/Valpovka je jesenski prvak MŽNL Osijek-Vinkovci RADNIČKI IZ ŽUPANJE NADIGRAO IMENJAKA IZ MECA
RadničkiŽ

Odigrano je 14.kolo MŽNL Osijek – Vinkovci. Jedno kolo prije kraja imamo jesenskog prvaka, a to je Valpovka, ukoliko zadnju utakmicu Valpovka izgubi, a Radnički iz Meca pobjedi, morali bi zabiti 9 komada, što i nije baš tako jednostavno.

Olimpija proživljava teške dane, nakon loših rezultata napustio ih je i trener Franjo Pranjić. Olimpija je protiv posljednjeg Zrinskog uzela samo bod. Dva poluvremena, dva gola, u samom početku, svakome jedan, u 4.minuti poveo je domaćin pogotkom Matije Čakalića iz kaznenog udarca, a u 48.minuti izjednačenje i konačan rezultat postavio je gostujući igrač Đuro Mišić.

Osijek     Olimpija – Zrinski    1:1

Uzbudljiva i otvorena utakmica s puno prilika na obje strane,odličnih obrana i jednog i drugog vratara te po jedan gol u protivničkoj mreži možda je i najrealniji rezultat na kraju. Domaćin je poveo već u 4.min.iz kaznenog udarca o mi smo izjednačili prekrasnim golom Mišića iz slobodnog udarca početkom drugog poluvremena. Teren dosta težak za igru i kontrolu lopte.Čestitke domaćinu na korektnoj igri,želim im više uspjeha u nastavku prvenstva a mojim igračima na zalaganju.Pohvale i sudačkoj trojci na vrlo dobrom suđenju- Drago Trojan, Zrinski.

Otok je ugostio pretposljedni Višnjevac i uzeo sva tri boda. Gosti su poveli pogotkom Branka Mihaljevića u 18.minuti ali nisu mogli izdržati, 10ak minuta poslije Ivan Matozan poravnava rezultat, u 52.minuti kazneni udarac realizira Krešimir Jurić, i to je 2:1, u 57.minuti povisuje Mihael Peranović na 3:1, tako i ostaje do kraja utakmice.

Olimpija-zrinski

Otok     Otok – Višnjevac      3:1

Pobijedili smo 3-1 ekipu Višnjevca, zaslužena pobjeda, gost poveo, mi se ubrzo vratili, početkom drugog poluvremena zabijamo za 2-1 i ubrzo za 3-1 ,čestitam dečkima na pobjedi, ekipi Višnjevca na fer i korektnoj utakmici, sucima na dobrom suđenju, pobjedu posvećujem našim operiranim dečkima, naše misli su uz vas, Ivane i Franjo ovo je za vas – Željko Grgić, Otok.

Čestitamo domaćinu, fer i korektna utakmica, zbilja ni najmanji prekršaj nije vrijedan spomena. Došli smo praktički bez zamjene, dvojica na klupi ozljeđenih, u konačnici poveli smo na vrijeme iz jedanaesterca pod sumnjom okolnosti ali dobro. Uglavnom čestitam domaćinu, idemo dalje, dočekujemo Dardu, čekamo bodove kod kuće – Miroslav Čelar, Višnjevac.

otok-višnjevac

Darda napokon do bodova protiv Borca iz Kneževih Vinograda. Domaćin je dva puta pogađao u dva različita poluvremena. Prvo poluvrijeme u 23.minuti Božidar Marijanac je postavio rezultat na 1:0. Drugo poluvrijeme u 81.minuti sve nade za goste ugasio je Fran Babić te postavio konačan rezulat na 2:0.

Darda     NK “Darda” – NK “Borac”     2:0

Osvojili smo jako važna tri boda, odigrali smo 90 minuta dobru utakmicu, koncentrirano, borbeno. Čestitam svojim igračima na trudu i osvojenim bodovima, gosti su dobra ekipa, želim im sreću u nastavku prvenstva, a mi ćemo sad pokušati ponoviti ovakvo izdanje u zadnjem kolu – Toni Šarić, Darda.

Čestitam Dardi na zasluženoj pobjedi, na današnjoj utakmici Darda je željela više i od prve minute su pokazali da stvarno žele tu pobjedu, mi smo loše ušli u utakmicu, možda malo podcjenivši i protivnika, neki igrači su mislili da će to biti olako, to nam se vratilo. Dobili smo gol za 1:0, na poluvremenu smo nešto malo pokušali ali sve je bilo dosta jalovo, jednim prekrasnim golom povećavaju na 2:0 i tako je završila utakmica – Saša Balatinac, Borac KV.

darda-borac

Besekova momčad zaustavila Amidžićev stroj i uzela sva tri boda. Za sva tri boda ponajviše je zaslužan Luka Oršolić koji je bio dvostruki strijelac i donio svojoj momčadi tri boda. Luka je pogađao mrežu u 32. i 67.minuti igre.

Županja     NK Radnički – HNK “Radnički” /Me/     2:0

Tvrda i čvrsta utakmica u kojoj su gosti imali veći posjed, dok smo mi bili strpljivi i taktički discplinirani, to nam je donijelo prvi pogodak u 32.minuti i drugi pogodak u 67.minuti, oba pogotka postigao je naš mladi igrač Luka Oršolić, mislim da smo zasluženo pobjedili. Čestitam dečkima na pristupu i zalaganju, a prije svega na pobjedi, gosti su dobra, organizirana i motorična ekipa  – Andrija Besek, Radnički.

Danas smo došli bez pet igrača i mislim da smo odigrali jednu solidnu utakmicu, svoje prilike nismo iskoristili, domaćin je iskoristio i zasluženo pobjedio. Ovim putem im čestitam na pobjedi, a mi se okrećemo posljednjem kolu i nadam se da ćemo biti kompletniji, prema tome i bodovno uspješniji – Mario Amidžić, Radnički Mece.

RADNIČKI-RADNIČKI

Valpovka opravdala stanje na tablici i uzela jesenski naslov prvaka, u utakmicu je ušla kao favorita i zasluženo pobjedila. Strijelci su bili Patrick Ćavar u 6.minuti igre, Adam Parmačević u 68.minuti i Hrvoje Vida u 83.minuti.

Valpovo     Valpovka – Borinci     3:0

Čestitam svim navijačima, upravi, igračima i svima koji su oko nas na osvojenom prvom mjestu u ovom dijelu godine. Mislim da smo se dobro potrošili da to ostvarimo, mislim da smo zaslužili ovo, nije kraj, ima još jedno kolo, ali u slučaju poraza zbog gol razlike biti ćemo jesenski prvaci. Što se tiće utakmice, mogu reći da smo odradili utakmicu pošteno kao i sve druge, da su igrači bili na nivou, nismo upali u euforiju, odradili smo to rutinski, bili smo tokom 90 minuta zaista bolji. Čestitam svim akterima na fer i korektnom ponašanju, sucima, gostujućoj ekipi. Okrećemo se još posljednjem kolu poslije današnje zeleno bijele noći u restoranu Park gdje ćemo imati proslavu ove naše zeleno bijele noći, to je zabava za nogometni klub Valpovka, poslije ovoga se okrećemo još zadnjem kolu kojim želimo potvrditi taj primat- Goran Brkić, Valpovka.

Izgubili smo 3:0, poluvrijeme 1:0, u utakmici kojoj smo došli bez pet standranih igrača. Imali smo aktivan rezultat od 1:0 do 70.minute do drugog kola primljenog iz opravdano dosuđenog penala, utakmica je na neki način bila riješena. Zaslužena pobjeda domaćin, mi smo ovako hendikepirani odigrali u granicama svojih mogučnosti, sve je bilo okej. Što se suđenja tiće, sudac današnje utakmice nije sudio ni za Valpovo ni za Borince, sudio je protiv nogometa, oni koji vode organizaciju i projekt trebali bi malo više voditi računa o tome koga forsiraju – Milan Janković, Borinci.

VALPOVKA-BORINCI

Dilj je ugostio ekipu Torpeda i pogotkom Tomislava Pavličića u 71.minuti iz kaznenog udarca, došao do važna tri boda za ostanak u gornjem dijelu tablice. Torpedo

Vinkovci     Dilj – Torpedo     1:0

Prvo poluvrijeme mislim da je bila za zaborav, jedna od lošijih predstava što smo odigrali u ovih 5 godina koliko sam ja trener. Drugo poluvrijeme ajde nešto smo stvorili, zabili taj jedan gol i zasluženo pobjedili – Dejan Pavličić, Dilj.

Čestitam svojim igračima na jako dobroj utakmici, bez obzira što mi imamo problema sa kadrom već nekoliko kola, ali danas ovi dečki što su odigrali, odigrali su fer, korektno, taktički jako dobro, borili su se jedan za drugoga, možemo žaliti što smo danas izgubili utakmicu. Domaćin je bio fer i korektna ekipa, imali su neke svoje šanse, nisu zabili, imali smo i mi svoje nismo zabili, njima čestitam na pobjedi, a svojim igračima još jednom na dobro odrađenoj utakmici. Izgubili smo utakmicu ali smo zapravo zadovoljni. Nadovezat ću se na gospodina koji je obukao žuti dres koji se ponaša ko zaštićeni lički medvjed, ponaša se kao da je cijeli svijet oko njega, šeta se kao šestar po terenu, pravila nogometne igre ne znam dal je položio, bahat, bezobrazan, suđenje jako loše, sudac krajnje bezobrazan, mogao bi pričati o njemu dvadeset minuta ali ne smisla trošiti riječi. O penalu kojim smo mi izgubili utakmicu neću ništa komentirati dok ne vidim snimku, sve ostale stvari su bile jako loše. Čestitam Dilju na fer i korektnoj utakmici, ali stvarno sam morao da ne izdvojim gospodina suca – Goran Uzelac, Torpedo.