Treća NL Sjever: Križevčani slavljem u derbiju ponovo zasjeli na vrh

U velikom derbiju pobjeda je pripala domaćinu u Križevcima koji se pogocima Srbljinovića i Mladena vratio na vrh s dva boda ispred glavnog konkurenta. Očito će se između Radnika i Poleta pronaći jesenski prvak jer je Varteks remizirao u Murskom Središću i sveo šanse na minimum. Jako vrijednu pobjedu je ostvarila Podravina u Virju čime je sustigla svoga protivnika i odmaknula od Koprivnice koja će tek imati prigodu smanjiti nedostižan razmak u svojoj nedjeljnoj utakmici. Dinamo je došao do domaće pobjede nad gostom iz Virovitice pogotkom jockera Karla Malenovića desetak minuta prije kraja susreta.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
05.11.2022 14:00 Križevci NK Radnik Križevci – NK Polet (SMnM) 2:0
12 05.11.2022 14:00 Virje NK Podravac – NK Podravina 1:2
05.11.2022 14:00 Domašinec NK Dinamo Domašinec – ŽNK Virovitica 2:1
12 06.11.2022 14:00 Koprivnica NK Koprivnica – NK Papuk Osječko 1664 (O) -:-
05.11.2022 14:00 Mursko Središće NK Rudar (MS) – NK Varteks 1:1

Prvo poluvrijeme podjednaka igra obje ekipe uglavnom uz borbu na sredini terena. Jedna velika šansa gostiju koju na našu sreću nisu iskoristili. Drugo poluvrijeme naša brža igra donijela je i više prilika gdje smo jednu akciju i okrunili pogotkom. Polet pokazuje zašto se sa nama bori za prvo mjesto jer nisu posustali već odlično pariraju i igraju dobar nogomet. Nakon našeg konstantnog pritiska izboren je i kazneni udarac koji nam nakon realizacije donosi pobjedu vrijednu prvog mjesta u borbi sa Poletom kao direktnim konkurentom – Anthony Pavlović Radnik.

Čestitam Radniku na pobjedi. Lijepi ambijent, odlični suci – sve kako derbi zasluži. Vidjela se naša dominacija i bili smo puno bolji, falila nam je realizacija, ali iskreno ja sam ponosan na svoje dečke kao da smo pobijedili. Na pravom smo putu i idemo u novi tjedan i pripremiti se za sljedeću utakmicu. Hvala Radniku na lijepom gostoprimstvu i zbog toga se igra nogomet – Josip Brezovec Polet.

Čestitke mojoj ekipi na ostvarenoj pobjedi i osvojena tri boda. Stvorili smo danas dosta šansi iz kojih smo mogli poentirati i ranije odvesti utakmicu u mirnije vode. Zadovoljni smo i okrećemo se sljedećoj utakmici – Matija Kristić Podravina.

Najprije čestitam svojim igračima na pobjedi. Prvo poluvrijeme je Virovitica bila bolja momčad i pokazala da vrijedi puno vise od trenutnog plasmana. Kod nas je bilo vidljivo da smo u grču, strahu i narušenog samopouzdanja kao posljedica prošlotjednog stradanja u Ludbregu. Nije bilo lako ni ovaj tjedan trenirati, a kamoli igrati utakmicu. Na poluvremenu smo uveli Novaka, Karla Malenovića i Rališa te dobili potrebnu sigurnost, energiju i kao da su nam dali potrebno samopouzdanje. Drugo poluvrijeme je bilo potpuno na našoj strani i mislim da smo zasluženo pobijedili. Meni je drago da smo pokazali da i dalje trajemo, bitno je da se olako ne odustane, da se vjeruje. Zahvala našim navijačima kojih je opet bilo u velikom broju – Dalibor Gorupić Dinamo.

Gostujuća utakmica u Domašincu gdje smo poraženi 2-1 i gdje smo prvo poluvrijeme mi držali konce igre imali nekoliko šansi, ali na odmor se odlazi s rezultatom 1-1. Drugo poluvrijeme domaćin radi par izmjena te preuzima inicijativu te na kraju dolazi i do pobjede. Čestitke domaćinu, a mi se okrećemo sljedećem kolu – Krešimir Crvenka Virovitica.

Tvrda i teška utakmica s malo prilika sa obje strane. U 20 minuti imamo 100 postotnu šansu. Nakon centaršuta sa desne strane odličan skok na 7 m i udarac glavom Nedeljka Kevina i još bolja obrana Valentića gdje čupa loptu ispod same grede. U zadnjih 15 minuta nakon našega faula napucavamo igrača Varteksa gdje se lopta odbija u sredinu terena te brzim pasom dolazi do Šoštarica koji ulazi u 16 metara, vara našega stopera koji ga ruši te Varteks zasluženo dobiva jedanaesterac. Na našu radost golman Kodba brani udarac, lopta se odbija još 2 puta do Varteksovih igrača gdje opet Kodba vrhunski reagira i oba puta skida zicere te treći put igrači Varteksa rade faul na njemu i lopta je za nas. Nažalost nakon toga je Varteks iz jedne brze kontre po lijevoj strani poveo nakon centaršuta autogolom našega kapetana Sardija. Drugo poluvrijeme još tvrđa utakmica, ali ipak smo mi bili ti koji smo diktirali tempo dok se Varteks odlučio igrati na kontranapade. Iz jedne dobre situacije nakon presječene lopte na centru, pasa u dubinu, ostavljanja lopte veznom igraču Vinku i udarca na gol uspjeli smo izjednačiti. Nakon toga puno nervoze s obje strane u kojoj se nije najbolje snašao i sam sudac utakmica je završila nerješeno sto je po meni realan rezultat – Andrija Balajić Rudar.

Ako gledamo sljed događanja na utakmici, mi možemo žaliti za pobjedom, ali nismo izgubili na izuzetno teškom gostovanju protiv odlične domaćinske ekipe, okrećemo misli sljedećem protivniku – Nikola Goričanec Varteks.