Tri domaće pobjede i golijada u Kapeli: Miro Lujić u sudačkom dodatku za slavlje Požege!

(Foto: Pakrački list)

U subotu su odigrane četiri utakmice MŽNL Brod Požega u kojima su gosti osvojili samo bod, a i za njega su morali zabiti čak četiri pogotka.

PAPUK – BUDAINKA 3:0

Teško ali ipak uspješno, Papuk je došao do očekivane pobjede nad Budainkom, vezao dva slavlja i sada puno optimističnije gleda ka završnici jeseni. Tek u drugom poluvremenu Banovićeva momčad je našla put do gostujuće mreže, u 49. je pogodio Lukas Begić, u 74. Željko Parobek, a u završnim minutama pobjedu su uvjerljivom učinili Matković Grgić iz kaznenog udarca te Filip Martinović koji je stavio točku na i domaće pobjede.

Čestitke mojim dečkima na pobjedi. Šta reći, protivnik je imao jedan korner, a vratar je čuda branio danas. Želim im puno sreće u nastavku, a mi idemo u Pakrac probat nastavit dobar niz, Hajduk je dobra ekipa, mi smo se malo digli sa vezane dvije pobjede. Još jednom čestitke mojim dečkima – poručio je Dalibor Banović, trener Papuka.

POŽEGA – MLADOST 1:0

Sjajno prvo poluvrijeme moglo je zadovoljiti okupljene na požeškoj Rekreaciji, odličan nogomet, otvoren s obje strane nažalost se ugasio u nastavku kada se malo toga moglo vidjeti sve do sudačkog dodatka u kojem iskusni Miroslav Lujić konačno pronalazi put do mrže mladog Luke Colića i ostavlja sva tri boda uz Orljavu.

– Dečki su opet odlično odigrali, bilo je puno šansi koje nismo iskoristili, ali na kraju nam se vratilo golom u 92′. Ovim putem zahvaljujemo igračima na zalaganju na terenu, a i upravi koja odrađuje vrhunski posao van terena – izjava je Tomislava Vukoje, trenera Požege.

LIPIK – ZADRUGAR 4:2

Sjajnu utakmicu odigrali su Lipik i Zadrugar! Prvi su do prednosti stigli gosti preko Siniše Berdalovića, no domaći do odmora rade preokret golovima Dominika Marjanovića i mladog Tea Duvnjaka. U nastavku Tomislav Galovac 15 minuta prije kraja poravnava na 2:2, a za potez utakmice pobrinuo se domaći strateg Mario Milašinović koji je u igru poslao Ivana Rančića koji mu uzvraća s dva pogotka za pobjedu, a Milašinović mu se ikonski zahvalio i izvadio ga iz igre u 90. da bi pobrao zasluženi aplauz!

Od početka smo preuzeli inicijativu i imali posjed lopte tokom svih 90min, gosti su se odlično branili i prijetili iz kontri, gdje su i imali te 2 šanse i realizirali su ih. Mi smo bili bolji tokom cijele tekme i zasluženo pobjedili, čestitam gostima iz oprisavaca na fer i korektnoj igri i sudačkoj trojci na odličnom suđenju. Čestitam i mojim dečkima na odličnom pristupu i igri tokom cijele tekme – poručio je Mario Milašinović, trener Lipika.

SLAVONAC – TOMISLAV 4:4

Kakva golijada u Kapeli! I na kraju najpoštenija podjela bodova uz po četiri komada na svakoj strani. Već prva minuta i pogodak  Brune Tolića za vodstvo gostiju najavili su kakvu ćemo utakmicu gledati. Nakon njega na scenu stupa mladi Karlo Pavlović koji s dva gola prednost seli na stranu Slavonca, no na odmor se zahvaljujući Stjepanu Toliću odlazi bez prednosti na bilo kojoj strani. U nastavku “fotokopija”, sve se odbili suprotno, sada Slavonac vodi golom Marka Ralašića, gosti okreću zahvaljujući Ivanu Tunukoviću i Igoru Bešlić, pa se domaćin vraća u egal golom Filipa Bubgića! Šteta bi bila da je netko poražen završio ovu utakmicu!

Utakmica je odigrana po gotovo nemogućem, potpuno natopljenom terenu za igru. Nije bilo previše igre, obje ekipe su pokušavale dugim loptama i centašutevima riješiti utakmicu. Golovi su padali iz grešaka obrane ili gužve u 16 m. Rekao bih realan rezultat jer svaka ekipa je mogla uzeti ili izgubiti sva 3 boda. Čestitam  mojim dečkima na velikom zalaganju, domaćinu koji su dobra ekipe sretno dalje. Mi se okrećemo slijedećem kolu kada nam dolazi Slobodnica – poručio je Damir Išasegi, trener Tomislava.