/Valpovka grabi prema jesenskoj tituli RADNIČKI (M) SA ISTIM BROJEM BODOVA KAO LIDER LIGE
valpovka

Odigrano je 12.kolo MŽNL Osijek – Vinkovci. Valpovka u derbiju kola pobjedila i zadržala lidersku poziciju, sa istim brojem bodova Radnički iz Mece prati lidera.

U Boboti je Borac ugostio momčad Višnjevca i opravdao ulogu favorita. Višnjevac se nalazi na posljednoj poziciji i bori se svim silama da prikupi bodove i pomakne se prema sredini tablice. Domaćin je poveo u 27.minuti pogotkom Dražena Čavara, u 58.minuti Vukašin Šljokić je povećao rezultat na 2:0, te konačan rezultat 3:0 postavio je Nemanja Dorić u 86.minuti za.

Bobota     Borac – Višnjevac     3:0

Danas je pobjedila bolja ekipa, bolji tokom cijele utakmice držali smo loptu, stvarali šanse i na kraju rezurtirali sa 3:0 iako je moglo biti i uvjerljivije. Gosti su prijetili iz kontri kojih je moram priznati bilo, ali pribranost naše odbrane i ostalih je bila na nivou. Penal za goste opravdano dosuđen, iako je mogao da svira i za nas. Gostima sve najbolje u nastavku natjecanja –Zoran Stamenić, Borac.

Čestitke domačinu na fer i korektnoj utakmici,individualne pogreške moga igrača su nas koštale poraza ali bez obzira imali smo svoje šanse uz promašeni jedanesterac  i ostatku svoje ekipe nemam što zamjerit,okrečemo glavu prema sljedećem kolu i priželjkujemo bodove kod kuče, suci vrlo dobro odradili svoj posao – Miroslav Čelar, Višnjevac.

g2

Borac (KV) je gostovao u Osijeku kod ekipe Olimpije. Gosti su nadigrali domaćina i pobjedili 3:0, Janoš Feher je u 15.minuto doveo gosta do vodstva od 1:0, utakmice je bila bez pogodaka do 71.minute kada je dosušen jedanaesterac koji je pucao Domagoj Jagetić i doveo goste do prednosti od 2:0, a Dalibor Kučuk je u 90.minuti postavio rezultat na 3:0.

Osijek     Olimpija – NK “Borac”     0:3

Da toliko pehova ima protivnik bilo bi mi ga žao. Ponovno darivanje nas je odvelo u poraz ali nema tugovanja nakon povratka kartoniranih bolesnih i ozlijeđenih vjerujem u brz  povratak na stazu pobjednika – Franjo Pranjić, Olimpija.

Smatram da smo odigrali jednu dobru utakmicu, da smo zasluženo pobjedili i da napokon ono što sam rekao da mi igramo dobro, jednostavno malo sportske sreće je falilo, danas se to okrenilo na našu stranu, nadam se da ćemo nastaviti sa ovako dobrim rezultatima. Odlično suđenje, dobar protivnik, možda je 3:0 previsok rezultat, moralo se i nama vratiti ono što radimo, raditi ćemo i dalje da se pokušamo što više dignuti na ovoj tablici – Saša Balatinac, Borac KV.

g3

Radnički iz Mece opravdao dosadašnju poziciju, pobjedio je Otok 2:1 i zadržao se na vrhu zajedno sa liderom Valpovkom. Utakmica je bila bez pogodaka do 79.minute kada strijelac Radničkog Slavko Barat postiže pogodak za vodstvo od 1:0, ali nakon tri minute igre Domagoj Ćuk zabija za 1:1, konačan rezultat je donio Josip Šmit koji je ušao u 75.minuti i zabio svoj pobjednički gol u 89.minuti.

Otok     Otok – HNK “Radnički” /Me/     1:2

Tužan i ponosan, gost odličan, odlična utakmica puna tempa i odličnih prilika, bez kompletne obrane dali smo sve od sebe i zbog toga sam sretan, suđenje odlično, čestitke gostima i treneru Amidžiću – Željko Grgić, Otok.

Utakmica zanimljiva, došli smo se nadigravati, domaćin je bio oslabljen sa par igrača, mi također. Prvo poluvrijeme smo dominirali, njihov vratar je tu sve obranio, imali su oni nekakve šanse iz kontre, drugo poluvrijeme isto tako, redale su se prilike na jednoj i na drugoj strani, nije bilo pogodaka, 11 minuta do kraja uspijevamo postići pogodak, nedugo zatim domaćin se vraća, ali na kraju zasluženo zabijamo za 2:1. Čestitam domaćinu na gostoprimstvu, svojim dečkima na odličnoj igri i sucima na vrlo dobro odrađenom poslu – Mario Amidžić, Radnički (M).

g4

Domaćin Darda nikako do boljih rezultata, ovog puta pobjedio ih je Slavonac iz Komletinaca rezultatom 2:0. Za pobjedu je zaslužan Renato Krajčir koji je doveo goste u vodstvo već u 3.minuti a svoj drugi gol je postigao u 78.minuti i tako potvrdio svojoj momčadi tri boda.

Darda      NK “Darda” – Slavonac K     0:2

Mlak ulazak u utakmicu smo skupo platili, gol smo primili u drugoj minuti, nakon toga smo uspostavili igru, imali neke prilike, gost iz protunapada također, poluvrijeme je ostalo 1:0. Drugo poluvrijeme smo pokušali dohvatiti rezultat sa agresivnijom i ofensivnijom igrom. Jednostavno nije nam bio dan, predkraj utakmice smo primili i drugi pogodak i tu je bio naš kraj nadanja. Čestitam gostima na pobjedi. Mi se moramo boriti žestoko za svaki bod do kraja ovog dijela prvenstva – Toni Šarić, Darda.

g5

Radnički iz Županje nastavio dobrim igrama protiv ekipe Borinaca, Radnički se nalazi na 7.mjestu sa 19 bodova dok treća ekipa prvenstva ima 21 bod. Domaćin je poveo u 39.minuti pogotkom Igora Čavlovića, a Zvonimir Tulumović je povećao na 2:0 u 74.minuti, do kraja se rezultat nije mjenjao.

Županja      NK Radnički – Borinci      2:0

Prava prvenstvena utakmica, čvrsta, kontrolirali smo prvo poluvrijeme situaciju na terenu, u 40.minuti iz kornera zabija Čavlović za 1:0. Drugo poluvrijeme prvih 15 minuta izgubili smo kontrolu nad utakmicom, gosti su nas stisli da bi mi od 60.minute preuzeli inicijativu i u 74.minuti ponovo iz kornera sjajnog centaršuta Komljenovića, Tulumović zabija za 2:0. Mislim da smo apsolutno zaslužili ovu pobjedu. Svaka čast dečkima na iskazanom htjenju, volji i želji. Gosti dobri, čvrsti i korektni – Andrija Besek, Radnički.

Izgubili smo 2:0 u jednoj ravnopravnoj utakmici, gdje je domaćin iskoristio svoje najjače oružje a to je prekid, iz dva kornera zabio dva gola. Nismo bili lošiji od domaćina u polju, igrali smo dobro, disciplinirano, stajali smo dobro. Čestitam domaćinu na pobjedi – Milan Janković, Borinci.

g6

Derbi kola igrao se u Valpovu, snage su odmjerili Valpovka i Dilj, domaćin je bio uspješniji i pobjedio, ovom pobjedom je zadržao svoju poziciju lidera lige. Valpovka je dala sva četiri gola, svoja tri i jedan autogol. Domaćin je poveo u 25.minuti preko Emanuela Musthausa, Matija Matoković je povećao rezultat u 35.minuti na 2:0. Drugo poluvrijeme opet Emanuel Musthaus dovodi goste do vodstva od 3:0 u 57.minuti. U 87.minuti domaćin zabija i svoj četvrti pogodak koji se upisuje gostima, autogol je postigao Igor Vučićki.

Valpovo      Valpovka – Dilj      3:1

Jedna prvenstvena utakmica, opet derbi, prvi i treći, nije lako pobjediti dvije zaredom kod kuće, to je nekakvo pravilo. Danas smo odradili još jednu bolju utakmicu nego prošlo kolo, bili smo bolji tokom cijele utakmice, zabili smo sva četiri gola, jedan autogol. Gosti korektni, fer, nemam nikakvih primjedbi, čestitam im na prikazanom i želim im sve najbolje u nastavku prvenstva. Mojim dečkima čestitke što smo ostali na prvom mjestu, prije prvenstva niko se nije nadao da će to tako doći, ali evo igraju dobro dečki, trude se, mogu im samo čestitati, suci korektni. Okrećemo se sljedećem kolu, malo su nas pokosili kartoni ali evo ima ovih sa klupe koji su opravdali svoje i donosili prevagu – Goran Brkić, Valpovka.

Mislim da je danas domaćin bio bolja i kvalitetnija momčad i da je zasluženo pobjedio. Ovim im putem čestitam još jedanput. Mislim da je sudačka trojka bila isto odlična, na našu žalost jedino mi nismo bili na nivou derbija, nismo više ni zaslužili od poraza – Dejan Pavličić, Dilj.