Treća NL Sjever: Vodeći dvojac slavio, Polet u fotofinišu prvi kroz ciljnu ravninu

Završen je i prvi krug vožnje travnjacima trećeligaškog sjevera koji je imao sjajan finiš ili točnije fotofiniš pa je nakon “pregleda snimke” za prsa prvi kroz ciljnu ravninu prošao Polet što sugerira iznimno zanimljivo proljeće i nastavak mrtve trke s ekipom iz Križevaca. Na koncu su obje ekipe završile jesenski dio prvenstva s jednakim brojem bodova, ali je gol razlika za dva pogotka prevagnula na stranu momčadi Josipa Brezovca. Kandidati za jesenski naslov su igrali domaće utakmice i očekivale su se pobjede no način na koji su došli do njih mogao je vrlo lako ponuditi i drugačiji rasplet. Polet je do titule stigao u nadoknadi vremena pa je nakon izjednačenja gosta iz Virovitice ruke na peharu imala momčad Radnika do samoga finiša kada u nadoknadi za slavlje i veliko zadovoljstvo u redovima Poleta zabija Elvis Sabol koji je na najbolji mogući način opravdao povjerenje trenera Brezovca nakon ulaska u igru. Radnik je prema rezultatu bio vrlo uvjerljiv no nije se gost olako predao pa je u istoj minuti kada je Virovitica izjednačila prelomio utakmicu postigavši pogodak za 4:2 iz kaznenog udarca. Do kraja utakmice Pavlovićeva ekipa je postigla još jedan pogodak, a da je uspjela još koji naslov bi otputovao u Križevce no sigurno u redovima Radnika nisu pretjerano tužni i nezadovoljni jer su u konačnici odigrali jako dobru polusezonu.

Vodila se istovremeno zanimljiva borba na začelju, a na kraju je fenjer ponijela ekipa iz Virovitice koja je doista igrala dobar nogomet no rezultat nije bio na razini tih izdanja pa je i ovaj zadnji ovogodišnji susret zorno oslikao događanja u redovima Zelenih. Svoje prigode nisu iskoristili, a strpljiva i uporna Balajićeva momčad je dočekala prvi gostujući pogodak koji im je donio tri boda – potpisao ga je Neven Hlišć. Podravina se zbog tog rezultata unatoč porazu u Križevcima spasila da ne prezimi na posljednjem mjestu, a Podravac se vrlo visokom pobjedom malo domaknuo od opasne zone pa će imati ipak puno mirniji zimski san. Sjajnu polusezonu za povijesne knjiga odradio je Dinamo koji je na najbolji mogući način otišao na predah – pobjedom nad odličnim Varaždnicima na pogon Sabola, Krznara i Novaka.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
14 19.11.2022 13:30 Križevci NK Radnik Križevci – NK Podravina 5:2
14 19.11.2022 13:30 Sveti Martin na Muri NK Polet (SMnM) – ŽNK Virovitica 2:1
14 19.11.2022 13:30 Virje NK Podravac – NK Papuk Osječko 1664 (O) 7:2
14 19.11.2022 13:30 Domašinec NK Dinamo Domašinec – NK Varteks 3:0
14 19.11.2022 13:30 Koprivnica NK Koprivnica – NK Rudar (MS) 0:1

Po izuzetno hladnom vremenu odigrali smo prvo poluvrijeme u visokom ritmu i stvorili dosta prilika od kojih smo dvije i iskoristili. U drugom poluvremenu dosta oscilacija što Podravina koristi i stvara rezultatsku neizvjesnost u dva navrata. Našom kvalitetnom i dominantnom igrom osigurali smo pobjedu i na kraju jesenskog dijela prvenstva zadržali sami vrh tablice koji dijelimo zajedno sa Poletom što potvrđuje da imamo kvalitetu i da igramo dobar nogomet u odličnoj polusezoni koja je iza nas – Anthony Pavlović Radnik.

Sadržajna utakmica u kojoj smo imali dobre periode igre i uz dva postignuta pogotka još nekoliko prigoda, međutim presudila je kvaliteta ekipe Radnika i čestitam im na pobjedi Matija Kristić Podravina.

Čestitam mojoj ekipi na cijeloj jeseni, na trudu karakteru i kvaliteti. Pokazali su da su najbolji i zasluženo smo jesenski prvaci. Danas je utakmica bila teška, ali zasluženo smo pobijedili i nagradilo nas je jer smo u 90.minuti postigli pobjednički gol. Sada idemo profeštati, uživati u blagdanima, biti ponosni na sve kaj smo napravili i uživati. Hvala našim navijačima na pratnji i svima oko kluba, a najviše našem predsjedniku Miroslavu Novinščaku koji živi svaku sekundu za ovaj klub i ovo mu je najljepši poklon pod bor – Josip Brezovec Polet.

Odlična igra domaćina u prvih 45 minuta i vodstvo od 5:0. Malo smo se trgnuli u drugom dijelu, postigli 2 gola, promašili 2 kaznena udarca, ali bilo je kasno. Čestitke domaćinu, a nama ostaje da razmišljamo zašto smo tako loši u gostima – Zoran Mandić Papuk.

Velika i važna pobjeda za nas. Pobijedili smo odličnog protivnika kojega vodi odličan trener pa je samim time pobjeda još veća. Varteks je prvo poluvrijeme dominirao, a mi smo ponovno u drugom poluvremenu bili bolji i okrenuli utakmicu u našu korist. Na najbolji mogući način smo završili ovu polusezonu koja je bila sve samo ne jednostavna. Bilo je svega, međutim, Dinamo Domašinec je najbolji pokazatelj da se stvari ne rješavaju preko noći, već teškim i predanim radom. Mislim da smo na jako dobrom putu, samo treba ovako nastaviti, nekad bude i teško, ali treba vjerovati i dokazali smo da se sve može. Hvala navijačima na podršci kroz ovu polusezonu, mislim da mogu i oni itekako biti zadovoljni. Htio bih se zahvaliti i upravi kluba, koja radi svaki dan da nama, ekipi i meni, omogući sve sto je potrebno za dobar rad. Vjerujem da su i oni u ovome trenutku sretni i zadovoljni – Dalibor Gorupić Dinamo.

Nismo na najbolji mogući način zatvorili polusezonu. Odigrali smo dobro prvo poluvrijeme, imali posjed, ništa konkretno, ali kontrolirali smo tekmu. Drugo poluvrijeme promašili stopostotnu šansu, dobili gol iz prekida pa promašili mrtvac za 1:1, dobili drugi gol iz jedne kontre i tu je bilo gotovo. Falilo je danas energije za nešto više. Čestitam domaćinu na pobjedi i polusezoni, zahvalio bih se svom stručnom stožeru, upravi i naravno igračima na odličnoj polusezoni. Nama je svaka utakmica gostujuća s obzirom da nemamo svoj teren tako da taj rezultat -treće mjesto, daje još više na vrijednosti – Nikola Goričanec Varteks.

Danas se nastavilo ono što se događa na našim utakmicama – mi igramo, stvaramo šanse, ali ne zabijamo golove. Nevjerojatno je što smo mi u stanju promašiti. Zato smo tu gdje jesmo – Goran Volf Koprivnica.

Odlična i otvorena utakmica s obje strane. Domaćin puno bolji u prvih 20 minuta gdje ima dvije 100 postotne prilike koje ne realizira. Nakon toga preuzimamo igru, sve više stišćemo protivnika i stvaramo šanse koje isto tako ne realiziramo. Ali upornost se ipak isplatila pred kraj poluvremena kada postižemo pogodak koji se na kraju pokazao i konačnim rezultatom utakmice. Ovo nam je prvi pogodak i prva pobjeda vani i zbog toga smo jako sretni. A što se tiče domaćina – svojom igrom i zalaganjem su zaslužili najmanje bod i zbog toga šteta za njih te se nadam da će se na proljeće dići i uspjeti izaći iz ovoga sivila – Andrija Balajić Rudar.