, trener Hajduka.

ratar

METALAC – RADNIK 1:0

Metalac je konačno prekinuo crni niz i vratio se pobjedama iako igra nije bila na razini onih sjajnih predstava na početku sezone. Na Bikari je gostovao Radnik, odigrao dobro ali se u Josipovac vratio praznih ruku zahvaljujući jedinom strijelcu na utakmici Marinu Runtiću.

Sve smo imali u svojim rukama, nismo iskoristli što nam je bilo ponuđeno i na kraju domaćin je to kaznio. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj igri – rekao je trener gostiju Zvonko Knez.

metalac

HAJDUK P. – SLAVONIJA 1:3

Željko Marošević bio je junak pobjede Slavonije u Popovcu. Nakon prvog dijela bez golova, u nastavku gosti iz Punitovaca dolaze do vodstva preko Maroševića, Hajduk se brzo vraća golom Igora Viljevca, a onda bodove Slavoniji osiguravaju Pavo Kovačević i Marošević svojim drugim golom na utakmici.

Čestitam svojim igračima na zasluženoj pobjedi. Bilo je teško danas ali uspjeli smo pobjediti i nosimo kući sva tri boda. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj utakmici – riječi su Josipa Vranića, trenera Slavonije.

popovac

SLAVONAC – ĐURĐENOVAC 1:0

U vrlo dobroj atmosferi pred oko 150 gledatelja Slavonac i Đurđenovac odigrali su tvrdu, čvrstu i izjednačenu utakmicu u kojoj je domaćin bio nešto sretniji i nešto spretniji. Gol odluke pao je u 67. minuti a zabio ga je Davor Kovačević koji je tako Slavonca pogurao prema mirnijoj zoni.

U prvom poluvrmenu nije bilo nogometa, i jedni i drugi smo se borili na sredini, nitko nije uspio preuzeti inicijativu i nešto konkretno napraviti. Gost doslovno nije opalio prema našem golu, a mi smo bili isto tako bezopasni. Na poluvremenu smo odlučili riskirati i tražiti sva tri boda, malo smo se presložili i krenuli naprijed što nam se u konačnici isplatilo, osvojili smo tri velika boda koja nam daju određenu dozu mira za sljedeće utakmice u kojima moramo igrati bolje od ovoga. Čestitam mojim igračima na borbi i pobjedi, a gostima sretno u nastavku sezone – izavio je Jako Brnić, trener Slavonca.

Utakmica za koju smo znali da moramo biti spremni na sve. Tvrda i nervozna utakmica u kojoj domaćin dolazi do pobjede golom iz zaleđa. Uz to za iduću utakmicu ostajemo bez tri igrača. Domaćinu čestitke na pobjedi. Suđenje – bez komentara – komentar je Branka Marčeka, trenera gostiju.