Vardarac preokretom do vodeće pozicije

Danas su odigrane posljednje četiri utakmice 26. kola osječko-baranjske 1. ŽNL. Sve su oči bile uprte u Vardarac gdje je gostovao dosadašnji lider, Jedinstvo iz Donjeg Miholjca.

MOTIČINA 0:0 FEŠK

Susjedni se derbi igrao u Donjoj Motičini gdje je gostovao FEŠK. U tvrdoj i čvrstoj utakmici došlo je do podjele bodova, a put do mreže nisu pronašli nijedni ni drugi. U svoj je toj žustrini pocrvenio gostujući Kljajić zbog dva žuta kartona.

Tvrda utakmica u kojoj se nije moglo vidjeti nekog lijepog nogometa. Možda smo mi malo konkretnije šanse imali, ali gostujuća mladost i poletnost je zasluženo osvojila bod što je na kraju i najpoštenije. Gostima želim puno sreće u nastavku prvenstva. – riječi su Davora Benotića, trenera Motičine.

S obzirom kako i koliko treniramo ovo danas je bilo i više nego dobro. Otvorena utakmica od prve minute. Odlična za gledatelje, ali ne i za trenere. Generalno, bilo je prilika na obje strane. Prvo poluvrijeme smo i jedni i drugi imali svoje prilike, ali mi nemamo koncentracije i to nam je bio problem. Početkom drugog poluvremena ostajemo bez stopera koji dobiva drugi žuti i cijelo poluvrijeme igramo sa igračem manje, ali su se dečki zaista borili i zaslužili taj bod, po meni i više. Ali dobro. Čestitke i jednima i drugima na borbi i zalaganju. Sudac uspješno odradio današnju utakmicu. – izjavio je Dinko Puljić, trener FEŠK-a.

HAJDUK (M) 1:2 SLAVONAC

U Marijancima su se sučelili domaći Hajduk i gosti iz Ladimirevaca. Hajdukovci su došli do prednosti preko Arnauta što je bio rezultat prvog dijela susreta. U nastavku Ladimirevčani rade preokret te golovima Jurkovića i Salapića dolaze do tri nova prvenstvena boda.

Sretno i spretno dobili utakmicu protiv slabog domaćina individualnim kvalitetom mojih igrača. Moram naglasiti da smo igrali bez četiri standardna igrača i s tim više je ova pobjeda slađa. Domaćinu čestitke na fer i korektnoj borbi, a mi se okrećemo na pripremu utakmice protiv Vardarca sljedeće nedjelje u Ladimirevcima i pozivamo sve naše vjerne navijače da nas dođu bodriti u što većem broju. – komentirao je Miroslav Matoković, trener Slavonca.

TORPEDO 2:0 VILJEVO

Do vrlo su bitne pobjede i tri nova boda stigli Kuševčani koji su na svom terenu svladali favorizirano Viljevo. Iako nakon prvog dijela nije bilo pogodaka, u nastavku na scenu stupa najbolji strijelac Torpeda Alen Liović koji s dva gola donosi važne bodove Barišićevoj momčadi. Liović je precizan bio dva puta, u 47. i 56. minuti, te je ponio titulu igrača utakmice.

Jako važna tri boda nakon utakmice u srijedu i izborenog finala. Prvo poluvrijeme blagu inicijativu i bolju igru su prikazali gosti, ali mi čvrstom obranom uspijevamo sačuvati čistu mrežu. Drugo poluvrijeme otvaramo odlično te nakon dvadesetak minuta vodimo 2-0. Mirno privodimo utakmicu kraju, te na kraju i zasluženo ostaju tri boda u Kuševcu. Okrećemo se utakmici s Motičinom u koju ulazimo bez ikakvog imperativa, a takvi igramo najbolje. – za Sportalo je rekao Mario Barišić, trener Torpeda.

Čestitam domaćinu na pobjedi. Nismo bili raspoloženi danas za nešto više. Utakmica bez nekih prilika. Primili smo dva gola u pet minuta iz naših grešaka. Suđenje korektno. – izjavio je Marko Vincetić, trener Viljeva.

VARDARAC 3:2 JEDINSTVO

Vrlo zanimljiv derbi igrao se u Vardarcu gdje je gostovalo i Jedinstvo. Epitet derbija svakako je opravdao ovaj susret, u kojem je palo čak pet pogodaka. Jedinstvo je povelo već u drugoj minuti susreta kada je Harkanovac krasno pogodio iz slobodnog udarca što je bio i rezultat prvog dijela. Početkom nastavka Stranatićeva momčad udvostručuje svoju prednost kada je precizan bio Janžek. I kada se činilo da će gosti slaviti u Vardarcu i pobjeći domaćinu na +5 četiri kola prije kraja, Dinjarova se momčad vadi iz bunara, iz rudnika što bi rekao Drago Čosić. U 75. minuti vodstvo gostiju smanjuje Lendić, koji zabija i za poravnanje nekoliko minuta poslije. A onda, u 90. minuti, totalni šok i prava euforija na stadionu Vardarca zavladala je kada je za 3:2 i pobjedu domaćina zabio iskusni Mario Mijatović. Za pobjedu i veliko slavlje Vardaraca, koji su i dalje ovog proljeća maksimalni, s 11 od 11.

Uh kakva utakmica! Kao i prošle dvije, puna tempa i preokreta! Mogu samo čestitati ekipi na karakteru i zalaganju. Gubili smo 2:0 i teško stvarali izgledne prilike, ali imali smo veliku većinu utakmice posjed i dominirali u polju. Jedinstvo je zabilo dva eurogola i igralo jako čvrsto i pametno. Međutim opet smo pokazali da smo tim za velike stvari i izmjene su donijele potrebnu brzinu, svježinu i okrenuli smo utakmicu u našu korist. Mislim da smo ipak na kraju zasluženo pobijedili. Okrećemo se Slavoncu i vjerujem da ćemo i dalje ostati ovakvi kakvi smo bili do sada – TIM ZA VELIKE STVARI! Sudačka trojka prvoligaški odradila utakmicu. Za svaku pohvalu! – zadovoljan je nakon susreta bio Marko Dinjar, trener Vardarca.

Danas sam pokazao da ja nisam za trenera. Moja je isključiva krivica za današnji poraz. Jednostavno vučem krive poteze i ništa to nije slučajno. Dečkima nemam što prigovoriti. – izjava je Slobodana Stranatića, trenera Jedinstva.