Treće kolo 3. ŽNL VPŽ Zapad: U četiri susreta postignuto čak 28 pogodaka!

Odigrane su sve četiri utakmice trećeg kola u kojem su gledatelji mogli vidjeti prvu pobjedu Sloge iz Dugog Sela Lukačkog, u Staroj Brezovici podijelili su bodove domaćini i gosti iz Korije, Bušetina je u općinskom derbiju slavila nad ŠN Graničar Bušetinom, dok je Otrovanec obilježio drugu pobjedu u dva susreta slavljem 4:2!

Izvor: ŽNS Virovitičko-podravske županije

Prvoplasirana momčad nakon uvodna dva prvenstvena kola sa impresivnom gol razlikom od 16:0 Omladinac iz Korije gostovao je u Brezovici kod NK Stare Brezovice koja je u dva kola obilježila učinak od jedne pobjede i jednog poraza. Spektakl je završio podjelom bodova 4:4! Po dva pogotka u ovom remiju postigao je kod domaćina Stjepan Brođanac a kod gostiju Valentino Cik. Po jedan pogodak za domaćina su nadodali Matej Čađavčan i Leon Viljevac, dok su za goste iz Korije mrežu tresli Ivan Bistrović i Marko Korenički.

U dva kola stopostotni ŠN Graničar Bušetina gostovao je na stadionu Berek u općinskom derbiju kod NK Bušetine 1947 koja je u jedinom svom odigranom susretu slavila u Rušanima 2:4. U derbiju pred 70-ak gledatelja domaćin nadmoćniji prvi dio kada i dolazi u prednost putem Ivana Mikolčića u petoj minuti i Leona Širokog u 35. minuti. Gosti u drugom dijelu dolaze do poravnavanja putem Alena Fučkara i Frana Galekovića. Domaćin iz prekida postiže pobjedonosni pogodak čije je djelo Ante Hruze u 79 min. Pet minuta kasnije došlo je do kolizije glavama domaćeg igrača Ante Hruze i gostujućeg Alena Fučkara te im je pružena adekvatna liječnička pomoć. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao te je završen pobjedom domaćina 3:2.

NK Otrovanec u susret trećeg kola ušao je sa jednom pobjedom iz jedinog svog odigranog susreta u kojem su u okviru prvog kola slavili nad Branom 3:1. U sklopu trećeg kola bili su u Sedlarici domaćini NK Napretku iz Rušana, koji je u uvodna dva kola bio bez bodovnog učinka. Gosti su se bolje snašli u prvom dijelu utakmica kada su ih do vodstva 0:2 već u jedanaestoj minuti doveo Luka Domokuš sa dva svoja pogotka. Otrovanec se do poluvremena vraća na 2:2 golovima Selvira Gjanića i Marka Živka, da bi u drugom poluvremenu za potpuni preokret domaćina i slavlje 4:2 svoj drugi pogodak postigao Marko Živko u 53. te Marino Dikšić u 60. minuti susreta.

Sloga iz Dugog Sela Lukačkog nakon dva prvenstvena kola bila je također bez bodova, a u sklopu trećeg kola ugostili su NK Kladare koje su u treće kolo ušle na krilima pobjede nad Branom 2:0 iz prošlog kola. Do prve pobjede došla je Sloga sa konačnih 7:4! Ronald Jagica postigao je čak četiri pogotka (2′, 54′,65′, 86′) kod domaćina, dva je nadodao Igor Prajo, dok je jedan pogodak za domaću Slogu postigao Tomislav Suhanek. Za goste su po dva zgoditka Antun Hodak i Martin Šubić.

Ovo kolo slobodna momčad bila je NK Brana.

Izvor : ŽNS Virovitičko-podravske županije