U boj za nove bodove kreću momčadi iz obje skupine Prve ŽNL BPŽ

Nakon dugotrajnog natjecanja u prošloj sezoni poradi kvalifikacija koje su odužile sam kraj natjecanja i pojave pobjednika – prvaka koji je zaslužio plasman u MŽNL pred nama je već nova runda prvoligaškog nadmetanja u brodsko-posavskoj županiji. Sustav s dvije skupine Prve ŽNL postojat će još samo ovu sezonu nakon čega bi se trebao vratiti format s jednom Prvom ŽNL dok se one 4 Druge ŽNL ispod ne bi mijenjale već tek samo po broju klubova koji će biti nešto veći nego ove sezone.

Podsjetimo da su prvaci liga bili Slobodnica i Budainka pa su u međusobnom kvalifikacijskom dvoboju na kraju Zeleni iz Slobodnice zaslužili pravo odlaska u veći rang no nakon odustajanja Vihora iz Jelisavca od participacije u Trećoj HNL otvorilo se mjesto Slavoncu iz Bukovlja koji je mogućnost ostanka u trećeligaškom okruženju objeručke prihvatio pa je istovremeno povukao i Budainku prema MŽNL. I u sezoni pred nama će se tražiti dva prvaka koji će kroz kvalifikacije odlučiti o jednom putniku u MŽNL.

Nije nužno da to mora biti prvak pa će klubovi do treće pozicije u obje skupine imati pravo zaigrati kvalifikacije ukoliko oni ispred ne zadovoljavaju uvjete. Iz lige će ispasti obavezno jedan klub ili više njih koliko bude potrebno da se zadovolji format lige. Osim dva spomenuta kluba koji su otišli prema gore lige su napustili u kontra smjeru Gardun iz Garčina te Graničar iz Laza, a u skupinu Istok su se iz Drugih ŽNL plasirali Gundinci i Vinogorac dok su istim putem dva nova kluba na Zapad stigli Šokadija Šumeće i Svjetlost Lužani dok je umjesto Mladosti iz Brđana kroz kvalifikacije stigla i momčad Slavije iz Starog Petrovog Sela.

Bit će ovo vjerojatno zanimljivo nadmetanje s dozom neizvjesnosti i puno uzbuđenja pošto će se dosta klubova morati oprostiti od statusa prvoligaša, a otvaranje natjecanja koje je pred nama tijekom nadolazećeg vikenda dat će nam smjernice rada u minulom pripremnom periodu kao i prijelaznom roku.

U natjecanju 1. ŽNL ISTOK u natjecateljskoj 2021./2022. godini sudjeluje 14 momčadi seniora  slijedećih nogometnih klubova:

NK GRANIČAR Klakar 8. NK SLAVONAC Gornja Bebrina
NK GRANIČAR Slavonski Šamac 9. NK SLOGA Jaruge
NK GUNDINCI Gundinci 10. NK SLOGA Vrpolje
NK OMLADINAC Staro Topolje 11. NK PERKOVCI Stari Perkovci
NK PODCRKAVLJE Podcrkavlje 12. NK TOMICA Tomica
NK PODVINJE Podvinje 13. NK VINOGORAC Slavonski Brod
NK POSAVINA Velika Kopanica 14. NK ZVONIMIR Donja Vrba

U natjecanju 1. ŽNL ZAPAD u natjecateljskoj 2021./2022. godini sudjeluje 14 momčadi seniora  slijedećih nogometnih klubova:

1.       NK OMLADINAC Vrbova 8.       NK POSAVAC Davor
2.       HNK MLADOST Cernik 9.       NK PSUNJ SOKOL Okučani
3.       NK BATRINA Batrina 10.    NK CROATIA Tisovac
4.       NK BUDUĆNOST Rešetari 11.    NK SLAVONAC Brodski Stupnik
5.       NK SLAVEN Ljupina 12.    NK ŠOKADIJA Šumeće
6.       NK BONK Bebrina 13.    NK SLAVONAC Gunjavci – Drežnik
7.       NK Svjetlost Lužani 14.    NK SLAVIJA Staro Petrovo Selo

Skupina ZAPAD:

1. Kolo

22. 08 2021. 18:00
NK Slaven Ljupina – NK Posavac (D)
22. 08 2021. 18:00
NK Batrina – NK Slavonac Brodski Stupnik
22. 08 2021. 18:00
NK Budućnost (R) – NK Croatia Tisovac
22. 08 2021. 18:00
NK Omladinac Vrbova – NK Svjetlost
22. 08 2021. 18:00
NK Psunj Sokol – NK Slavonac Gunjavci-Drežnik
21. 08 2021. 18:00
HNK Mladost Cernik – NK Šokadija (Š)
21. 08 2021. 18:00
NK BONK – NK Slavija Staro Petrovo Selo

Skupina ISTOK:

1. Kolo

22. 08 2021. 18:00
NK Tomica – NK Slavonac Gornja Bebrina
22. 08 2021. 18:00
NK Zvonimir – NK Gundinci
22. 08 2021. 18:00
NK Vinogorac – NK Perkovci
22. 08 2021. 18:00
NK Sloga Vrpolje – NK Sloga Jaruge
21. 08 2021. 18:00
NK Omladinac Staro Topolje – NK Podvinje
21. 08 2021. 18:00
NK Posavina (VK) – NK Graničar Slavonski Šamac
22. 08 2021. 18:00
NK Graničar Klakar – NK Podcrkavlje