Treća ŽNL VI: Meteor iz Slakovaca prošao i Podgrađe i na korak je do jesenskog naslova

Meteor juri poput pravog meteora prema jesenskom naslovu, a na tom putu momcima iz Slakovaca stoji još samo odlični Polet. Scenarij za kraj prvog dijela natjecanja nije mogao biti bolje napisan pa će se tako u direktnom obračunu dvije najbolje ekipe nadmetati za jesenski naslov. Meteor je prošao kroz Podgrađe neokrznut riješivši pitanje pobjednika već u prvom dijelu dok je domaćin u drugome tek malo ublažio poraz. Polet si je u derbiju kola kupio šansu da se izbori i za najvišu stepenicu u zadnjem krugu, a pobjeda nad odličnom Šokadijom je stigla u samom finišu kada Omrčanin i Bebić prave preokret desetak minuta prije kraja u razmaku od samo dvije minute. U Mirkovcima se nije igralo dovoljno da se takmaci preznoje, ali ipak dovoljno da Matej Ilić upiše hattrick. Vinkovci su projurili kroz Gaboš dok u Apševcima i Novim Jankovcima nije bilo pobjednika. Činilo se da Borac ima sve u svojim rukama no u završnici Orolik postiže dva pogotka i osvaja bod.

30.10.2022 14:00 N. Jankovci NK Orolik – Borac 2:2

NK Podgrađe – NK Meteor 1:3 (Čavar Krešimir 76′ / Marijanović Kristijan 18′, Filaković Josip 42′, Kelava Tomislav 44′)
NK Polet (DNS) – NK Šokadija (Đ) 2:1 (Omrčanin Luka 77′, Bebić Tomislav 79′ / Balić Matej 44′)
NK Hrvatski sokol (M) – NK Obilić 5:0 *Prekid 21.minuta zbog nedovoljnog broja igrača
(Ilić Matej 8′, 17′, 19′, Botić Domagoj 11′, 15′)
NK Čelik – HNK Vinkovci 1:4 (Radović Miladin 30′ / Vasilj Danijel 20′, Balaž Dino 48′
Kanc Ivan 72′, Mustapić Mihael 80′)
NK Bosut – NK Sremac (M) 1:1 (Vuković Ivan 45′ / Obradović Dušan 67′)
NK Orolik – Borac 2:2 (Budeš Emanuel 78′, Slaviček Max 80′ / Španović Miloš 29′, Manojlović Milan 34′)