U Kotoribi palo devet pogodaka, Nedelišće ostalo samo na vrhu

Utakmica Graničara i Bratstva (SV) omogućila nam je ludu subotnju utakmicu za početak trećeg kola. Osim njih, subotu je obilježilo i odvajanje Nedelišća od ostatka pratitelja. Jedina su momčad ove lige koja je ostvarila tri pobjede u prva tri kola nove sezone.

NK NEDELIŠĆE – NK CENTROMETAL 4:0

Još jedna rutinska pobjeda vodeće ekipe prvenstva. Nedelišće je na domaćem terenu dočekalo Centrometal. Gosti nisu imali šanse, no u prvom poluvremenu su mreže mirovale do posljednje minute. U 45. su domaćini poveli preko Vedrana Kršlaka. Isti igrač u 49. povisuje na 2:0, a već 14. minuta kasnije Nedelišće odlazi na tri pogotka prednosti. Strijelac je bio Saša Treska. Na samom kraju susreta Marcos Gabriel Anaisce da Costa Souza postiže četvrti i konačni gol domaćina.

NK PODTUREN – NK DINAMO PALOVEC 2:0

Odličnu utakmicu odigrao je Podturen, koji je na domaćem terenu slavio protiv Dinamo Palovca. Susret bi bio puno prije riješen da je domaćin iskoristio prilike u prvom dijelu utakmice, no sve je došlo na naplatu u drugom. Lovro Koščak i Mihovil Balenović junaci su svoje ekipe, donijevši im pobjedu pogocima u 53. i 70. minuti. Bilo je ovo dvostruko slavlje za trenera Vjenceslava Hranilovića koji je ranije ovog tjedna postao djed. Ovim putem mu i mi čestitamo na tome!

Utakmica je bila dobra i čvrsta. Imali smo šanse u prvom poluvremenu i da smo samo dali 2-3 gola… Imali smo inicijativu i nije bilo upitno hoćemo li pobijediti. Ipak, nije bilo lako jer povedeš 1:0 i onda možeš dobiti jedan bezvezni gol pa ti dođe voda do uha. Povisili smo na 2:0 i mirno smo priveli to kraju. Imali smo širu klupu, došli su dečki iz pričuve koji su dali malo energije“, izjavio je Vjenceslav Hranilović, trener Podturena.

NK MLADOST KOMET – NK SLOGA ŠTRIGOVA 1:1

Dosta izjednačena utakmica u Prelogu. Nijedna strana nije posustala i na kraju su se obje momčadi morale zadovoljiti podjelom bodova. U utakmicu je bolje krenuo domaćin i to već u 16. minuti, kad je Srećko Šegović uspješno realizirao kazneni udarac. Vodstvo nije dugo trajalo jer je u 24. minuti Goran Spasić izjednačio rezultat. U drugom poluvremenu se stanje na terenu nije mijenjalo te su oba tima na kraju kući otišla s jednim dijelom plijena.

Domaćini su u prvih 20 minuta malo konkretniji. Nakon primljenog pogotka smo mi dominirali do kraja utakmice i u međuvremenu zabili za 1:1. Imali smo par prilika da zabijemo, ali nam nažalost sreća nije donijela pobjedu i radost“, tvrdi Slogin trener Tine Špilak.

NK GRANIČAR KOTORIBA – NK BRATSTVO (SV) 5:4

Kakva utakmica u Kotoribi, baš ono što tražimo od ovakih derbija! Bio je dvoboj dviju momčadi koje pretendiraju za naslov prvaka Međimurske nogometne lige. Susret je bolje otvorio gost i već u 18. minuti vodio 0:2 rezultatom. Domaćin od 20. do 30. minute postiže dva pogotka i dolazi do izjednačenja. Ipak, Bratstvo odlazi na odmor s prednošću nakon što su zabili gol u 39. minuti.

Trener Kotoribljana Mario Piškor radi zamjene u drugom poluvremenu, što se pokazalo ključnim trenucima. Od 70. do 83. minute Graničar preokreće rezultat i dolazi do vodstva od 5:3. U 88. minuti Bratstvo smanjuje rezultat, no ne uspijeva na kraju izjednačiti. Junak utakmice bio je Nikola Golenja koji je hat-trickom nosio svoj tim do velike pobjede.

Oni su bolje ušli u utakmicu. Prvi gol su zabili sretno, a onda i drugi. Do poluvremena smo se vratili, no oni su zatim dali treći gol. Morali smo napraviti izmjene da bismo mogli ići u totalnu ofanzivu, da možemo pritisak raditi. U drugom poluvremenu smo ih totalno napali. U potpunosti smo ih nadigrali u drugom poluvremenu. Zbilja smo držali jak tempo i na 5:3 je bilo očekivano da budemo možda u nadoknadi pali. Svaka čast svim dečkima koliko su se borili. Trebamo pobjeđivati ako hoćemo biti u vrhu. Savska Ves je za nas inače vrlo neugodan protivnik. Oni su nas na proljeće nadigrali kao nitko do sada“, za Sportalo je izjavio Mario Piškor, trener Graničara.