Treća NL Sjever: Polet prošao neokrznut kroz Domašinec, petice Varteksa i Pitomače

Lider je opet imao prilično uspješno kolo jer je stigao do jako vrijedne gostujuće pobjede u Domašincu u zadnjim minutama, a na ruku mu je išao i rezultat iz derbija kola gdje je Pitomoača svladala Rudara tako da se razmak povećao na plus 6. Dinamo je vodio dva puta no u završnih pola sata gost pravi preokret i pogotkom Patafte tri minute prije kraja stiže do pobjede. Pitomača je bila uvjerljiva u derbiju, a vodu je na mlin domaćina usmjerio Marko Matančić s dva uvodna pogotka. Petarda je pukla i u Varaždinu gdje je Varteks na krilima Matije Kanceljaka koji je postigao hattrick stigao do uvjerljivog slavlja, a dva je dodao Dean Glavica. Međimurje je stiglo do druge prvenstvene pobjede u stilu – tri pogotka za tri boda dok u Koprivnici pobjednika nije bilo, ali golove na radost gledatelja sasvim dovoljno. Jednom je vodio domaćin , jednom gost pa na kraju svakome po bod.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica
9 14.10.2023 15:30 Varaždin NK Varteks – ŽNK Virovitica 5:0
14.10.2023 15:30 Čakovec NK Međimurje – NK Graničar Kotoriba 3:0
9 14.10.2023 15:30 Pitomača NK Pitomača – NK Rudar (MS) 5:2
9 14.10.2023 15:30 Koprivnica NK Koprivnica – NK Podravina 2:2
14.10.2023 15:30 Domašinec NK Dinamo Domašinec – NK Polet (SMnM) 2:3

Bit ću kratak u komentaru. Izvedba identična kao i prošlu subotu. Kontrolirali smo cijelu utakmicu i držali posjed. U drugom dijelu prvog poluvremena otvaramo s dva pogotka identično i drugo poluvrijeme – Zoran Vukelić Varteks.

Nema se tu puno što reći , jednostavno za sada ne možemo parirati protivnicima u ovoj ligi, kvalitetom , iskustvom itd. Čestitam domaćinima, a mi se idemo boriti dalje – Krešimir Crvenka Virovitica.

U dosta izjednačenom prvom poluvremenu mi nismo iskoristili neke svoje prilike, dok su domaćini na poluvrijeme otišli s 2 pogotka prednosti nakon odličnih udaraca van šesnaesterca u zadnjoj trećini poluvremena. Na poluvremenu smo osvježili ekipu s dvije izmjene i izgledali nešto bolje i stvorili neke poluprilike koje nismo do kraja razigrali, dok je domaća ekipa iz kontre otišla na konačnih 3 0. Moglo bi se reci da je pobijedila ekipa koja je više htjela pobjedu. Čestitam svim akterima na današnjoj tekmi, a nama preostaje da u sljedećim utakmicama pokušamo doci do bodova – Mario Piškor Graničar.

Konačno 3 boda doma. Odigrali smo odličnu utakmicu i zasluženo dobili. Nakon 60.minute ostajemo bez igrača, a s jednim manje zabijamo još 3 gola! Ponosan na svoje dečke! – Ivan Presečan Pitomača.

Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi. Drago mi je što su naši mladi igrači kojima se pružila prilika istu priliku opravdali . Okrećemo se daljnjem tijeku natjecanja u kojemu ćemo biti kompletirani i maksimalno spremni za pozitivan ishod utakmice – Damir Lepen Rudar.

Po prikazanoj igri na terenu zasluženo svakome po bod. Mogu samo čestitati svojoj ekipi da smo se uspjeli vratiti iz rezultatskog minusa i na kraju osvojiti bod. Imamo dosta problema s izostancima igrača , ali nećemo se predati nego se nastaviti boriti do kraja polusezone – Bojan Tucaković Koprivnica.

Domaćin je u Koprivnici dočekao goste iz Ludbrega sa ambicijom da uzmu sva tri boda i nastave uzlaznu bodovnu putanju. Iako su bili oslabljeni neigranjem nekih prvotimaca,bod iz prethodnog ogleda kod Poleta u Sv. Martinu ih je napunio dodatnim samopouzdanjem i očekivanjima. Prvih desetak minuta domaćin je krenuo vrlo agresivno pokušavajući na prepad uloviti goste,ali vrlo brzo se situacija okrenula. Podravina počinje kontrolirati utakmicu pa u 20-toj minuti Huzjak izbija sam pred vrata domaćina,ali njegova lopta ne pogađa okvir gola niti pronalazi Sačera potpuno samog na drugoj vratnici. Gosti nisu stali i vrlo često su u kaznenom prostoru domaćina. Ekipa Koprivnice pokušava kontrama ugroziti vrata gostiju,ali bez ikakvog učinka. U posljednjih deset minuta prvog djela,igra se malo primirila i kada se očekivalo da će se na odmor otići sa nulom na kontu,domaćin dolazi do vodstva. Nakon jednog kornera i nespretnog odbijanja gostiju koji u trećem pokušaju izbacuju loptu van kaznenog prostora,ali samo do novog pojačanja iz Kameruna u redovima Koprivničanaca koji prihvaća odbijanac,prebacuje na lijevu nogu,a njegov udarac s visine šesnaesterca prvo pogađa stativu,odbija i pogađa vratara gostiju Kovačića,da bi na kraju završila u suprotnoj maloj mrežici gola gostiju. 42 min,idealno za domaćina. U drugom dijelu,gosti iz Ludbrega rade dvije izmjene koje definitivno donose pomak u igri. Gosti opasniji,ali domaćin uspješno otklanja svaku opasnost po svoj gol. Tako do 60-te minute kada gosti iz Ludbrega konačno kapitaliziraju svoje pokušaje poravnanja rezultata. Banec uspješno probija bok,ubacuje vrlo oštar centaršut na nekih 8 metara od vratara Slukića,a Sačer polijeće”lastavicom” i zakucava neobranjivo glavom pod prečku domaćeg golmana. Lijepo,efektno i nebranjivo. Domaćin se još nije ni pribrao od primljenog gola,a gosti stižu u vodstvo. Jednu oduzetu loptu na sredini terena,gosti prosljeđuju do Goluba,ovaj okreće svog čuvara,sa visine kaznenog prostora upućuje snažan prizemni šut,Slukić brani,ali tek nakratko odbija,natrčava desetka gostiju Huzjak i posprema u suprotni kut. Ekspresni povratak i prednost gostiju. Utakmica je nadalje postala nešto žešća,na rubu grubosti,ali nervoza uvijek donese dodatni impuls. Imali su gosti još dva krasna bijega Sačera,ali su domaći stoperi uklizavanjima u šut u zaista posljednjim momentima sprječavali da lopte ne završe tamo gdje im je bio cilj. Kad se činilo da domaćin uz pritisak koji su napravili prema vratima gostiju neće uroditi plodom,dolaze do izjednačenja. Nakon mnoštva nabacivanja lopti u kazneni prostor gostiju,jedna takva prelijeće gostujući zadnji red,dolazi do Radotovića koji je nemilosrdno sa nekih 11.metara šalje pod prečku nemoćnog Kovačića . Do kraja nije bilo nekih ozbiljnih situacija,osim prekršaja kojima su domaćini nagrađeni žutim kartonima. Obzirom na viđeno,gosti mogu više žaliti za tri boda do kojih su mogli doći – Nevenko Blagaj Podravina.

Ovo je nogomet. Vodili smo 1-0 i 2-1 i na kraju ostali bez ičega. Jako zahtjevna utakmica, vjerujem da smo se ispraznili do samog kraja, energetski i mentalno. Bili smo svjesni snage protivnika, zbog toga zaigrali i s većim brojem igrača u veznog liniji, da na taj način stvorimo uvjete u kojima ćemo i mi držati posjed nebi li se cijelu utakmicu mi morali braniti. Mislim da nam je plan igre cijelu utakmicu dobro uspjevao, da bi na kraju utakmice ostali bez svega. I taj dio me toliko boli. Ali rekao sam već dečkima u svlačionici. Za velike stvari treba imati i hrabrosti. Kao sto bi danas to bila pobjeda nad vodećom momčadi lige. Ponekad se upravo tih velikih stvari uplašiš kad vidiš cilj pred sobom. Ja vjerujem da ćemo prerasti te neke naše strahove, da smo generalno na dobrome putu i da ćemo onda i mi moći ostvarivati upravo te velike stvari koje toliko želimo. U suprotnome ćemo se uvijek morati zadovoljavati trenutnim i kao danas pričati da smo mogli, a nikad nismo – Dalibor Gorupić Dinamo.

Opet smo pokazali da smo najbolji, a najviše me veseli da se svi protiv nas tako bore jer znaju da smo najbolji – Josip Brezovec Polet.