/Vardar ipak prejak za Nexe NEXE NI U TREĆEM POKUŠAJU NIJE DOŠAO DO BODOVA
nexe

Vardar ipak prejak za Nexe NEXE NI U TREĆEM POKUŠAJU NIJE DOŠAO DO BODOVA

Treće kolo SEHA Gazprom lige, RK Nexe igrao je u Skopju protiv RK Vardara. Nakon što sU dosta loše otvorili ovu sezonu, izgubivši prvo bodove u Novom Sadu protiv Vojvodine isto, iako malo iznenađujuće i u Našicama protiv Tatrana Prešov. Treću utakmicu u Seha ligi igrali su jučer u gostima u Skopju kod vrlo jakog Vardara, ali opet poraz. Iako su bili dosta neopterećeni ovom utakmicom, jer su ipak favoriti bili domaćini, želja za prvim bodovima je bila vrlo jaka.

Nažalost, već u startu hendikep, jer je nedostajalo nekoliko igrača, pa su tako uz već duže ne igranje Tomi Vozaba, nedostajali i Mario Tomić, Ivan Sršen i Ivan Vida. Ipak, igra u Skopju nije bila loša, pogotovo prvo poluvrijeme, te je RK Nexe bio tada i kvalitetniji što se moglo i vidjeti i prema prednošću od 3 gola razlike. Nažalost, nekoliko grešaka i Vardar u prvom poluvremenu uspijeva doći do izjednačenja i rezultata 14:14. Drugo poluvrijeme započinje Nexe vrlo dobro, ali takav dobar dio igre traje tek do 11 minute drugog poluvremena što koristi Vardar i iz minute u minutu povećava svoju prednost, te u 17. minuti vodi s čak 5 golova razlike. Oko 20 minute Nexe ponovo ima priliku za smanjenje, ali previše promašenih zicera dovodi do krajnjeg rezultata od 27:25.

U prvom poluvremenu svakako treba istaknuti velikih 5 obrana Morena Cara, prekrasnih 4 gola mladog Frana Milete te razigranog Saše Barišić Jamana s tri gola u mreži Vardara. Drugo poluvrijeme je bilo puno slabije, uslijedio je veliki period bez gola i puno promašenih zicera. Ipak, lijepo je bilo vidjeti čak 6 obrana Mihaila Radovanovića, koji je prošle godine tako nedostajao, a i koji je dao ipak malu šansu za priključak. Isto tako u strijelce se upisao i mladi Tomislav Kvastek koji je tako opravdao povjerenje trenera Hrvoja Horvata.

RK Vardar – RK Nexe 27:25 (14:14)
Dvorana SC Jane Sandanski (Skopje)

Suci: Miloš Ražnatović i Ivan Pavičević
Delegat: Emir Beslija

RK Vardar:
Kukulovski, Dimitrioski, Kristopans 3, Karapalevski, Sikosek – Pelko 2, Dissinger 6, Skube 1, Kalarash 1, Ghedbane, Čupić 1, Dibirov 9, Gorbok 1, Shishkarev 2, Kjosevski 1, Gorpishin, Kugis
Trener: David Pisonero

RK Nexe:
Lelić, Eter, Mileta 4, Mrđenović, Barišić – Jaman 3, Dumenčić 4, Car, Buvinić 2, Radovanović, Greganić, Jelinić 3, Severec 2, Pešić 2, Kvastek 2, Jaganjac, Pribetić 3
Trener: Hrvoje Horvat

Sedmerci: RK Vardar 4/5, RK Nexe 1/1
Isključenja: RK Vardar 2 minute (Gorbok), RK Nexe 6 minuta (Mrđenović, Jelinić, Severec)