Tri nedjeljna susreta 4. NL BJ-KC-VT: Derbi u Kloštru pripao Pitomači, visoko slavlje Tehničara!

Odigrana su i preostala tri susreta 11. kola 4.NL BJ-KC-VT! U susjedskom derbiju pred više od 500 gledatelja vodeća Pitomača s 1:4 je slavila u Kloštru Podravskom, Tehničar je protutnjao Voćinom slavivši s 0:8, dok su u jedinom neriješenom susretu kola bodove podijelili Dinamo Predavac i Borac Imbriovec!

MLADOST – PITOMAČA 1:4

Prvenstveni lider s 27 bodova iz deset kola, NK Pitomača gostovala je u Kloštru Podravskom kod tamošnje Mladosti koja je proteklo kolo osvojila bod u Cvetkovcu na neugodnom gostovanju s kojim je njihov bodovni konto narastao na 14 bodova.

Pred 500 gledatelja Stvari su loše pošle po domaćine već u trećoj minuti kada se ozlijedio Denis Kovač koji je nažalost slomio ruku, a kojem od srca želimo što brži oporavak i povratak na travnjake. U 35. minuti gosti su došli u vodstvo pogotkom Ivana Begovića te se s 0:1 Pitomače otišlo na odmor. Vedran Bojanić izjednačio je susret u šestoj minuti drugog poluvremena, ali taj rezultat bio je aktivan samo tri minute kada goste ponovno u vodstvo dovodi Valentino Paradinović. U 66. minuti Begović svojim drugim pogotkom povećava prednost gostiju na plus dva, a konačnih 1:4 postavio je Ivan Kovačec pred sam kraj susreta.

“-Utakmica je bila ravnopravna, dogodila se nažalost tragedija ozlijedio nam se glavni napadač u trećoj minuti, pukla mu je ruka, onda se ozlijedio još jedan igrač, Keljar. Nijanse su odlučivale s tim da mi svoje prilike nismo zabili, imali smo jednu stativu i možda je lopta udarila i preko crte ali gol nije priznat. S druge strane, poklonili smo tri gola Pitomači ničim izazvani. Igru smo kontrolirali, imali nekoliko izvanrednih prilika, ponavljam zadovoljan sam igračima kako su igrali. U momčadi sam imao izvanredno raspoloženog Štefa Kovačića koji je na poziciji zadnjeg veznog bio najbolji igrač utakmice. Čestitam svojim dečkima na dosadašnjem tijeku prvenstva i na trudu te moram naglasiti da smo jedina momčad bez igrača sa strane, prava škvadra i mislim da je to jedini ispravni put da imam osamnaest domaćih igrača.”- komentirao je trener NK Mladosti, Ranko Celiščak.

-“Dobili lokalni derbi,odigrali utakmicu na visokom nivou i uspjeli uzeti tri boda kod lokalnog rivala! Čestitam svojim dečkima na odličnoj partiji a Kloštru želim sreću dalje” – komentirao je za Sportalo trener Ivan Presečan, NK Pitomača.

DINAMO – BORAC 2:2

Dinamo iz Predavca kao devetoplasirana momčad s jedanaest osvojenih bodova ušla je u deseto kolo gdje joj u goste stila šestoplasirana momčad ljestvice Borac iz Imbriovca koji je na krilima dvije uzastopne 1:0 pobjede nad Garićem i Slatinom ušao u ovaj dvoboj.

Stotinu nazočnih gledatelja prvi je razveselio u 42. minuti Tomislav Varat pogodivši za 1:0 domaćina. Sredinom drugog poluvremena prednost Dinama udvostručuje Erik Koprivnjak. U 71. minuti gosti odgovaraju putem Mihaela Babića, da bi isti igrač već pet minuta kasnije izjednačio susret za uspostavilo se konačnih 2:2 i podjelu bodova u Predavcu.

-“Danas možemo žaliti za bodovima bez obzira na vodstvo domaćina od 2:0 ! Bili smo bolja ekipa tijekom utakmice samo nas naša neefikasnost koštala punog plijena. Čestitke mojoj ekipi na prikazanoj igri. Odlično suđenje gospode sudaca. Hvala domaćinu na gostoljubivosti!”- komentirao je za Sportalo trener Borca, Zlatko Andrašić.

VOĆIN – TEHNIČAR 0:8

Nakon domaćeg remija u susretu s Mladosti iz Kloštra Podravskog, Tehničar je kao trećeplasirana momčad ušao u dvoboj jedanaestog kola u kojem je putovao na gostovanje u Voćin koji je u deset prvenstvenih kola skupio četiri boda što mu je uoči kola bilo dovoljno za pretposljednje trinaesto mjesto.

Jednosmjeran susret u Voćinu mogao se nagovijestiti već u drugoj minuti kada je stajalo 0:2 za goste (autogol Vicića i pogodak Davida Mesara). Ivan Vrkić i Alen Milek pogađali su mrežu domaćina u prvom, dok su visoku pobjedu Tehničara u drugom poluvremenu potvrdili Filip Štritar, Alen Milek, Ivan Vrkić i Tomislav Hudak za visoku pobjedu Tehničara 0:8.