Treća NL Sjever: Radnik i Polet se poravnali na vrhu

Radnik nije uspio doći do sva tri boda u Murskom Središću za razliku od svoga glavnog konkurenta pa su se ljuti rivali poravnali na vrhu s jednakim brojem bodove, ali je zbog bolje gol razlike Polet na čelu pa ima veće šanse prezimiti na vodećoj poziciji. Rudar i Radnik nisu odigrali u skladu s imenima, barem što se pogodaka tiče pa su na isteku regularnog vremena mreže ostale netaknute dok je u Ludbregu pao tek jedan pogodak i to u mrežu domaćina, a glavni je krivac za to Andrej Jurinić koji se na najljepši mogući način zahvalio treneru na povjerenju nakon ulaska u igru. Varteks je opravdao ulogu favorita i slavio protiv Koprivnice riješivši stvari već na početku susreta. Virovitica je svladala Podravca na pogon Davora Sinjakovića koji je zabio pred kraj susreta dva puta u tri minute te tako borbu za ostanak prolongirala za naredno kolo jer je trojac sa začelja ostao na istom razmaku, a u Orahovici nije bilo pobjednika uz sličan scenarij kao i u Virovitici s razlikom da su oba suparnika zabijala i to u razmaku od samo dvije minute.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
13 12.11.2022 13:30 Mursko Središće NK Rudar (MS) – NK Radnik Križevci 0:0
13 12.11.2022 13:30 Varaždin NK Varteks – NK Koprivnica 3:1
12.11.2022 13:30 Orahovica NK Papuk Osječko 1664 (O) – NK Dinamo Domašinec 1:1
12.11.2022 13:30 Virovitica ŽNK Virovitica – NK Podravac 2:0
13 12.11.2022 13:30 Ludbreg NK Podravina – NK Polet (SMnM) 0:1

Rezultat 0:0 nije realan obzirom na viđeno. Radnik je danas odigrao jednu vrhunsku utakmicu gdje nam nije dozvolio udarac u okvir gola. Dok s druge strane izvrsne obrane našega golmana Kodbe te nepreciznost protivnika su spriječile da nas Radnik uništi. Pogađali su i stativu i dva puta gredu te nas je i tu sreća pomazila. Uz Kodbu obrana je isto odigrala vrhunski i ispoštivala sve što smo se dogovorili. Nakon svega moramo biti sretni s rezultatom, a Radniku želim puno sreće u sljedećim utakmicama i da “naštimaju nišanske sprave” – Andrija Balajić Rudar.

Našu dominaciju na terenu kroz cijelu utakmicu nismo uspjeli potvrditi zgoditkom iz nekoliko izglednih šansi i to nas je koštalo bodova, naravno zahvaljujući borbenoj i motiviranom ekipi Rudara koja se junački borila da ostane i dalje neporažena na svojem terenu. Igrali smo dobro i stvarali prilike no danas lopta jednostavno nije htjela u gol – Anthony Pavlović Radnik.

Prvo poluvrijeme mogu biti jako zadovoljan, dobar pristup, dobra energija, drugo poluvrijeme zabili gol u 47.minuti i onda stali, dali protivniku da se razmaše. S naše strane moramo čim prije zaboraviti zadnjih 30 minuta. Dobili smo 3 boda što je najvažnije, okrećemo se pripremi za zadnje kolo i derbi sa Domašincem – Nikola Goričanec Varteks.

Čestitam domačinu na pobjedi, mi nažalost prelako primamo golove, a preteško zabijamo, ali unatoč tome ova utakmica je mogla i drugačije završiti – Goran Volf Koprivnica.

Jedna čvrsta, prava prvenstvena utakmica podjednakih ekipa . Mi kao domaćini imali smo laganu inicijativu i koju priliku više od dobrih gostiju. Da je naš najbolji strijelac Vratković danas bio pri udarcu bilo bi zanimljivo. Čestitke i jednima i drugima kao i sucima na dobroj igri i suđenju – Zoran Mandić Papuk.

Mislim da je ovaj rezultat najrealniji pokazatelj zbivanja na terenu. I jedni i drugi smo imali dobra razdoblja tokom utakmice. Za nas je ključni trenutak utakmice bio brzo postignuti gol, odmah kako smo ga primili. To nas je vratilo u igru i sretan sam da su moji igrači bili jaki u glavi nakon primljenog gola. Na kraju smo zadovoljni bodom s ovog teškog i dalekog gostovanja. Veselim se ponedjeljku, novom tjednu treniranja, lijepo je trenirati kada ti igrači pokažu na utakmici karakter i da im je stalo – Dalibor Gorupić Dinamo.

Zadnja domaća utakmica u ovoj polusezoni, težak teren, teška utakmica, ali ipak sretna za nas, došli smo do nova 3 boda i ustalili se u sredini tablice – Krešimir Crvenka Virovitica.

Zanimljiva utakmica u kojoj smo odlično parirali pretendentu na naslov. Veseli me činjenica da počinjemo izgledati kao ekipa koja ima glavu i rep i da momci koji su dobili priliku svojim izvedbama opravdavaju povjerenje – Matija Kristić Podravina.

Zaslužena pobjeda, odigrali smo fenomenalnu utakmicu uz jako puno šansi za nas, a protivniku nismo dali disati, pritiskali smo i bavili se samo nogometom i to nas je nagradilo. Skidam kapu svojim dečkima i hvala domaćinima na lijepom domaćinstvu i čašćenju – Josip Brezovec Polet.