Treća NL Sjever: Polet uspješno prošao i Ludbreg, Varteks i Rudar slavili

Polet je ponovo imao vrlo uspješan vikend jer je osim svoje pobjede dočekao i poraz najbližeg pratitelja Pitomače čiju je ulogu sada preuzeo Rudar, ali se razmak malo povećao i sada je već velikih sedam bodova pa se čini da će jesenski naslov teško izmaknuti Brezovčevoj momčadi koja je odigrala još jednu odličnu utakmicu s vrlo uzbudljivim završetkom. Domaćin je u Ludbregu dva puta vodio i imao sva tri boda u džepu petnaestak minuta prije kraja susreta no tada lider pravi preokret u samo dvije minute pa bodovi putuju u Sveti Martin. Varteks je zaustavio Pitomaču također munjevitim napadom te u razmaku od samo 4 minute riješio pitanje pobjednika nakon pola sata igre. Međimurje je istim rezultatom poguralo Viroviticu prema izlaznim vratima, a da kolo bude u znaku rezultata 2:0 pobrinuo se i Rudar koji je svladao goste iz Domašinca dok u Kotoribi nije bilo pobjednika nakon što je gost poveo već u prvoj minuti susreta. Domaćin je pritisnuo svim silama i na kraju uspio postići izjednačujući pogodak.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica
28.10.2023 15:00 Čakovec NK Međimurje – ŽNK Virovitica 2:0
11 28.10.2023 15:00 Varaždin NK Varteks – NK Pitomača 2:0
11 28.10.2023 15:00 Kotoriba NK Graničar Kotoriba – NK Koprivnica 1:1
11 28.10.2023 15:00 Mursko Središće NK Rudar (MS) – NK Dinamo Domašinec 2:0
28.10.2023 15:00 Ludbreg NK Podravina – NK Polet (SMnM) 2:3

Sve super, nova pobjeda i već 5.mjesto, za nas je to kup šampiona – Vjeran Simunić Međimurje.

Težak teren utjecao je na kvalitetu igre. Pitomača se pokazala vrlo kvalitetnom momčadi koja igra napadački tako da su i danas izašli visoko s pet igrača na našu polovicu. U takvom rasporedu ostavili su i dosta prostora za kontre tako da smo iz takve dvije i zabili dva gola u prvom poluvremenu, pokazalo se i kao konačan rezultat – Zoran Vukelić Varteks.

Nismo bili pravi i mogu jedino čestitati Varteksu na pobjedi – Ivan Presečan Pitomača.

Gosti su poveli u 40.sekundi nakon prve i jedine akcije na utakmici. Od 2. do 98. minute na terenu je postojala samo domaća momčad. Stvorili smo barem 4, ono što se kaže, zicera, ali je odlični golman gostiju uspio spriječiti domaće igrače u nastojanju da postignu zgoditak. Sredinom drugog dijela smo uspijeli barem izjednačiti i više nego zasluženo osvojiti bod. Čestitke mojim igračima na prikazanoj igri i gostima na fer i sportskoj utakmici – Mario Piškor Graničar.

Čestitke igračima obiju ekipa na pravoj derbi utakmici s puno prilika u kojoj smo mi bili nešto spretniji i došli do pobjede – Damir Lepen Rudar.

Ispalo bude da slavimo poraze, ali nije tako. Jesmo izgubili utakmicu, međutim ne pamtim kada smo stvorili ovako veliki broj prilika, imali glavu i rep no ipak, broje se golovi, a mi nismo zabili niti jedan. Daleko od toga da pobjeda Rudara nije zaslužena i na tome njima čestitam, ali da je otišla utakmica na našu stranu, ne bi bilo nezasluženo. Kada toliko toga propustiš kao mi danas, kazna stigne brzo. Ali kako sam već rekao, već nekoliko tjedana izgledamo dobro, sve ima nekakvog smisla, ušli smo u pozitivu, pa i one utakmice koje nismo pobijedili, bili smo blizu pobjede. Nastavit ćemo raditi i dati sve od sebe da idući tjedan opet dobro igramo i ostvarimo pobjedu – Dalibor Gorupić Dinamo.

Podravina je otvorila utakmicu na najbolji mogući način,vodstvom od 1:0 već u 2. min. Jednu neopreznost gostujućeg stopera i kratko proigravnje prema svom vrataru koristi Sačer koji između njih dvojice posprema loptu u mrežu. Gosti su naravno bili šokirani ovakvim početkom,ali polako preuzimaju kontrolu nad igrom,vrše pritisak prema golu domaćina,ali bez nekih osobitih šansi,dok Podravina u nekoliko navrata brzim kontrama itekako prijeti golu gostiju i bilo je prilika za povećanje vodstva. Igra se većim dijelom odvijala na sredini terena i polovici domaćina,ali osim jednog udarca koji je uzdrmao prečku gola domaćina,gosti su bili svedeni na gotovo bez ijedne zrele prilike za postizanje gola. Vodstvom domaćina se i otišlo na odmor. Drugi dio je započeo,očekivano pritiskom gostiju koji sve češće pohode kazneni prostor domaćina,ali obrambeni dio i disciplina domaćina otklanjaju svaku prijetnju. Uz sav pritisak gostiju,rezultat se nije mijenjao do 69. minute. Tada počinje 10-minutna rapsodija golova. Prvo gosti u 69. minuti izjednačuju rezultat kada nakon ubačaja iz kornera Mesarić u nebeskom skoku sa nekih 6-7metara neobranjivo šalje loptu u mrežu Kovačića. Domaćin kao da je čekao dodatni impuls pa već samim izvođenjem lopte sa centra,ova dolazi do Sačera,on okreće dvojicu igrača gostiju,prebacuje na suprotnu stranu do natrčalog Giovannija,ovaj je majstorski prima i s nekih desetak metara iz kosa snažnim udarcem šalje u suprotnu malu mrežicu. Gosti kao da ne vjeruju što se dogodilo,kreću sa centra i dalje u visoki pritisak i ne odustaju od lovljenja izjednačenja. Nisu prošle ni tri minute,a oni dolaze do izjednačenja. Igrala se 74.minuta kada jedna povratna lopta u peterac domaćina završava u mreži domaćina. 2:2,tri gola u pet minuta. Gosti nastavljaju sa pritiskom tražeći pobjedu i to im kao i mnogo puta dosad uspijeva već u 79. minuti kada uspijevaju prvi puta na utakmici biti u vodstvu,2:3 i moglo bi se reći,zasluženo. Domaćin sve fokusira na napad i pokušaj izjednačenja i to im umalo uspijeva u 88. minuti kada Sačer utrčava na lijepu dubinsku loptu Goluba,zaobilazi golmana gostiju,iz teške pozicije šutira prema praznom golu,ali dvojica gostujućih igrača u povratnom trku uklizavanjem sprječavaju ulazak lopte u mrežu. Izuzetna utakmica u kojoj se u sučevoj nadoknadi rezultat nije mijenjao. Gosti zasluženo odnose tri boda,ali teško se oteti dojmu da je Podravina svakako zaslužila barem bod u jednoj odličnoj prezentaciji – Nevenko Blagaj Podravina.

Jako zanimljiva i odlična utakmica i opet smo pokazali gard prvaka klapu i pohvale svim dečkima i navijačima koji su nas bodrili cijelu utakmicu – Josip Brezovec Polet.