Treća ŽNL VU: Tompojevci zaustavili Dunav, momci iz Tovarnika osvojili jesenski naslov

U najavi smo spominjali mogućnost poravnanja na vrhu no od toga ipak nije bilo ništa jer su igrači Hajduka suvereno prošli konačni i zadnji derbi za ovu kalendarsku godinu i vratili se iz Mohova s tri boda i jesenskim naslovom. Za još bolji dojam i zadovoljstvo pobrinuli su se igrači Tompojevaca koji su zaustavili Dunav i tako omogućili prvaku a prezimi s lijepom prednošću od plus tri. Briljantnom serijom od sedam vezanih pobjeda i gol razlikom 38:3 Hajduci su pokorili konkurenciju i zasluženo projurili prvi ciljnom ravninom na polovini nadmetanja. Počelo je vatreno u Mohovu s dva pogotka u prvih desetak minuta, po jedan sa svake strane, a do kraja susreta ekipa iz Tovarnika postiže tri vezana za veliko slavlje. U Tompojevcima je domaćin bio raspoložen, a posebno Kalci koji su zabili četiri u nizu da bi u smiraj susreta gost iz Sotina ublažio poraz s dva pogotka. Lipovača je stigla do svoje druge pobjede ostavivši gosta iz Svinjarevaca bez bodova do nastavka natjecanja u proljeće. Pobjedu je donio odlični Ivica Pavlović svojim drugom pogotkom u 90.minuti susreta.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
10 13.11.2022 14:00 Vukovar HNK Lipovača – NK Mladost Svinjarevci 3:2
13.11.2022 14:00 Tompojevci NK Tompojevci – ŠNK Dunav 4:2
13.11.2022 14:00 Mohovo NK Mohovo – NK Hajduk Tovarnik 1:4

HNK Lipovača – NK Mladost Svinjarevci 3:2 (Pavlović Ivica 10′, 90′. Galić Šime 72′ / Bartulović Alan 39′, Ivić Marijo 69′)
NK Tompojevci – ŠNK Dunav 4:2 (Kalac Bruno 4′, 24′, 35′, Kalac Bernard 55′ / Ujaković Ivan 85′, 87′)
NK Mohovo – NK Hajduk Tovarnik 1:4 (Dobrić Borko 9′ / Kvesić Zlatko 2′, Matijašević Igor 39′, Dasović Mario 71′, Baketa Matej 90’+3′)