Valpovka na korak do titule, Borac deklasirao Višnjevca

U subotu je odigrano kompletno 33. kolo Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Dvije su vodeće momčadi imale zahtjevne zadaće, Valpovka na gostovanju u Babinoj Gredi, a Borac kući s Višnjevcem. Ostali su svi više-manje odradili revijalne susrete u kojima nisu imali mnogo za izgubiti.

OLIMPIJA – SLAVONAC 1:0

Utakmica u Osijeku bila je posljednja ovosezonska za momčad Slavonca iz Komletinaca jer su u zadnjem kolu slobodni. A Komletinčani su u Donjem Gradu doživjeli 16. proljetni poraz čime su ostali prikovani na pretposljednjoj poziciji. Olimpija je ostvarila minimalnu pobjedu kojom se oprostila od svojih navijača, a strijelac jedinog pogotka bio je Filip Relotić u 41. minuti. Obje ekipe još uvijek nisu sigurne hoće li i sljedeće sezone biti član ovog društva.

Čestitke treneru i igračima, dečki su dali sve od sebe i jako su željeli pobjedu u zadnjoj domaćoj utakmici kako bi je poklonili našim vjernim malim navijačima koji su nas bodrili po kiši cijelu utakmicu. Imali smo nekoliko izostanaka, ali smo uspjeli doći do zaslužena 3 boda koja ne utječu puno na naš plasman na tablici, ali za naš klub puno znače obzirom da smo dali priliku nekolicini naših mladih juniora koji su pokazali da će biti svjetla budućnost kluba. Čestitke i gostima na fair i korektnoj utakmici. – rekao je Igor Višević, sportski direktor Olimpije.

OTOK – DILJ 1:1

Otok i Dilj su u subotu podijelili bodove u utakmici pretposljednjeg kola. Po jedan zgoditak sa svake strane pao je u prvom poluvremenu, a u drugom dijelu se mreže nisu tresle. Vinkovčane je u vodstvo doveo Martinković svojim dvadesetim prvenstvenim pogotkom. Samo nekoliko minuta poslije vratar Dilja nesmotreno pogađa u svoju mrežu za izjednačenje i bod svakome. U drugom je dijelu bilo po nekoliko šansi sa svake strane, međutim nije bilo pogodaka. Baš će ove dvije ekipe u zadnjem kolu odlučiti prvaka jer Dilj na svom stadionu dočekuje Borca (KV), dok će Otok na noge lideru u Valpovo.

Fer i korektna utakmica oba oslabljena protivnika gdje su oba takmaca imali svojih šansi za pobjedu, ali na kraju realan rezultat. Čestitam svim igračima na dobroj utakmici, sucima na dobrom suđenju i gostima sretno u zadnjem kolu. – komentirao je Mario Đurković, trener Otoka.

Fer i korektna utakmica između dva podjednaka suparnika, tako da je rezultat na kraju najrealniji. Čestitke sucima na dobrom suđenju, protivniku na fer i korektnoj igri i mojim momcima na fantastičnom pristupu i odličnoj predstavi danas. – mišljenje je Dejana Pavličića, trenera Dilja.

BORAC – VIŠNJEVAC 9:2

Kad te ide, onda te ide. Borac je na oproštaju od svojih navijača u Kneževim Vinogradima došao do uvjerljive i visoke pobjede nad oslabljenim gostima iz Višnjevca. Balatinčeva je momčad već u prvom dijelu s četiri pogotka kaparisala pobjedu, a u drugom je poluvremenu samo nastavila. Fantastičan je bio Tkalec koji je autor četiri pogotka, Domitrek se okitio hattrickom, a po jedan su dodali Dominković i Polanec. Počasne su pogotke za goste postigli Pandžić i Radoš. Slavlje Borca pokvarila je jedino Valpovka koja je tijesno slavila u Babinoj Gredi te će u zadnjem kolu ovisiti sama o sebi.

Mogu samo čestitati dečkima na odličnoj utakmici, igrali smo dobro svih devedeset minuta, stvarali šanse i zaista igrali lijep nogomet sa puno lijepih akcija i ova visoka pobjeda je prema prikazanoj igri mogla biti i još veća. – poručio je Saša Balatinac, trener Borca.

ZRINSKI – MLADOST 0:0

Odličnoj nogometnoj predstavi svjedočili su gledatelji na Njivicama u Bošnjacima gdje je Zrinski dočekao Mladost. Nažalost, samo su nedostajali pogoci, a bilo je nekoliko odličnih prilika s obje strane. Pogotovo u drugom dijelu kada se praktički igralo va banque. Na kraju podjela bodova na oproštaju Zrinskog od svojih navijača.

Danas došao gost da se iskupi za svake poraz u gostima ove sezone. Tako raspoloženi dominiraju u prvom poluvremenu, međutim u nastavku mi smo ti koji želimo postići gol, ali na kraju rezultat je realan. Veliki pozdrav publici koja se ipak vratila na Njivicu. – komentirao je Mladen Zadro, trener Zrinskog.

Čestitam objema ekipama na stvarno odličnoj partiji. S obzirom na predzadnje kolo, tempo je bio vrhunski, mislim da su gledatelji imali što za vidjeti, a nažalost su samo izostali pogoci. Zrinskom zahvaljujem na gostoprimstvu, a mi se okrećemo posljednjem kolu jedva čekajući da ovo predugo prvenstvo napokon završi jer nam je odmor svima itekako potreban. – izjava je Ivana Denića, trenera Mladosti.

HAŠK SOKOL – TOMISLAV (C) 2:1

Na Gatini je HAŠK Sokol ugostio ekipu Tomislava iz Cerne. Počelo je vrlo otvoreno, pa je već u četvrtoj minuti iz kaznenog udarca za domaće pogodio Luka Kujadin. Na semaforu je ovaj rezultat stajao sve do 80. minute kada je gostujući Šimunac pogodio za izjednačenje. U međuvremenu su gosti ostali s igračem manje zbog dva žuta kartona Strukara kojem je jučerašnji dvoboj bio posljednji ovosezonski. No u 83. minuti za veliko slavlje na oproštaju od svoje Gatine zabija mladi Karlo Morovičanin i postavlja konačnih 2:1.

Za gledatelje odlična utakmica i ovom prilikom čestitam domaćinu i želim im svu sreću. Nas je koštao jako loš ulazak u utakmicu i nervoza koja nas je danas koštala isključenja i gubitka bodova, a njoj doista nije danas bilo mjesta jer teren je bio odličan, suđenje jako dobro, tako da mi nije jasno zašto smo bili nervozni i van utakmice, pogotovo prvih 15-tak minuta. Idemo odraditi još to zadnje kolo i odmoriti se od svega jer sezona je bila duga i naporna. – mišljenje je Nikice Bartulovića, trenera Tomislava.

ŠOKADIJA – VALPOVKA 1:2

Po mnogima je posljednju priliku da izgubi lidersku poziciju Valpovka imala danas u Babinoj Gredi, međutim to se nije dogodilo. Majdenićeva je momčad ostvarila pobjedu došavši na korak do toliko željene titule. U 11. je minuti Valpovka došla u vodstvo zahvaljujući domaćem vrataru Vučkoviću koji je pogodio u svoju mrežu. Taj je rezultat ostao sve do poluvremena, a onda početkom nastavka stvari na početak vraća Jukić. Međutim, slavlje Šokadije nije dugo trajalo, samo sedam minuta poslije novo vodstvo Zelenima donosi kapetan Mutshaus koji ih svojih pogotkom dovodi na vrata raja, jer Valpovčanima je za titulu potrebna još samo pobjeda u zadnjoj utakmici kada će dočekati ekipu Otoka.

Rekao bih da smo pružili odličnu partiju protiv prvoplasirane ekipe lige. Jedna tvrda, čvrsta utakmica koja je mogla otići na bilo koju stranu. Gosti korektni, suđenje odlično. – za Sportalo je rekao Krunoslav Tomljenović, trener Šokadije.

U prvom poluvremenu ispunili smo cilj, otvorili smo utakmicu ranim pogotkom. Nakon toga pustili smo domaćinu posjed te čekali svoju šansu iz kontre, nije to bio moj najpametniji potez jer domaćin ima nekoliko odličnih igrača koji traže igru i jaki su u posjedu te kroz igru lako dolaze u šansu. U drugom poluvremenu nakon nekoliko neiskorištenih prilika domaćin izjednačuje ali mi pokazujemo karakter koji nas krasi od početka prvenstva i zabijamo za minimalnu prednost koju smo zadržali do kraja utakmice. Završavamo ovu poluseznu bez poraza u gostima i na to sam posebno ponosan jer nigdje nismo išli na izlet, naprotiv, uvijek smo željeli zabiti gol više od domaćina i ta hrabra igra nam se vratila na najbolji mogući način. Čestitam svojim igračima na pobjedi a protivniku hvala na fer i korektnoj igri. – izjavio je Martin Majdenić, trener Valpovke.

BORINCI – RADNIČKI (M) 0:5

Najveće su iznenađenje kola priredili nogometaši Radničkog iz Meca koji su u Jarmini petardirali Borince i tom su pobjedom osigurali peto mjesto na tablici. Dundovićevu je momčad u vodstvo doveo Martan u 17. minuti što je bio i rezultat nakon prvih 45. minuta. A u drugom je dijelu Radnički dodao još malo gasa, te je s još četiri pogotka osigurao visoku pobjedu. Zabijali su redom: Martan, Oroz, Vladić i Ranogajec. S druge strane, prava je šteta za Borince koji se nakon ove povijesne sezone i mnogih uspjeha ipak nisu pobjedom oprostili od svojih navijača.

Nakon ovakvog rezultata mogu samo čestitati protivniku. Moji dečki su htjeli, ali danas jednostavno nije išlo. – riječi su Ivana Škofa, pomoćnog trenera Borinaca.

Čestitam mojim igračima na odličnoj igri i uvjerljivoj pobjedi. Hvala domaćinu na fer igri. – kazao je Dario Dundović, trener Radničkog.

TOMISLAV (L) – RADNIČKI (Ž) 2:5

Nakon što su prošlo kolo popili pet komada u Županji, ovo je kolo Radnički u Livani postigao pet pogodaka i došao do uvjerljive pobjede nad Tomislavom. U prvom je dijelu za Livance neuhvatljiv bio Elvir Bukva koji je postigao dva pogotka. U 61. minuti Ivkošić povećava prednost Radničkog, a samo nekoliko minuta poslije za 1:3 s bijele točke zabija Nikšić. Međutim, priliku s 11 metara dobivaju i gosti koju koristi vratar Marinko Oršolić. Bukva u 75. minuti postiže hattrick, a Nikšić svojim drugim pogotkom postavlja konačnih Tomislav 2, Radnički 5.