Uzbudljiv početak drugog kola 2. ŽNL Varaždin

Ovaj vikend se odigravalo odlično drugo kolo u Drugoj ŽNL Varaždin. Lepoglava i Trnje su pokazali borbenost, a Podravac i Poljoprivrednik s niti jednim postignutim pogotkom moraju na popravni!

Subota kao dobar začin za nogmetni derbi

Hrženica je u subotu bila mjesto susreta između ŠNK Radnički i ŠNK Poljanec. Iako se 120-ak gledatelja u prvom poluvremenu nije nagledalo golova, drugi dio utakmice začinio je Mario Novak koji je zabio ključan gol u 66. minuti igre. Konačan rezultat je 1:2.

U istom odanu je odigrana utakmica između Lunjkovca i Lepoglave gdje je domaćin ipak bio bolja momčad. Stiven Očurščak je probao smanjiti prednost protivnika zabivši dva gola, ali dotukao ih je hat trick Zorana Šafareka i susret je završio s visokih 5:2.

Nedjelja je samo nastavak bajkovite priče

Prvo poluvrijeme išlo je na ruku ŠNK Poljoprivredniku u susretu s NK Podravac Kitro. Alen Vnučec je zabio počasni gol u 20. minuti igre i time pripisao svojoj momčadi prva tri boda.

Dok je nekome pošlo za rukom u prvom dijelu utakmice, ŠNK Dinamo 01 i NK Orač su svoje susrete, u drugom poluvremenu, proveli podosta inertno i bez golova. Obje ekipe bile su podjednakih snaga, a tome svjedoči i rezultat 1:1.

Nije Dinamo 01, ali je Dinamo Babinec upisao nova tri boda na ukupnoj tablici! U gotovo izjednačenom susretu, Dinamo je posljednjim golom i to golom Petra Dobrotića u 71. minuti igre, pobijedio ŠNK Mladost Šemovec rezultatom 2:1.

Sličan se scenarij odigrao u Novoj Vesi gdje su u goste došli nogometaši ŠNK Polet Martijaneca. Prvo poluvrijeme gotovo ne zamjetno s jednim golom Borne Vidovića u 23. minuti igre za domaćine, ali zato u drugom dijelu počinje drama. Ernest Horvat izjednačuje rezultat u 48. minuti  i gotovo do samog kraja ostavlja momčad Dejana Cara u neizvjesnosti. Međutim, sreća se okrenula za domaćine pred sam kraj utakmice gdje Cvetko i Sokač poentiraju za dva gola prednosti i ostavljaju važna tri boda doma.

Za kraj drugog kola Druge ŽNL Varaždin, odigran je susret u Svibovcu pred stotinjak gledatelja. NK Podravac nije iskoristio prednost domaćeg terena i tako je ispustio mogućnost pobjede već u prvim minutama igre. Za NK Trnje i rezultat 0:4, zaslužni su golovi Skupnjaka, Papeca, Roga i Hrmana.

Fotografija: Pexel