Treća ŽNL VU: Dunav u ključnom meču slavio u Tovarniku

Odigran je i dugoočekivani superderbi između dva jedina kandidata za putovanje u Drugu ŽNL između Hajduka i Dunava na terenu u Tovarniku, a na kraju su se jako radovali gosti koji su do pobjede došli nakon velikog preokreta i to pogotkom u nadoknadi vremena. Domaćin je imao sve u svojim rukama i vodstvo od 2:1 no u završnih pola sata utakmice gost pravi čudesan preokret. Uvod je bio vatren pa je već nakon osam minuta igre Dasović doveo Hajduke u vodstvo no radost je kratko trajale jer je sedam minuta kasnije Širić vratio stvari na početak. Sličan scenarij i u drugome dijelu kada najprije novu prednost domaćinu donosi Kvesić, a ovoga puta su se još kraće radovali jer 4 minute iza toga Jukić ponovo donosi poravnanje. I kada su svi već pomislili da je na pomolu podjela bodova i nastavak mrtve trke ukazao se u 93.minuti Ivan Ivanković i donio ogromno slavlje svojoj ekipi koja sada ima plus tri uoči dva završna kruga koja sigurno neće biti lagana šetnja tako da još uvijek nije sve odlučeno no lider ima sve u svojim rukama. Tompojevci su upisali gostujuću pobjedu na krilima Baića, Kalca i Krupe, a jedinu domaću je ostvarilo Mohovo kojima je veliku pomoć dao gost postigavši dva autogola dok je jedini strijelac za domaće bio Lovrić.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
18 21.05.2023 18:00 Vukovar HNK Lipovača – NK Tompojevci 1:3
21.05.2023 18:00 Mohovo NK Mohovo – NK Mladost Svinjarevci 3:0
21.05.2023 18:00 Tovarnik NK Hajduk Tovarnik – ŠNK Dunav 2:3

HNK Lipovača – NK Tompojevci 1:3 (Molnar Matej 57′ / Baić Dario 1′, Kalac Bernard 32′, Krupa Danijel 64′)
NK Mohovo – NK Mladost Svinjarevci 3:0 (Budeš Ivan 43′ (AG), Lovrić Miloš 59′, Livaja Zlatko 86′ (AG))
NK Hajduk Tovarnik – ŠNK Dunav 2:3 (Dasović Mario 8′, Kvesić Zlatko 56′ / Širić Mislav 15′, Jukić Tomislav 60′, Ivanković Ivan 90’+3′)