Valpovka preuzela tron, Zrinski petardirao Radničkog

Danas su odigrane prve četiri utakmice 32. kola u MŽNL Osijek-Vinkovci. Na terenima su bile dvije vodeće momčadi, Borac (KV) je igro derbi Baranje u Mecama, dok je Valpovka ugostila Tomislava iz Livane. U Boboti je gostovala satnička Mladost, dok se susjedni derbi igrao u Županji gdje su se sastali Radnički i Zrinski. Dva je kola prije kraja na prvo mjesto zasjela Valpovka koja sada ovisi sama o sebi jer ima bod više u odnosu na drugoplasirani Borac (KV).

RADNIČKI (M) 0:0 BORAC (KV)

Baranjski se derbi igrao u Mecama gdje je gostovao lider iz Kneževih Vinograda. Vrlo tvrda, čvrsta i prava muška utakmica završena je bez pogodaka, a nakon nje je najzadovoljnija Valpovka koja je iskoristila kiks Borca i zauzela vodeću poziciju dva kola prije kraja. Pred kraj utakmice domaćini su imali i najbolju priliku na utakmici, međutim kazneni udarac Radničkog obranio je vratar Borca Luka Kordić koji nosi titulu najboljeg igrača utakmice.

Čestitam mojim igračima na odličnoj utakmici, ostavili smo bolji dojam i stvorili više prilika za pogodak. Gostima želim sreću do kraja prvenstva. – poručio je Dario Dundović, trener Radničkog.

Bilo što komentirati ovako vruće glave zaista ne želim, samo mogu reći dali smo sve od sebe, ali jednostavno više od jednog boda nismo “mogli”. – izjava je Saše Balatinca, trenera Borca.

VALPOVKA 2:0 TOMISLAV (L)

Valpovka je očekivano došla do novih bodova u susretu s gostima iz Livane. Majdenićev je napadački dvojac donio novu važnu pobjedu valpovačkim Zelenim kojom su zasjeli na prvu poziciju. Prvo je sredinom prvog dijela precizan s bijele točke bio Bekavac, da bi točku na i u 77. minuti postavio Mandić. Valpovčanima slijede dvije utakmice u kojima mogu potvrditi titulu najbolje momčadi lige, prvo će na noge Šokadiji u Babinu Gredu, a onda će u posljednjem kolu ugostiti Otok.

Dosta teška utakmica za nas jer je pritisak rezultata još uvijek prisutan. U fazi obrane odigrali smo jako dobro, nismo primili gol i sveli smo protivnika na minimalne šanse za gol. Ne mogu bit zadovoljan s završnicom, iako smo zabili 2 pogotka, trebali smo utakmicu ranije riješiti. Svaku utakmicu stvorimo nekoliko izglednih šansi, ali nam fali koncentracije da većinu toga pretvorimo u pogodak. Čestitam svojim igračima na pobjedi, a protivniku hvala na fer i korektnoj igri. – za Sportalo je rekao Martin Majdenić, trener Valpovke.

BORAC (B) 6:2 MLADOST

Borac je u susretu sa Satničanima imao imperativ pobjede jer bi s tri nova boda potvrdio ostanak u ovom rangu i iduće sezone. A tako je Stojkovićeva momčad i ušla u susret, nakon deset minuta igre došli su do velike prednosti od tri gola do koje su je doveli mladi Ajduković i stasiti napadač Kovačević. Međutim, Satničani u posljednjoj minuti prvog dijela smanjuju pogotkom najboljeg strijelca Mladosti, Marka Gazića, a samo nakon dvije minute igre u drugom dijelu, za 3:2 zabija Luka Kolak koji je na pauzi ušao u igru. Ipak, domaćini zabijaju za 4:2 kada je ponovno precizan bio Ajduković, da bi vrlo važnu pobjedu Crvenih potvrdili Vidaković i Milovanović.

Već dugo imamo nedostatak standardnih igrača, pa smo se praktički već navikli igrati svaku utakmicu bez njih i pod pritiskom. Taj pritisak nije izostao niti danas. Igramo i borimo se za svaki bod, a protiv odlične ekipe iz Đakovačke Satnice, ostvariti povoljan rezultat nikad nije lako. U prvih 10 – 15min poveli smo sa 3:0, ali i gosti su bili izuzetno opasni u tom periodu. Mi smo svoje prilike iskoristili, a oni ne. Općenito, u prvom poluvremenu moglo je pasti još poprilično golova na obje strane. Praktično, utakmicu koja je već dobivena, doveli smo u pitanje u samo 5 min. Na kraju prvog i početkom drugog poluvremena, gdje se gosti vraćaju na 3:2. Gol je visio na obje strane, no ipak mi zabijamo četvrti gol i s tim golom rješavamo i utakmicu. Čestitam svim akterima na korektnosti i borbenosti, a posebno mojim dečkima koji su u nizu ostvarili 3. pobjedu koja nam donosi, svi se nadamo, miran završetak prvenstva. – kazao je Aleksandar Stojković, trener Borca.

Što reći, kad nakon deset minuta gubiš tri razlike. Iznimno loš ulazak u utakmicu koštao nas je visokog poraza, a pobjede domaćina je potpuno čista i zaslužena na čemu im čestitam. Mi se okrećemo završetku prvenstva, idemo ove dvije utakmice odraditi što je bolje moguće. – mišljenje je Ivana Denića, trenera Mladosti.

RADNIČKI (Ž) 0:5 ZRINSKI

Susjedni se derbi igrao u Županji gdje je gostovao Zrinski iz Bošnjaka. U derbijima se uvijek može svašta očekivati, ali ovako visoka pobjeda gostiju jako teško. Radnički praktički nije došao na utakmicu, a Zrinski ih je zasluženo pobijedio s nevjerojatnih 5:0. Već je na poluvremenu Zadrina momčad imala tri pogotka prednost do koje je stigla golovima Naglića, Sinanovića i Tomića. U nastavku, do 55. minute, Zrinski potvrđuje pobjedu i petardu drugim pogotkom Sinanovića i Džafića.

Kada igraš bez volje, želje i agresivnosti onda moraš izgubiti utakmicu od bilo koje ekipe u ligi. Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi. – riječi su Andrije Beseka, trenera Radničkog.

Najljepši poklon Bošnjacima za dan Općine. Domaćinu više sreće drugi put. – izjavio je Mladen Zadro, trener Zrinskog.