/Valpovka i Radnički izjednačeni na vrhu, Dilj prvi pratitelj EMANUEL MUSTHAUS ODLUČIO SUSRET VALPOVKE I MLADOSTI
valpovka

Odigrano je 4 susreta 11.kola MŽNL OSIJEK – VINKOVCI.
Susret dva lidera Valpovke i Mladosti završio je na strani domaćina iz Valpova. Valpovka se ovom pobjedom odvojila na 23 boda i izjednačena je na vrhu sa Radničkim iz Mece. U jedno tvrdoj utakmici Valpovka je dobila teškim mukama, jedini pogodak na utakmici je zabio Emanuel Musthaus u 72.minuti igre.

Valpovo  Valpovka – Mladost (SĐ) 1:0

Rekao bi da je bila jedna prava prvenstvena utakmica bez velikih šansi, puno tenzija, dosta duela. Prava jedna prvenstvena utakmica za prvo mjesto, možda nije bilo toliko ljepote koliko je bilo žari u utakmici. Gosti odlični, čvrsti, kompaktni, zaista čestitam njihovom treneru i ekipi, zaista dobra prezentacija. Sa naše strane koliko smo mogli, pokušavali, utakmica bez šansi, rekao bi prije po par šansi gdje se mogao postići gol i sa jedne i sa druge strane. Na kraju pobjedili 1:0 iz njihove greške, iskreno da je bilo neriješenp ne bi bilo nezasluženo. Mojim dečkima svaka čast, našli smo se u situaciji da vodimo u 4.ligi, nitko se to nije nadao ali sve je to njihova zasluga i ovim putem im se zahvaljujem. Svaka čast gostima, fer i korektni i želim im sve najbolje u nastavku sezone. Okrećemo se Dilju, borba za prvo mjesto se nastavlja – Goran Brkić, Valpovka.

Prava taktička utakmica između dvije odlične ekipe koje se međusobno odlično poznaju. Moji napadači danas nisu bili raspoloženi, svoje situacije nismo iskoristili, dok domaćin svoju je. Ništa, razočarani smo, al idemo dalje, očekuje nas novi radni tjedan i nova domaća utakmica. Čestitke domaćinu koji je danas bio spretniji i sretniji – Ivan Denić, Mladost.

valpovka-mladost

Dilj je razmontirao goste iz Babine Grede. Dilj je kao prvi pratitelj Valpovki i Radničkom sa 21. bodom na tablici, sljedeće kolo gostuju u Valpovu kod lidera lige. Dejan Radić je načeo goste u 11.minut, a onda stupa Tomislav Pavličić (ŠLAJFO) koji pogađa u 23.minuti iz kaznenog udarca, u 50. minuti svoj drugi pogodak zabija, te samo 4 minute nakon zabija i svoj treći pogodak u utakmici, u 67.minuti preuzima Ivan Bošnjak i povećava rezultat, a 4 minute kasnije ovoga puta Mario Stanić pogađa iz kaznenog udarca i postavlja konačni rezultat 6:0.

Vinkovci   Dilj – Šokadija 6:0

Mislim da rezultat govori sam sve, mislim da smo bili dominantnija momčad iako su gostima falila tri igrača, ali to ne umanjuje pobjedu mojih momaka odnosno volju i želju te htjenje na današnjoj utakmici, ja im čestitam danas na tome– Dejan Pavličić, Dilj.

Bez nekoličine standardnih igrača koji su izostali sto zbog kartona ili ozljeda nismo se mogli suprotstaviti tako kvalitetnoj ekipi Dilja koja je zasluženo pobjedila – Irfan Islami, Šokadija.

Dilj-šokadija

Radnički (Me) se vratio na pobjedničke staze, bili su bolji od Olimpije i izjednačili se sa Valpovkom na vrhu lige sa 23 boda. Kako je utakmica krenila gledatelji su mogli reći da je to bila jedna tvrda utakmica prvo poluvrijeme, ali onda slijedi golijada, prvo gosti u 62.minuti dobivaju crveni karton, van je izašao Matija Čakalić. Slavko Barat uzima stvar u svoje ruke i zabija u 65. i 69.minuti, gosti su se posložili i vraćaju se se u igru preko Marija Mijatovića u 78. i 79.minuti, ali opet Slavko Barat kaže mi želimo tri boda i u 90+3′ zabija za 3:2 i donosi Radničkom tri boda.

Mece    Radnički – Olimpija 3:2

Čestitam svojim igračima na zasluženoj pobjedi. Danas smo odigrali jednu solidnu utakmicu iako nas je puno nedostajalo, mislim da su svi dali svoj maksimum, te im ovim putem zaista čestitam na zasluženoj pobjedi. Zahvaljujem se gostu na fer i korektnoj utakmici, te suđenju da dobrom suđenju. Okrećemo se sljedećim radnim izazovima i nadamo se da će se neki od igrača brzo oporaviti. Karanoviću koji je slomio ruku želimo brz oporavak – Mario Amidžić, Radnički Mece.

Molim sve objektivne gledatelje da istinu o današnjoj utakmici ispričaju gdje god stignu jer ja svojim komentarom koji možda i nije objektivan ne želim nikom umanjit pobjedu ako je ona zaslužena – Franjo Pranjić, Olimpija.

RADNIČKI-OLIMPIJA

U Kneževim Vinogradima se igrao zanimljiv susret između dva Borca, rezultat je ostao neriješen. Nemanja Dorić dovodi goste u 76.minuti do vodstva, 4 minute kasnije Domagoj Jagetić poravnava rezultat na 1:1 iz kaznenog udarca, tako i ostaje do kraja.

Kneževi Vinogradi   Nk Borac – Borac  1:1

Mislim da smo danas odigrali jako dobru utakmicu, sve što smo se dogovorili dečki su odradili, više od ovog boda nismo mogli, imali smo na kraju utakmice dva tri zicera koja nismo zabili, a da bi smo uzeli tri boda morali smo to zabiti, jedna jako dobra ekipa iz Bobote koja je na početku imala kontrolu igre ali kasnije smo malo mi preuzeli, nažalost samo bod, mislim da smo zaslužili danas tri boda ali to je nogomet. Čestitam gostima na osvojenom bodu a mi idemo dalje iz kola u kolo – Saša Balatinac, Borac Kv.

Utakmica rastrzana sa naše strane prvo poluvreme, drugo smo ušli puno bolje ali smo opet dozvolili protivniku da napravi par šansi. Na kraju prelep gol Dorića, i to je to od utakmice. Primili smo gol iz opravdano dosuđenog penala. Domaćin korektan, borbe, bez ijednog incidenta, i interesantno je da ekipe protiv nas daju više od svojih mogućnosti, i to je evidentno. Mi gledamo sebe i pokušaćemo da ispravimo greške koje nam se dešavaju na utakmicama. Opet sam zadovoljan na kraju – Zoran Stamenić, Borac Bobota.