Valpovka svladala Dilj, Borinci petardom ispratili Boboćane

Danas je odigrano prvih pet susreta 27. kola Međužupanijske lige Osijek-Vinkovci. Na terenima su bila sva četiri konkurenta za titulu: Borac (KV), Valpovka, Borinci i Dilj, kao i ekipe s novim trenerima u odnosu na srijedu: HAŠK Sokol i Višnjevac.

BORINCI 5:0 BORAC (B)

Na zahtjev gostiju, utakmica između Borinaca i Borca je odigrana danas umjesto u nedjelju. Iako je objema momčadima nedostajalo nekoliko prvotimaca, do pobjede je stigla Novoselčeva družina. Iako je prvo poluvrijeme prošlo bez pogodaka, u drugom su dijelu Borinci dodali gasa te su s čak pet pogodaka ispratili Boboćane. Dva je pogotka postigao najbolji strijelac lige Ležaić, dva Merkaš, dok je jedan zgoditak djelo Vendelina Šesta.

Trebalo se vratiti nakon onakve utakmice u srijedu, što moji dečki čine fantastično. Imamo sada udarni ritam srijeda-subota-srijeda i moramo se što prije rekuperirati kako bi spremni bili za ovaj ritam. Ni najmanje ne sumnjam u svoje dečke i znam da će izvući maksimum iz ovog ritma. Dečkima iz Bobote čestitke na fer i korektnoj igri te im želim sretan Uskrs. – rekao je Marko Novoselac, trener Borinaca.

Prije svega čestitke domaćinima na zasluženoj pobjedi i sucima na korektnom suđenju. Imali smo problema danas oko sastavljanja ekipe zbog velikog broja izostanaka. Poluvrijeme je završilo 0:0, dečki su dali sve od sebe i više od toga. Ali bez zamjene, kada ti je u prvih jedanaest i dva golmana, jednostavno moraš pasti. U drugom poluvremenu više nismo mogli. Zaista moram uputiti, bez obzira na poraz, velike pohvale mojim dečkima. Glavu gore i idemo dalje. – izjava je Aleksandra Stojkovića, trenera Borca.

BORAC (KV) 2:0 HAŠK SOKOL

S mnogo je problema doputovao HAŠK Sokol danas u Kneževe Vinograde. Čak šest izostanaka zbog suspenzija, te otprije ozljeda najboljeg igrača Mitrovića, problemi su s kojima se na debiju na klupi Jankovčana suočio novi trener Jozo Marjanović. Iskoristio je Borac gostujuće izostanke i došao do pobjede, osme uzastopne. Za novu je pobjedu Balatinčeve garde pogađalo čak pet različitih strijelaca.

Jedna dosta laka utakmica gdje gostima nismo praktički dopustili da upute udarac prema našem golu. Čestitam dečkima na pobjedi. – komentirao je Saša Balatinac, trener Borca.

OTOK 6:0 OLIMPIJA

Nakon slavlja u srijedu u Starim Jankovcima, Đurkovićeva je momčad potvrdila tri gostujuća boda u susretu s Olimpijom. Teniskim je rezultatom Otok ispratio goste iz osječkog Donjeg grada, te je upisao tri nova boda prije pauze u sljedećem kolu. Svakako valja spomenuti hattrick Tovilovića u drugom dijelu.

Čista i zaslužena pobjeda u jednoj fer i korektnoj utakmici gdje je došla naša kvaliteta i pobijedili smo visokim rezultatom mladu ekipu Olimpije. Čestitam mojim igračima i korektnoj ekipi Olimpije sretno dalje u prvenstvu. Suđenje odlično. – poručio je Mario Đurković, trener Otoka.

Čestitke domaćinima na zasluženoj pobjedi, prvo poluvrijeme 1:0 gdje nismo iskoristili nekoliko prilika, u drugom je protivnik iskoristio sve naše greške i zasluženo slavio. Suđenje za pohvalu. – kazao je Igor Višević, sportski direktor Olimpije.

RADNIČKI (Ž) 4:1 VIŠNJEVAC

I Višnjevčani su kao i Jankovčani promijenili trenera. Uprava kluba je s dojučerašnjim trenerom Antunom Labakom prekinula suradnju, a momčad će u nastavku prvenstva voditi dvojac Marijan Mihaljević i Nenad Šuto. Nije novi trenerski dvojac uspio probuditi momčad, Radnički je već do poluvremena stigao na neuhvatljivih 3:0. Početkom nastavka je postigao i četvrti, pa su malo stali što su iskoristili gosti koji su počasni pogodak postigli u posljednjim minutama susreta.

Imali smo danas dominantan ulaz u utakmicu, u uvodnih 10 minuta pet situacija za gol koje nismo iskoristili, no nešto poslije postižemo prvi a do kraja prvog dijela još dva pogotka preko Elvira Bukve i Leutara. U drugom dijelu preko Pejakovića zabijamo četvrti pogodak, da bi pred kraj utakmice primili pogodak. Čestitam igračima na zasluženoj pobjedi i prikazanom. – riječi su Andrije Beseka, trenera Radničkog.

VALPOVKA 2:0 DILJ

Derbi kola igrao se u Valpovu gdje je trećeplasirana Majdenićeva garda dočekala četvrtoplasirani Dilj, koji je u goste stigao bez vrlo važnih Ilića i Terzića. Iskorstila je to Valpovka koja je s dva pogotka u mreži gostiju slavila i upisala tri nova vrlo važna boda u borbi za titulu. Dilj je u posljednjim trenucima promašio kazneni udarac i ovim se porazom oprostio od realne borbe za titulu.

Prvo poluvrijeme je bila ravnopravna borba na sredini terena, a prednost smo stekli s jednim jako lijepim pogotkom iz igre našeg braniča. Drugo poluvrijeme promijenili smo sustav, prepustili posjed protivniku te čekali svoju priliku iz kontre, napravili smo nekoliko odličnih akcija te iz jedne postigli pogodak za povećanje vodstva. Fazu obrane smo opet odigrali jako dobre protiv jedne odlične ekipe koja je napadački nastrojena. Pobijedili smo i trećeg kandidata za vrh tablice, nastavljamo pozitivan niz od početka prvenstva i jedva čekamo sljedeću utakmicu u koju ćemo ući još jače i hrabrije. Čestitam svojim igračima na pobjedi a protivniku hvala na fer i korektnoj igri. – komentar je Martina Majdenića, trenera Valpovke.

Fer i korektna utakmica gdje smo odigrali dobru utakmicu. Na našu žalost i domaćin je bio raspoložen i zasluženo pobijedio. Čestitke Valpovki na pobjedi, mojim momcima na dobroj utakmici i sucima na odličnom suđenju. – poruka je Dejana Pavličića, trenera Dilja.