/U Ivankovu odigrana završnica kupa za pionire, kadete i juniore KANTU SU UZELI DINAMOVI PIONIRI, HAJDUKOVI KADETI I OSIJEKOVI JUNIORI
OSIJEK JUNIORI HNS

Finala kupa otvorili su u Ivankovu pioniri Dinama i Hajduka. Zagrepčani su slavili i potvrdili dominaciju u ovoj uzrasnoj kategoriji.

Momčad trenera Joze Bandića istrčala je u svom najjačem sastavu u 4-3-3 formaciji s brzim krilima Kanižajom i Crncem te isturenim napadačem Bartolom Barišićem. Upravo je potonji prvi zatresao mrežu već nakon 100 sekundi susreta. Visoko, na rubu kaznenog prostora, loptu je presjekao Kanižaj, proslijedio za Šaranića koji asistira za Barišića, a ‘Plavi 9′ lako šalje loptu u mrežu za svoj 57. pogodak ove sezone! Do kraja poluvremena Dinamo je preko Ivana Šaranića imao još jednu izglednu priliku, ali u prvih 35 minuta pripalo je Mislavu Zadru. Najviše se istaknuo vratar Dinama, prvo je u 10. minuti sjajno obranio stopostotnu priliku Splićana, a zatim deset minuta kasnije ‘skinuo’ je i kazneni udarac!

Početak nastava ponudio je identičnu situaciju kao u početku susreta. Dok su u prvom dijelu Plavi poveli nakon dvije minute, u drugom dijelu za novi pogodak Dinama trebalo je proći tek tri minute. Igrala se 48. minuta kad je Viktor Kanižaj s 20-ak metara preciznim i silovitim udarcem poslao efektno loptu u mrežu za povećanje vodstva – 2:0! Do kraja susreta Dinamo je iskusno prepustio loptu protivniku, te preko kontra napada opasno prijetio. Navjeće prilike imali su Crnac, Kanižaj i Duvnjak.

Pioniri su tako ovog proljeća upisali 18. pobjedu u 18 službenih nastupa! Također, ove sezone u Kupu su Plavi slavili u svih šest utakmica, uz gol-razliku 31:0!

GNK DINAMO – HNK HAJDUK 2:0 (1:0)

Dinamo (4-3-3): Zadro – Ivančin (od 70+1. Evačić), D. Braun, Škeva (od 66. Mizić), Brekalo – Duvnjak, Novak-Stanko, I. Šaranić (od 63. Rozić) – Kanižaj, Barišić (od 70+1. Razum), Crnac (od 63. M. Baturina). Trener: Jozo Bandić.

Hajduk (4-3-3): Silić – Vukman, Pelivan, Bradarić, Dominić (od 45. Letaj) – Ćubelić, Krolo, Brkljača (od 45. Žulić) – Posinković (od 52. M. Petrović), Mihovilović, L. Petrović. Trener: Jure Srzić.

Žuti kartoni: Braun (44.), Vukman (56.), L. Petrović (56.)

Strijelci: 1:0 – Barišić (2.), 2:0 – Kanižaj (38.)

HAJDUK Š.D.D.-OSIJEK S.D.D. 0:0 (0:0) 5:3 /na penale/

Ivankovo:Stadion “Grac” Gledatelja: 600 Suci:Tino Krečak-Velika Gorica,Pomoćnici Ivan Batušić-Cvetković i Marko Gvozdanović-Jastrebarsko 4.sudac Matej Horvat-Zagreb,Delegat:ivica Šparavec-Samobor.

Strijelci iz penala 1:0 Vušković Bognar-pored gola 2:0 Brnić, 2:1 Joščak 3:1 Galić 3:2 Vuksan 4:2 Jenjić 4:3 Branšteter i 5:3 Šarić

HNK HAJDUK: Sentić,Iličić,Milinović,Škaričić,Galić (od74.Jurica),Brnić,Jenjić,Buble (od 65.min.Nikl)Čuić i Šarić.Trener: Igor Tolić

OSIJEK S.D.D.: Dubrović,Keć (od 80.min.Balunović),Jozić (od 74.min.Senčar) Bognar,Vuksan,Pudić (od 52.min.Stojčević),Vinogradac (od 52.min.Branšteter)Kuzminski (od 69.min.Janček)Kuprešak,Joščak i Večerić. Trener:Tomislav Steinbruckner.

Igrač utakmice:Ivan Brnić-Hajduk

Momčad Hajduka dominirala je prvo poluvrijeme i imala veći posjed lopte te četiri izgledne prilike koje nisu iskorištene,pa se na odmor otišlo sa nepopularnih 0:0. I u nastavku Hajduk je opasniji pa tako Vušković u 51. minuti dobro puca sa 20-tak metara, a Dubrović krajnjim naporom izbija loptu u korner.Kako se utakmica približavala kraju to su obje momčadi igralE slabije.Pokušali su treneri sa izmjenama probuditi agresivnost i učinkovitost kod svojih igrača, ali se to nije ostvarilo pa je završilo kako je i počelo tj.bez golova 0:0.Potom se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca u kojima je Hajduk svih svojih pet iskoristio, a Osijekov Bognar je promašio već u prvoj seriji pucajući pored  donje desne vratnice. Splićani su zasluženo uzeli pokal namjenjem pobjedniku iz ruku Davora Ivića člana I.O.HNS-a iz Siska.Medalje su podijelili Martin Novoselac i Zorislav Srebrić.

Završnica HNK-juniori 17/18 OSIJEK S.D.D. – LOKOMOTIVA 1.1 (1.1) 5:3 na penale .

Ivankovo:Stadion: “Grac” Gledatelja 100 Suci:Dario Kulušić-Šibenik, Pomoćnici Branimir Nimac-Benkovac i Vice Vidović-Split. 4.sudac:Ivan Čužić-Velika Gorica. Delegat Ante Vučemilović-Osijek.

Strijelci: 0:1 Kastrati u 20.min. i 1:1 Bubalo u 29.min.

Strijelci iz penala: 2:1 Magdić 2:2 Skansi 3:2 Durdov 3:3 Zdunić 4:3 Soldić,Rufati-brani Barešić 5:3 Bubalo,Hujber-brani Barešić

OSIJEK S.D.D.: Barešić,Stanić,Šutalo,Magdić,Lišnić,Soldić,Alevs Pereira,Benić (od 46.min-Durdov),Jakšić,Mišković (od 81.min. Rajić i Bubalo. Trener:Ivica Vranješ

LOKOMOTIVA:  Vasilj,Hujber,Glavurdić  (od 62.min.Ačkar)Jedvaj,Rufati,Cokaj,Kastrati.Dunić (od 80.min. Zdunić) Krajinović,Dobrić i Vranjković (od 80.min. Skansi).Trener:Josip Bogdanović.

Igrač utakmice Marko Barešić-Osijek.

Do 20.minute ništa se značjnije nije desilo a onda u toj istoj minuti dubinska lopta prelazi obrambenu liniju Osijeka na koju natrčava Kastrati u sprema ju u Barešićevu mrežu za 0:1. Osijek je ubrzo poravnao i to u 29.minuti poslije idealnog centaršuta s desne strane, a najviši u skoku bio je Bubalo i glavom smjestio loptu iza Vasilja za 1.1. Ivankovčanin Stanić u Osijekovu dresu u 40.minuti postigao je pogodak glavom, ali na intervenciju pomoćnog suca isti je opravdano poništen.Rezultatom 1:1 završilo je prvo poluvrijeme. Najbolju priliku u drugom dijelu imao je Lišnić u 63.minuti kada je iskosa s desne strane sa 6 metara pucao i pogodio malu mrežu sa vanjske strane.Do kraja je rezultat ostao identičan kao i na poluvremenu 1:1 pa se prišlo izvođenju kaznenih udaraca U kojima su precizniji bili juniori Osijeka koji su iskoristili promašaje Rufatia i Hujbera /Barešić im obranio penale/. Davor Šuker predsjednik HNS-a uručio je Mateu Jakšiću kapetanu Osijeka pobjednički pokal, a Župan vukovarsko-srijemski Božo Galić medalje ostalim igračima, a u samoj dodijeli sudjelovali su i neizostavni gospodin “ČESTITAMO” Zorislav Srebrić ,Neven Šprajcer,Martin Novoselac i drugi.Na kraju treba pohvaliti neumornu upravu NK Bedem na čelu sa predsjednikom Davorom Majstorovićem kao pravim oragnizatorima ove uspješno realizirane cjelodnevne završnice HNK za mlađe kategorije koja je odrađena besprijekorno i bez ijednog propusta. (A.Borić)