/Ukoliko ste željni dobrog nogometa svratite u Kutjevo! MARIN MAJETIĆ I IVAN JAKEŠEVIĆ SU IGRAČI I ZA VEĆI RANG
kutjevo fb

Ponovo spektakl na ŠRC Kutjevo gdje je gostovao odličan Zrinski koji je potvrdio staru tezu da je za tango potrebno dvoje. Prave je šteta što se obje momčadi ne mogu nagraditi s po tri boda jer su ga obje momčadi definitivno zaslužile.

Kutjevo, stadion ŠRC Kutjevo, gledatelja 500 ,  sudac Bel (Osijek) 7

Kutjevo – Zrinski 3:2

Strijelci: 0:1 Kukučka, 1:1 M.Majetić (41), 1:2 Moises (51). 2:2 M.Majetić (82), 3:2 Jakešević (87)

Kutjevo: Vasić 7,5, Kalanj 7, Nemec 7, Ivanković 7, Majstorović 7, Desnica 7,5, M.Majetić 8, Budimir 7 (90.Bandalo), Jakešević 8, Krizmanić 7 (46.D.Majetić 7), Zapalac 7 (58.Franjić 7)

Trener: Petar Čuljak 7

Zrinski: Pintarić 7, Mihaljević 6,5,  Matković 7, Kegelj 6,5 (83.Kerovec), Lukačević 6,5 (90.Dubravac), Dos Santos 6,5, Kukučka 7 (73.Jovanović), Majdiš 6,5, Begović 6,5, Šinko 6,5

Trener: Robert Grnja 6,5

Igrač utakmice: Marin Majetić (Kutjevo)

Nakon debakla u Ivankovu Zeleni su u puno kompletnijem sastavu dočekali gosta iz Jurjevca koji je na ljestvici bio bodovno poravnat s Kutjevčanima ,a pošto je gost došao s očitom namjerom nadigravati se, gledatelji su ponovo u Kutjevu došli na svoje. Dva vodstva gostiju, dva povratka domaćih i na kraju pobjeda i slavlje na tragu su većine dosadašnjih utakmica Kutjeva na kojima je doista užitak biti neutralnim gledateljima. Zrinski se predstavio kao definitivno najbolja ekipa koja je gostovala na ŠRC Kutjevo. Odigrali su hrabro, iznimno mirno no na kraju je stigla kazna za promašene prigode u trenucima kada se utakmica lomila.

Zeleni su krenuli odlučno po pobjedu, stvorili nekoliko prigoda koje nisu realizirali, a kazna je stigla nakon jednog solo prodora Kukučke koji je s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi Vasićev kut u 30.minuti. Do kraja odmora su domaći uspjeli izjednačiti nakon sjajnog ubačaja nezaustavljivog Ivana Jakeševića koji pogađa Marina Majetića idealnim centaršutem, a ovaj glavom u 41.minuti donosi izjednačenje s kojim se otišlo na odmor. Nastavak bolje otvaraju gosti koji koriste jedan ubačaj s lijeve strane kada lopta dolazi do Moisesa koji lažnjakom slaže domaću obranu na pod, ali Vasić sjajnom intervencijom odgađa realizaciju jer se lopta ponovo odbija do strijelca koji iz drugog pokušaja donosi vodstvo gostima u 51.minuti.

Pogodak je značio toatalnu ofanzivu domaćih igrača koji su ostavljali jako puno prostora gostima za kontru i polukontru. Igrao se totalni nogomet gdje su se uzbuđenja u kaznenim prostorima izmjenjivala kao na traci. Za promašene prigode gostiju kazna je stigla u završnici utakmice kada reprizu prvog pogotka donose kombinacija Jakešević-Majetić koju stasiti napadač Kutjeva ponovo okrunjuje pogotkom glavom u 82.minuti. To nije zadovoljilo Zelene koji traže i treći pogodak i to im polazi za rukom tri minute prija kraja susreta kada se Jakešević sjurio s desne strane u svom karakterističnom prodoru i kada se namjestio na ubojitu ljevicu zabio je prekrasan pogodak u suprotne rašlje za veliko slavlje domaćih koji se na najbolji mogući način vraćaju u borbu za vrh nakon visokog poraza u Ivankovu. Gost prema svemu prikazanom nije zaslužio poraz i odigrao je odličnu utakmicu na još boljem kutjevačkom travnjaku uz vrlo dobro ravnanje utakmicom prvoligaškog suda Darija Bela.