U 18 sati nova poslastica – Maribor vs Nexe

Gromovi su jučer nastavili s prijateljskim utakmicama te su na teškom gostovanju u Zagrebu poraženi od domaćina rezultatom 30:24. Bio je to ogled dvije najbolje momčadi hrvatskog rukometa, a to se moglo vidjeti i na parketu. Momčad trenera Horvata izvrsno je parirala u većem dijelu utakmice, ali nakon pada koncentracije pred kraj drugog poluvremena Zagreb koristi greške Našičana i odvajaju se na nedostižnih +6 razlike. Ipak, ove utakmice se ne igraju toliko zbog rezultata i same pobjede nego je njihov cilj uvježbavanje igrača i njihovo rotiranje tako da svaki od njih dobije određenu minutažu i “osjeti” parket.

Nažalost, to je izuzetno bitno u ovim trenucima koronakrize pošto je RK Nexe kao i svi klubovi bio spriječen kako s treninzima tako i s utakmicama – bilo one službene ili prijateljske naravi. Srećom, mjere su popustile i Gromovi su punom parom krenuli s pripremama, a, nažalost, dvoboji se i dalje igraju bez publike. Danas će ekipa iz Našica odigrati četvrtu prijateljsku utakmicu i to protiv ekipe iz Maribora koja dolazi u zaprešićku sportsku dvoranu.

Slovenski klub je, također, jedan od respektabilnih rukometnih momčadi i ne treba ih nikako podcijeniti bez obzira na to što se radi o prijateljskoj utakmici, jednoj u nizu, prema riječima trenera Horvata, čiji je cilj spremiti momčad za prvu službenu utakmicu. Naime, 29. 08. Gromovi će u Skopju odigrati odgođenu uzvratnu utakmicu četvrtfinala SEHA Gazprom lige protiv Vardara. Podsjetimo, prva utakmica se igrala u Našicama u ožujku kada je Nexe poražen samo s jednim golom razlike. I na kraju, svi ljubitelji rukometa će moći pogledati izravni prijenos na službenom youtube kanalu RK Nexe-a od 18 sati.