Trećeplasirana momčad Prve HRL KTC odnio bodove iz Zrinjevca, remi Požege

Nastavili su i Osječani sa svojim rukometnim avanturama, a nažalost nastavak nije krenuo u željenom smjeru pa su Križevčani pokupili bodove iz Zrinjevca. Trećeplasirana ekipa Prve HRL je u dramatičnom susretu slavila u infarktnoj završnici u kojoj su najprije gosti u zadnjoj minuti stigli do vodstva, a zadnji napad osječke momčadi nije urodio plodom pa se bodu ispriječila vratnica uz malu pomoć gostujućeg vratara.

No u redovima našeg prvoligaša sigurno ne žale previše jer vjerojatno više prevladava radost zbog dozvole za igranje pa se do kraja sezone u miru i bez stresa mogu posvetiti rukometu. Filip Vuković najefikasniji u redovima domaće momčadi sa šest pogodaka.

Požega je odigrala neodlučeno nakon duge stanke u utakmici s velikim brojem pogodaka. Odličnu je utakmicu odradio Šimun Banović postigavši osam pogodaka, a bila je to druga utakmica ove sezone između ova dva takmaca koja je završila bez pobjednika. Vidovec je imao prednost od početka utakmice, a domaćin konačno u 50. minuti uspjeva izjednačiti na 31:31. Kada je u 58. minuti semafor pokazivao 35:37 i kada su gosti imali napad uvukla se mala panika u domaće redove. No, odigrali su Požežani odličnu obranu u samom finišu, realizirali napade i završili u egalu pa gosti itekako mogu žaliti za bodom.

Šimun Banović odigrao je odličnu utakmicu, postigao 8 pogodaka i vukao cijelu ekipu. Marko Antunović postigao je 6, dok su pivoti Krešo Tomas i Ivan Janjić postigli po pet. Antonio Ćosić obranio je 8 značajnih udaraca, najviše kada se lomio rezultat. Kod gostiju Borna Horenec upisao se 7 puta u strijelce, Mario Dobovičnik 6 puta. Nakon ovoga kola Požega se nalazi na 7. mjestu s 19 bodova, a već u srijedu gostuje u Zagrebu kod Medveščaka.