U ponedjeljak u Sport plusu gostuje Europski prvak Gabrijel Veočić

Mijo Jozić | 4. svibnja 2024.
U ponedjeljak u Sport plusu gostuje Europski prvak Gabrijel Veočić
Foto: Foto: Gabrijel Veočić / HBS

U ponedjeljak s uobičajenim početkom u 20,30 sati u programu SBTV-a na redu je 967. izdanje emisije Sport plus koju uređuje i vodi Josip Šebalj, a ovoga puta gosti dolaze iz boksa i triatlona, a ipak posebno valja istaknuti Gabrijela Veočića koji se prije nekoliko dana okitio titulom prvaka Europe u Beogradu.

TEMA: 1 Boksački klub “Brod” – osvrt na nedavni veliki uspjeh Brođanina Gabrijela Veočića koji je u Beogradu na Europskom prvenstvu postao prvak Europe. To je sjajan rezultat kakav Slavonski Brod u svojoj povijesti ne pamti jer je Veočić postao prvak Europe u jednom pojedinačnom olimpijskom sportu. On je izborio i nastup ovog ljeta na Olimpijskim igrama u Parizu u kojima se sada nakon ovog uspjeha realno nada i medalji što je san svakog sportaša. Osim o uspjesima Gabrijela Veočića bit će riječi i o ostalim rezultatima mladih i nadarenih boksača koji nastupaju na raznim natjecanjima i u Hrvatskoj boksačkoj ligi.

GOSTI: Pero Veočić, trener Hrvatske boksačke reprezentacije

Gabrijel Veočić, član Hrvatske boksačke reprezentacije

TEMA: 2Rezultati kola u Trećoj HNL – istok te MŽNL Brod / Požega i Prva ŽNL

TEMA: 3Triatlon klub “Mazator” – osvrt na Prvenstvo Hrvatske u duatlonu u disciplini u kojoj se trči i vozi bicikl koje je održano u Slaovnskom Brodu. Nastupilo je 250 sudionika iz cijele Hrvatske koji su se natjecali 2 dana u Splavarskoj ulici od Gradskih bazena pa do Poloja. Ultramaratonac Luka Kumić član Atletskog kluba Nova Gradiška nastupio je na međunarodnoj utrci trčanje na 48 sati koja se održala u češkom gradu Konstantinovy lazne. Luka je pobijedio u konkurenciji 14 trkača iz 6 zemalja (Češka, Slovačka, Grčka, Italija, Njemačka i Hrvatska). Pretrčao je 302 km i 562 m. Tim rezultatom postavio je novi hrvatski rekord u trčanju na 48 sati koji nije oboren još od 1995. godine.

GOSTI: Tomislav Marinović, predsjednik TK “Mazator”

Luka Kumić, AK “Nova Gradiška”