Treća NL Sjever: Domaćinima sve, gostima ništa

Raritetno kolo po rezultatima odigrali su sudionici Treće NL Sjever. Gosti nisu uspjeli postići niti jedan pogodak, a nisu u proteklih 90 minuta uspjeli sačuvati mrežu netaknutom tako da su svi bodovi pripali domaćinima. Najistaknutiji susret je svakako bio onaj u Varaždinu gdje je Varteks zaustavio odličnu momčad iz Križevaca te se tako uključio u borbu za jesenski naslov čemu je nakon nove pobjede u svome dvorištu najbliži Polet. Iznimno vrijednu pobjedu je ostvarila Podravina koja je s ta tri boda preskočila Koprivnicu i ostavila je na začelju, a pri tome je pomogla i Virovitica koja je slavila na svom terenu upravo protiv Zelenih. Papuk je u nekako najbezbrijžnijem susretu svladao goste iz Murskog Središća.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
29.10.2022 15:00 Varaždin NK Varteks – NK Radnik Križevci 1:0
29.10.2022 15:00 Orahovica NK Papuk Osječko 1664 (O) – NK Rudar (MS) 2:0
29.10.2022 15:00 Virovitica ŽNK Virovitica – NK Koprivnica 3:0
29.10.2022 15:00 Ludbreg NK Podravina – NK Dinamo Domašinec 5:0
29.10.2022 15:00 Sveti Martin na Muri NK Polet (SMnM) – NK Podravac 3:0

Potpuno zaslužena pobjeda, s igračem manje 30 minuta još je vrednija. Čestitke mojim dečkima i stožeru na fantičnoj borbi i zalaganju, čestitke i našim navijačima bez kojih ništa nije isto – Nikola Goričanec Varteks.

Vrlo izjednačena utakmica s nekoliko šansi s jedne i druge strane. Varteks realizira kazneni udarac nakon napucane lopte u ruku. Nakon toga isključen je domaći igrač i mi preuzimamo inicijativu i vršimo pritisak no Varteks se uspio obraniti i zadržati vodstvo od 1:0 do kraja utakmice – Anthony Pavlović Radnik.

U ne baš nešto lijepoj nogometnoj predstavi uspjeli smo osvojiti bodove što je bilo i najvažnije u ovoj utakmici. Poveli smo ranim golom našeg najboljeg strijelca Vratkovića. U drugom poluvremenu u 65.minuti akcijom Rukavine i Dijanešića postižemo drugi gol i tako potvrđujemo pobjedu. Ekipa Rudara imala je svoje prilike, ali ih nije iskoristila na nasu sreću. Fer i korektna utakmica, čestitke svim akterima na borbenosti i zalaganju – Zoran Mandić Papuk.

Opet nam se ponavljaju iste stvari kao i prije. Utakmica praktički nije ni počela, a već gubimo 1:0 (2 min.). Nakon toga protivnik podiže agresivnost, a samim time i igru te u prvih 20 minuta imaju 4-5 situacija gdje nisu dobro reagirali na našu radost. Nakon toga smo počeli igrati puno bolje, uspostavili igru i počeli stvarati šanse. Promašili smo dvije 100-postotne prilike. Jednom golman odlično brani, drugi put pogađamo stativu. Drugo poluvrijeme tvrda utakmica s obje strane. Jako malo prilika te jedna kontra Papuka u 72 minuti preko lijeve strane, povratna lopta na 11 metara i odlično utrčavanje suigrača i pogodak za 2:0 te konačan rezultat. Zaslužena pobjeda Papuka – Andrija Balajić Rudar.

Kako sam prošli puta napisao da nemamo više pravo na grešku i to je ekipa od prve minute i pokazivala i željela. Pobjeda i 3 boda nam nose puno nakon par tekmi bez bodova pa se sada u miru možemo pripremati za sljedeće gostovanje – Krešimir Crvenka Virovitica.

Domaćin je danas više želio pobjedu od nas i zasluženo je uzeo sva 3 boda – Goran Volf Koprivnica.

Čestitke mojoj ekipi na odličnoj prezentaciji. Napokon smo uspjeli povezati dobru igru u defanzivi sa učinkovitošću u napadu. Dinamo je odlična ekipa s odličnim trenerom što pokazuje i njihov bodovni saldo, međutim danas smo ipak mi imali svoj dan i radujemo se prvoj pobjedi u prvenstvu koja će nam biti poticaj za dalje – Matija Kristić Podravina.

Čestitam Podravini na zasluženoj pobjedi. Preuzimam odgovornost za ovo danas, jer mislim da je momčad ogledalo trenera. Nisam jedan od onih koji miču odgovornost sa sebe. Danas sam odstupio i od nekih svojih principa, a kazna je stigla jako brzo. Naše dobre rezultate u 3.ligi je krasila igra puna energije, želje, trke, entuzijazma. A kad toga nema, nemoćni smo na terenu. I tu vidim najveći razlog zašto je odgovornost na treneru. Ponudio sam odgovornima u klubu svoju ostavku, mislim da je to moja moralna obaveza – Dalibor Gorupić Dinamo.

Odlična utakmica – od prve minute smo pokazali dominaciju i napadali, zabili lijepe golove i zasluženo slavili, dečki prate sve zahtjeve i uživancija je s njima raditi. Jako sam ponosan na sve igrače, klub i navijače koju su navijali od prve do zadnje minute – hvala im svima na tome – Josip Brezovec Polet.

Polet je zasluženo osvojio sva tri boda, iskoristili su naš pad koncentracije i u trenucima naše dominacije, a isto tako naših grešaka u napadu praktički riješili utakmicu kontrama i polukontrama. Mi smo danas kao i do sada nastavili sa slabom realizacijom pa i dalje propuštamo realizirati periode u utakmici kada imamo kakvu takvu dominaciju – Mladen Karan Podravac.