/Vatreni osigurali Euro! PREOKRET NA KIŠNOJ RUJEVICI
hrvatska

Vatreni osigurali Euro! PREOKRET NA KIŠNOJ RUJEVICI

Hrvatska nogometna reprezentacija bit će jedan od sudionika europske smotre idućeg ljeta, nakon pobjede nad Slovačkom i uspješnog završetka kvalifikacija!

HRVATSKA – SLOVAČKA 3:1 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E.
Stadion HNK Rijeka, Rijeka.

Sudac: C. Turpin (Francuska)

Strijelci: 0:1 – Boženik (32′), 1:1 – Vlašić (56′), 2:1 – Petković (60′), 3:1 – Perišić (74′)

Žuti kartoni: Ćaleta-Car (13′), Mak (23′), Rebić (43′), Dubravka (79′)

Crveni karton: Mak (66′)

Hrvatska: Livaković, Barišić, Ćaleta-Car, Perić, Jedvaj, Modrić, Brozović, Perišić (81′ Oršić), Vlašić (75′ Kovačić), Rebić (54′ Brekalo), Petković. Izbornik: Z. Dalić.

Slovačka: Dubravka, Hancko, Škriniar, Vavro, Pekarik, Hamšik, Lobotka, Kucka (79′ Hrošovsky), Rusnak (63′ Haraslin), Mak, Boženik (72′ Duriš). Izbornik: P. Hapal.

Izabranici Zlatka Dalića pobijedili su na Rujevici Slovačku rezultatom 3:1, iako su na poluvremenu bili u rezultatskom zaostatku, te su osvojili prvo mjesto u kvalifikacijskoj Skupini E. Hrvatska je tako izborila svoje 11. veliko natjecanje od samostalnosti!

Unatoč većem broju prilika Vatrenih u prvom dijelu, među kojima su se isticale one Petkovića, Vlašića i Perišića, Slovačka je u Rijeci povela zahvaljujući pogotku Boženika iz 32. minute. Slovački vratar Dubravka bio je nesavladiv prije odlaska na odmor.

Međutim, u nastavku je uslijedio preokret. Igrala se 56. minuta kada je Vlašić s ruba šesnaesterca pogodio donji kut slovačkih vrata, a samo četiri minute poslije Modrić ubacuje iz kuta, a Petković glavom pogađa za 2:1. Slovačka je potom zbog drugog žutog kartona ostala bez isključenog Maka.

Hrvatsku je pobjedu izvrsnom reakcijom potvrdio Perišić u 74. minuti, na ubačaj Barišića, a pred Dubravkom su se nizale prigode i za četvrti pogodak.

U drugoj utakmici Skupine E odigranoj u subotu Wales je slavio na gostovanju u Azerbajdžanu (2:0), a u posljednjem se kolu – u utorak, 19. studenoga – sastaju Wales – Mađarska te Slovačka – Azerbajdžan.

Zlatko Dalić postao je prvi izbornik nakon Miroslava Blaževića koji je Hrvatsku odveo na dva uzastopna velika natjecanja, jedno Svjetsko prvenstvo i jedno Europsko prvenstvo, a ždrijeb skupina Europskog prvenstva na rasporedu je 30. studenoga u Bukureštu. Uz Hrvatsku, plasman na Europsko prvenstvo već su osigurali i Belgija, Italija, Rusija, Poljska, Ukrajina, Španjolska, Turska, Francuska, Engleska, Češka, Finska, Švedska, Austrija, Njemačka i Nizozemska.