U Stupniku obavljen ždrijeb WABA lige, Plamene gostuju u Makedoniji

BRODSKI STUPNIK – Na redovnoj godišnjoj Skupštini WABA lige koja je održana u Brodskom Stupniku obavljen je i ždrijeb za natjecateljsku sezonu 2021./2022 koja će biti 21. po redu kako se igra ovo natjecanje.

U novoj sezoni sudjelovat će 13 klubova iz 7 država (Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Crna Gora, Sjeverna Makedonija, Srbija, Slovenija).

Nakon tri sezone će se natjecanje ponovno održati u tri dijela. U prvom dijelu sezone je 13 klubova podijeljeno u dvije skupine sa šest odnosno sedam klubova, a taj dio prvnestva završava 22. prosinca

Nakon toga igrat će se Superliga u koju uz prijenos međusobnih rezultata ulaze iz svake skupine po 4 ekipe, a taj dio sezone trajat će od 05. siječnja do 02. ožujka 2022. Sezona završava Final-Fourom sa četiri najbolje plasirana kluba Superlige, a koji je planiran za 19. i 20. ožujka 2022., dok će se susreti za za 9. i 11. mjesto odigrati 20. siječnja i 02. veljače 2022.

Ždrijebom je rukovodio povjerenik lige Nadir Koredžija, a odradile su ga predsjednica RMU Banovići Jasna Sliško, predsjednica Triglava Urša Ude i predstavnica Partizana 1953 Anđelija Milovanović.

Od ove sezone u ovoj regionalnoj ligi natječe se i ŽKK Plamen Požega koji su na ždrijebu predstavljali trener Vladimir Englman i član uprave Željko Krpan.

Plamene se nalaze u skupini B koja ima 7 ekipa, a u 1. kolu koje je na rasporedu 23. rujna 2021. gostovat će kod KAM Basketa u Makedonskoj Kamenici (Sjeverna Makedonija). Požeškim košarkašicama prvi dio sezone traje 14 kola gdje će odigrati 12 utakmica, a 2 kola bit će slobodne.

Natjecanje u skupini A koja ima 6 ekipa počet će tjedan dana kasnije, odnosno 30. rujna, a tu će se odigrati ukupno 10 kola.

 

Skupina A: 1 Orlovi (Banja Luka), 2. Beore (Stara Zagora), 3. Badel 1862 (Skoplje), 4. Cinkarna Celje (Celje), 5. Feniks (Banja Luka), 6. Vojvodina 021 (Novi Sad)

Skupina B: 1. Partizan 1953 (Beograd), 2. KAM Basket (Makedonska Kamenica), 3. Budućnost Bemax (Podgorica), 4. Triglav (Kranj), 5. Montana 2003 (Montana), 6. RMU Banovići (Banovići), 7. Plamen Požega.

 

Parovi 1. kola:

Skupina A (30.IX.):

Orlovi-Vojvodina 021, Beroe-Feniks, Badel 1862-Cinkarna Celje.

Skupina B (22.IX):

KAM Basket-Plamen Požega, Budućnost Bemax-RMU Banovići, Triglav-Montana 2003, Partizan 1953 slobodan.

 

 

(waba-league.com)