Treća ŽNL VI: Meteor zaustavio Šokadiju i preuzeo lidersku palicu

Sjajan zaplet u finišu utrke za jesenskog prvaka režirao je Meteor koji je slavio u derbiju kola i maksimalno zakomplicirao troboj. S dva koraka pred najbližim pratiteljima novi lider ima sve u svojim rukama pa do kraja treba samo obraniti prednost od dva boda no neće to biti nimalo lagan zadatak pošto će u zadnjem kolu imati utakmicu odluke protiv Poleta koji također ima sve u svojim rukama kako bi prezimio na najvišoj stepenici o čemu bi mogla odlučivati i bolja gol razlika. Momčad iz Slakovaca je iskoristila manjak koncentracije domaćina u Đeletovcima te u Zoni Cesarini, točnije nadoknadi vremena u oba poluvremena zavila domaćina u crno pogocima Lazanina i Filakovića. U prvom je to bila osma, a u drugom šesta minuta nadoknade.

Polet teniskim rezultatom svladao svoga domaćina u Ostrovu te se također probio ispred Šokadije, a po dva pogotka su svoje suigrače predvodili Marko Mikinac i Dalibor Jukić. Između te tri momčadi ćemo dobiti i konačnog pobjednika iako matematički do titule prvaka polovice natjecanja može i Hrvatski Sokol kojemu je šanse za to ostvarenje umanjila momčad Vinkovaca. Sremac je opalio petardu u Markušici, a fitilj su potpalili Maglice sa četiri od pet. Borac je u Banovcima preokrenuo vodstvo gosta iz Apševaca i bodove ostavio u svome šoru, a od utakmice u Podgrađu je bilo vrlo malo toga…tek devet minuta, jedan pogodak i prijevremeno tuširanje.

22.10.2022 15:00 Đeletovci NK Šokadija (Đ) – NK Meteor 0:2

NK Podgrađe – NK Orolik 3:0 *Prekid zbog nedovoljnog broja igrača (Minković Ivan 8′)
Borac – NK Bosut 2:1 (Levaja Aleskandar 20′, Manojlović Milan 55′ / Vuić Bruno 13′)
NK Sremac (M) – NK Čelik 5:0 (Maglica Anton 11′, 32′, Maričić Srđan 12′, Maglica Kristijan 65′, 83′)
HNK Vinkovci – NK Hrvatski sokol (M) 2:2 (Mustapić Mihael 32′, Tomašević Hrvoje 85′ /
Botić Domagoj 29′, Culi Manuel 81′)
NK Obilić – NK Polet (DNS) 0:6 (Mikinac Marko 10′, 32′, Došen Renato 20′, Lukić Dalibor 63′, 66′, Bebić Tomislav 80′)
NK Šokadija (Đ) – NK Meteor 0:2 (Lazanin Marin 45’+8′, Filaković Josip 90’+6′)