Treća NL Sjever: Radnik teniskim manirima, Polet upola manje, konačno prva pobjeda Koprivnice

Nema promjena na vrhu jer vodeće momčadi čvrsto drže uzde u svojim rukama i jure na svojim kočijama rame uz rame. Na impresivan je način Radnik očuvao vodeću poziciju otprativši gosta iz Domašinca teniskim rezultatom pokazavši da je ovo očito bio tek derbi na papiru. Upola manje su zabili igrači Josipa Brezovca za očuvanje razmaka s kojim su i dalje u dometu, a vrijednu gostujuću pobjedu ostvarila je Koprivnica prepustivši fenjer Podravini. Bila je to ujedno i prva prvenstvena pobjeda ekipe Gorana Volfa. U Ludbregu i Virovitici je bilo pogodaka no nije bilo pobjednika.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
8 08.10.2022 16:00 Križevci NK Radnik Križevci – NK Dinamo Domašinec 6:0
8 08.10.2022 16:00 Virje NK Podravac – NK Koprivnica 1:3
8 08.10.2022 16:00 Sveti Martin na Muri NK Polet (SMnM) – NK Rudar (MS) 3:0
08.10.2022 16:00 Ludbreg NK Podravina – NK Varteks 1:1
08.10.2022 16:00 Virovitica ŽNK Virovitica – NK Papuk Osječko 1664 (O) 2:2

Dobro otvaranje utakmice i pravovremeno postignuti zgodici koji su bili plod naše kvalitetne igre , ali i koji su nam dali preveliku opuštenost nakon 3:0 i ulaskom u 2. poluvrijeme skoro smo zbog toga bili i kažnjeni , no opet smo vratili naš ritam igre i ponovo s još 3 zgoditka u nastavku zasluženo ostvarili visoku pobjedu nad nezgodnom i kvalitetnom ekipom Dinama – Anthony Pavlović Radnik.

Čestitam Križevcima na pobjedi. Dobili smo šamarčinu na najjače i vraćeni smo na tvorničke postavke. Utakmicu smo izgubili u prvom poluvremenu. Ja ne pamtim da smo ikada odigrali ovako loše poluvrijeme kao danas. Tješi me jedino to da vjerujem da ovako loše više ne možemo odigrati. Imamo obavezu što prije se vratiti u stanje u kojem smo bili prije ove utakmice. Ovo danas nije bilo nimalo ugodno – Dalibor Gorupić Dinamo.

Čestitam mojim dečkima, opet smo bili bolja momčad i konačno smo to naplatili i pobijedili – Goran Volf Koprivnica.

Svaka čast mojim dečkima koji doista svaku tekmu igraju na vrlo viskom nivou, a danas su bili ponovo savršeni i rezultat je mogao biti puno veći – Josip Brezovec Polet.

Utakmica praktički nije ni krenula, a već u 1.minuti smo gubili 1:0. Domaćin nas je nakon toga stiskao i u kratkom vremenu postigao drugi zgoditak iz 11 metara. Nakon toga smo se konsolidirali i počeli igrati kako treba. Promašili smo puno izglednih prilika odnosno njihov golman Jambres je danas bio na vrhunskom nivou. Drugo poluvrijeme smo ušli još odlučnije i kontrolirali utakmicu 30 minuta s opet dosta šansi, ali jednostavno lopta nije htjela ući u gol što zahvaljujući Jambresu što našoj nespretnosti. U 75.minuti pogotkom Dejana Glavice utakmica je bila riješena te nas je na kraju domaćin mogao kazniti i s još kojim pogotkom. Čestitke na kraju domaćinu na zasluženoj pobjedi, a nama očito fali više hrabrosti u završnici da bi realizirali šanse koje stvaramo. Čestitke i sucima na dobrom suđenju, pogotovo što nam je sudio jako mladi sudac Anić kojemu ne treba zamjerati na pokojoj grešci nego mu treba dati punu podršku da nastavi još hrabrije donositi odluke – Andrija Balajić Rudar.

U dinamičnoj utakmici dobro smo parirali ekipi Varteksa, koja je možda bila bliže pobjedi po prikazanoj igri, međutim sve pohvale mojim igračima na karakteru. Obje ekipe su nakon izjednačenja tražile pogodak za pobjedu i nismo se ni mi ni oni zadovoljili bodom, međutim na kraju je neriješeno nekako najrealniji rezultat – Matija Kristić Podravina.

Možemo žaliti za bodovima, promašili smo pet, šest stopostotnih šansi čime domaćin može biti sretan, ali na kraju su mogli okrenuti i dobiti, potpuno nezasluženo – Nikola Goričanec Varteks.

Županijski derbi, malo rastrgana utakmica, gdje dva puta gubimo, ali uspijevamo se vratiti na rezultatski egal. Sve u svemu možda i najpravednije, podjela bodova – Krešimir Crvenka Virovitica.

Zanimljiva utakmica po dobrom terenu. Dva puta smo bili u vodstvu, poluvrijeme 2:1 za nas. Nažalost tamo gdje smo očekivali da ćemo biti najjači malo smo podbacili što je domaćin iskoristio i izjednačio rezultat. Mislim da smo bili bliži osvajanju sva tri boda. Čestitke domaćinu jer se je dva puta vraćao iz minusa i zaslužio taj bod – Zoran Mandić Papuk.