Tri kaznena udarca i svakom po bod u Zelčinu, Omladinac siguran

U derbiju 23. kola 2.ŽNL Valpovo-Donji Miholjac Zelčin je na domaćem terenu  remizirao sa Podravcem, da bi se s njim bodovno izjednačio Omladinac koji je rutinski odradio svoj dio posla u domaćem srazu sa Mladosti Črnkovci. Dubrava je sa visokih 5:1 porazila Hajdin, a s istim rezultatom u borbi za opstanak Sloga je svladala Dravu. I Viktorija je obilježila visoku pobjedu, s 5:0 svladan je Graničar.

Zelčin je u domaćoj utakmici protiv Podravca iz Podravske Moslavine pred 100 gledatelja tražio bodove koji bi ga zadržali na vodećoj poziciji lige. No, nešto se imalo za pitati i goste koji su rano usmjerili susret u svoju korist. Susret su obilježila tri kaznena udarca, od kojih su domaćini od svoja dva prvu šansu prokockali u prvom poluvremenu, a gosti bili precizni iz svog u drugom. Sa 0:1 gostiju se otišlo na poluvrijeme, a svoj drugi gol na susretu za 0:2 već nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu sa bijele točke postavlja Luka Matoković. Petnaest minuta prije kraja susreta domaćin napokon smanjuje prednost domaćina na 1:2 pogotkom sa Ivana Magića da bi isti strijelac u 85. minuti pogotkom sa bijele točke donio bod Zelčinu u iznimno napetoj utakmici koja je završila bez pobjednika.

Omladinac je iskoristio nepovoljan rezultat Zelčina te se nakon prošlotjednog poraza u Bočkincima probio na prvo mjesto ljestvice 2.žnl te upisao svoju jedanaestu pobjedu u dvanaest domaćih susreta. Gosti su na utakmicu došli sa 9 igrača omogućivši tako dosta lakši zadatak Omladincu u namjeri da inkasiraju sva tri boda. Domaćin je mrežu gostiju načeo u 33. minuti susreta kada je za domaćina precizan bio Luka Stojiljković. Prednost do poluvremena raste na 2:0, Danijel Domović strijelac četiri minute prije kraja prvog poluvremena. Luka Rimac u 53. minute diže prednost na 3:0, a Filip Đurković zaključuje susret što se golova tiče u 73. minuti.

Na Sportskom parku pred 70-ak gledatelja Bočkinci su ostvarili trinaestu ovosezonsku pobjedu svladavši u gostima Satnicu rezultatom 0:2. Utakmica je sama po sebi bila dosta fer i bez spornih situacija. Mreže su mirovale do 33. minute kada je goste u vodstvo doveo Mato Lukić, a s tim rezultatom otišlo se na predah. U 70. minuti susret na stranu gostiju prelama Igor Kuridža. Bočkincima je ovo treća gostujuća pobjeda dok je Satnica upisala svoj osmi prvenstveni, odnosno četvrti domaći poraz.

Sloga iz Samatovaca svladala je Dravu na domaćem terenu sa uvjerljivijih 5:1 prestigavši ih tako na prvenstvenoj ljestvici. Jakov Petrinec je doveo domaće u vodstvo u 17. minuti, da bi prednost poduplao pet minuta potom Luka Malogorski. Javljaju se i gosti pa Ivan Kaluđer smanjuje zaostatak na 2:1 u 28. minuti. Do poluvremena nije bilo golova, a odmah dvije minute nakon predaha prednost domaćina na dva vraća Fabian Džeko. Petrinec u 58. zabija svoj drugi pogodak, a za konačnih 5:1 precizan je Stefan Vojvodić u 61. minuti.

Dubrava se bodovno izjednačila na ljestvici sa NK Hajdinom svladavši ih u direktnom dvoboju također sa 5:1. Junak susreta bio je Matej Maričić koji je postigao hat-trick već u prvom poluvremenu dignuvši tako prednost domaćina na 3:0 u 12., 17. i 28. minuti susreta. Početkom drugog poluvremena prednost domaćina diže Zlatko Bibić da bi već četiri minute kasnije svoj četvrti pogodak na susretu zabio Maričić. Počasni gol za goste djelo je Dominika Jakofija u 80. minuti.

U ligi za ostanak najuvjerljiviju pobjedu obilježila je Viktorija iz Lacića koja je sa pet komada počastila domaćina NK Graničar Šljivoševci. Za osmu pobjedu Viktorije najzaslužnije je uragansko drugo poluvrijeme u kojem su definitivno prelomili utakmicu u svoju korist. U prvom poluvremenu strijelac za goste bio je Robert Jurišić a početkom drugog poluvremena pridružio mu se Tomislav Vučković. Matko Zaspan dvaput se upisao u strijelce i to u 57. i 73. minuti, da bi priču zaokružio Marin Noveski za konačnih 0:5 u 89. minuti.

Minimalnu pobjedu 1:2 zaradio je i NK Hrvatski Sokol koji je u Bizovcu svladao BSK Termiu. Šestu pobjedu Sokolu omogućili su Emanuel Barić u devetoj minuti te Ivan Tibinac u 40. minuti. Vedran Pavoković je su samom finišu utakmice uspio smanjiti rezultat na 1:2, ali to je bilo nedovoljno za preokret tako da bodovi odlaze u Bočanjevce.

I za kraj jedini susret u kojem gledatelji nisu mogli vidjeti pogotke bio je onaj između Sokola i Beničanaca u Rakitovici. Sama utakmica bila je dosta korektna, u njoj smo vidjeli jedan žuti karton pa nije bilo većih tenzija te oštrih startova, za konačnih miroljubivih 0:0. Zanimljivo, Sokolu je to treći neodlučen ishod ove sezone, dok su ih Beničanci skupili pet.