Treća ŽNL VU: Hajduk iz Tovarnika preuzeo vodstvo

Ekipa iz Tovarnika je dohvatila lidera i zbog bolje gol razlike i preuzela tu ulogu pa će u zadnjem kolu imati prigodu braniti tu poziciju i pobjedom dohvatiti jesenski naslov. Osim svoje pobjede i to vrlo uvjerljive nad brojčano inferiornim gostom pomoglo je i Mohovo remijem u Sotinu koje ima prigodu prezimiti poravnato s vodećim dvojcem ukoliko se kuglice tako poslože, ali zbog slabije gol razlike teško će do prve pozicije. U zadnjem se kolu naime sastaju upravo Mohovo i trenutni lider dok će Dunav na zahtjevno gostovanje u Tompojevce pa će ovo biti jako zanimljivih završnih 90 minuta. U Tovarniku je bila jednosmjerna ulica do onoga trenutka kada gost ostaje s nedovoljnim brojem igrača, a do tada je Zlatko Kvesić neumoljivo zabijao. Izuzetno zanimljivo otvaranje u Sotinu nagovijestilo je puno pogodaka no do kraja osim ta uvodna dva mreže se nisu tresle. Poveo je domaćin vrlo rano, gost se vratio petnaestak minuta kasnije pa je tako i završilo. Tompojevci su promarširali kroz Svinjarevce predvođeni Damirom Čupićem koji je u čistoj petici bio strijelac dva pogotka.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
9 06.11.2022 14:00 Tovarnik NK Hajduk Tovarnik – HNK Lipovača 9:0*
06.11.2022 14:00 Sotin ŠNK Dunav – NK Mohovo 1:1
06.11.2022 14:00 Svinjarevci NK Mladost Svinjarevci – NK Tompojevci 0:5

NK Hajduk Tovarnik – HNK Lipovača 9:0 *čl.62.PNN-a HNS-a (Matijašević Igor 5′, Kvesić Zlatko 9′, 14′, 16′, 34′, Popović Domagoj 22′, 41′, Jurić Domagoj 51′, 58′)
ŠNK Dunav – NK Mohovo 1:1 (Krizmanić Igor 4′ / Radić Filip 20′)
NK Mladost Svinjarevci – NK Tompojevci 0:5 (Kalac Bernard 7′, Kalac Bruno 50′, Čupić Damir 52′, 57′, Gelemanović Ivan 84′)