Treća NL Istok: “Ko je jamio, jamio je”

Danas su odigrane posljednje tri utakmice 28. kola Treće NL Istok, u Ivankovu, Županji i Vukovaru spušten je zastor na još jednu etapu četvrtoligaškog nogometnog maratona. Ako je suditi po rezultatima ovog kola aktivirala se stara izjava generala Ljube Ćesića Rojsa – ko je jamio – jamio je! Sve moguće kombinacije koje su bile “dogovorene” su pale u vodu i nadamo se samo da će tako biti i u preostala dva kola, ako smo svojim pisanjem i pričanjem jedan posto utjecali da se stvari vrate na nogometni teren imalo je smisla istrpiti sve što se događalo proteklih dana. Stvari su definitivno ovog proljeća otišle predaleko da bi se šutjelo, a ako će potpisnik ovih redaka i u buduće pratiti ovu ligu, isto možete očekivati od početka do kraja nove sezone ma tko u njoj igrao.

BEDEM – ČEPIN 1:1

Čepin je remijem u Ivankovu vjerojatno zaključio borbu za naslov prvaka, je dva kola prije kraja na +4 pa Zelenima treba pravo sportsko čudo da to preokrenu u svoju korist. Utakmica je bila zaista žestoka od samog početka, a u završnici je sve bilo vrlo naelektrizirano, “frcali” su kartoni na sve strane. U 64. i 67. po jedan je, a ukupno dva zaradio Ilan Katić pa je Čepin u završnici igrao s igračem manje, a Bedem je to iskoristio u 80. minuti preko svog najboljeg strijelca Marina Ležaića. Na kraju, Bedem sedam žutih, Čepin osim Ilanovih još tri, plus izravni crveni za Josipa Kraljevića u petoj minuti sudačkog dodatka, u istoj je nakon toga Krešimir Šinko zabio za goste koji su tako ipak kući otišli s bodom.

Igrač utakmice: Leon Lovrić

“Skoro svaki put isto govorim. Čepin je bio bolji protivnik u prvom poluvremenu, bili su opasniji, dok smo se mi u odmoru malo presložili i zaigrali bolje. Tu su oni ostali i s igračem manje, ali mislim da to nije bilo presudno za naše vodstvo, moj je dojam da bi mi svakako došli do gola jer smo u tom dijelu bili bolja momčad i bolje smo stajali na terenu. Na kraju, svakom po poluvrijeme, rezultat je realan” – izjavio je trener Bedema, Zoran Tomić.

“Čestitam i jednoj i drugoj ekipi danas na utakmici. Žao mi je što nismo riješili utakmicu u prvom poluvremenu jer smo bili puno bolja ekipa. Umjesto da budemo makar isti kao u prvom, ako ne bolji, mi smo postali lošiji. Glupo je spominjati suce danas jer ne vidim nikakvu namjeru i potrebu, ali toliko kardinalnih grešaka dugo nisam vidio (kontrolor mu je našao 20). Svatko može pogriješiti, ali toliko da svi budu ljuti na kraju utakmice… Bedem je vodio 1:0, mi smo zabili gol s dva igrača manje i ne mogu ne podvući crtu da je možda i najrealniji rezultat.” – poručio je trener Čepina, Josip Milardović.

VUTEKS SLOGA – KUTJEVO 4:2

Promjena termina utakmice Vuteksa i Kutjeva bila je trn u oku mnogima, posebno onima u borbi za ostanak, no na kraju ništa ni od te priče i “kombinacije” kako će netko pustiti, pa će kasnije netko drugi pustiti onom koji pušta. 90 minuta velike borbe i na kraju pobjeda Vuteksa koji je i matematički potvrdio ostanak u ligi. Zbog raznih priča, tokom tjedna Vuteks je ostao bez trenera, srećom po njih ovom pobjedom su došli u situaciju da im i ne treba u preostala dva kola pa će posao dovršiti Saša Popin. Vuteks je do prednosti došao u osmoj minuti golom Igora Tunjić Lukića, no gosti iz Kutjeva su se brzo vratili zahvaljujući kapetanu Filipu Nemecu, a onda su i samoj završnici i šokirali domaćina golom Karla Antunovića pa se na odmor otišlo s vodstvom Kutjeva. U 63. minuti domaćin je imao priliku vratiti se s bijele točke, no bezuspješno, ali je ubrzo ipak došao do poravnanja golom Strahinje Božića. U 77. minuti, po drugi put u vodstvo dolazi Vuteks, ponovno ga je donio Tunjić Lukić, dok je za potvrdu pobjede u sudačkom dodatku poentirao Petar Vukanović.

Igrač utakmice: Petar Vukanović

“Poslije jako turbulentne nedjelje i ostavke trenera nakon utakmice s Cernom te pobjede u kupu, jako smo dobro otvorili današnju utakmicu i ušli s velikim motivom. Poveli smo 1:0, zatim pogodili stativu i imali još 2-3 jako dobre šanse. Međutim, ako ne zabiješ, dobiješ; u dvjema kontrama gosti zasluženo preokreću rezultat s kojim se odlazi na poluvrijeme. U poluvremenu smo se dogovorili da ćemo spustiti loptu i još žešće napasti, što se i dogodilo. Unatoč neiskorištenom penalu, preokrećemo rezultat i zasluženo pobjeđujemo. Suđenje je bilo odlično, a gostima iz Kutjeva želimo sreću u preostala dva kola.” – rekao je sportski direktor Vuteksa, Saša Popin.

“Jako teška utakmica u psihološkom smislu iako ih igramo gotovo čitavo proljeće u kvalifikacijskom tonu ova je stigla nakon teške utakmice u srijedu, lošeg rezultata i uz puno izostanaka teško je bilo očekivati da ćemo biti u briljantnom izdanju no ipak smo pokazali da imamo želju i motiv igrati u ovome rangu. Suparniku je ovo bila ključna utakmica za osigurati svoj status pa uzbuđenja nije nedostajalo, imali smo pozitivan rezultat na odmoru no upravo kratak fond igrača nije dozvolio da budemo opasniji u drugome dijelu, ali imali smo dvije sjajne kontre i dvije meč lopte kod 1:2 koje nismo iskoristili, a domaćin je ulaskom Popina u nastavku dobio drugu dimenziju igre koju je na kraju pretočio u pobjedu uz obranjen kazneni udarac našeg Krijana. Sjajni Vukanović je još jednom bio jako dobar i teško će ostati duže u ovome rangu, a mojim igračima nemam što zamjeriti trudili su se koliko su mogli u ovome trenutku i nadam se da će pokazati u zadnja dva kola da nisu za prerani otpis jer je sve na dnu ostalo gotovo isto tako da šansa za ostanak još uvijek postoji. Još jednom ponavljam treba proširiti ligu jer se radi o kvalitetnim sredinama, dugogodišnjim trećeligašima koji imaju jako dobre uvjete tako da bi bilo loše za slavonski nogomet da bilo tko ispadne, a pogotovo tri jako dobra i kvalitetna kluba bez obzira o kome se radilo” – izjavio je trener Kutjeva Petar Čuljak.

GRANIČAR – TOMISLAV DA 2:3

I druga od dvije utakmice u kojima se znao rasplet završila je potpuno suprotno od onog što se očekivalo. A krenulo je u smjeru u kojem se očekivalo, ne samo zbog priča nego i zbog forme momčadi, zbog važnosti utakmice koja je ovim ekipama dijametralno suprotna. Graničaru je ovo bila meč lopta, prilika da ode na 37 bodova i praktično osigura ostanak, dok je gostima iz Andrijevaca potpuno svejedno, no odigrali su pravu utakmicu, pokazali da sve ono što su radili ove sezone nije nimalo slučajno i oni do kraja mogu uloviti i drugo mjesto te dodatno sezonu učiniti fantastičnom, nije savršena, za to je trebao naslov. Dakle, krenulo je dobro po Graničar, u osmoj minuti Josip Lešić pogađa za 1:0, no samo pet minuta nakon toga imenjak mu Balentović donosi gostima poravnanje. U 22. novo vodstvo Graničara, donio ga je Zvonimir Mikić, a to je domaćin uspio staviti pod kontrolu, uveo je utakmicu u mirnu luku i činilo se da ide prema ostanku, no onda u završnici stvari u svoje ruke uzima Ivan Tunuković i golovima u 72. i 80. kreira preokret i odnosi tri boda u Andrijevce. Da stvar bude gora po Graničar, u samoj završnici je Gabriel Dretvić napravio dva starta, zaradio dva žuta kartona odnosno isključenje pa će biti van stroja u sljedećem kolu protiv Valpovke. A znamo kakav je Valpovka partybreaker, sjetimo se samo posljednjeg kola prošle jeseni…

Igrač utakmice: Ivan Tunuković

“Čestitam Tomislavu na pobjedi. Danas su odigrali kako znaju i umiju. Imamo još dva kola do kraja. Lomila se utakmica i, nažalost, slomila na njihovu stranu. Idemo dalje. Veliku smo stvar napravili i nećemo se predati.” – prokomentirao je trener Graničara, Hrvoje Kovačević.

“Čestitam mojim momcima na odličnoj igri i pobjedi. Opet smo išli na utakmicu koju smo prodali, ali nešto je pošlo po zlu. Umjesto da se priča o kvalitetama jednog Tunukovića, Kokanovića, Balentovića, Jelića i ostalih, moramo razmišljati o kojekakvim glupostima. Drago mi je da sljedeću utakmicu igramo s ekipom koja je osigurala ostanak u ligi pa se u slučaju eventualnog poraza ne moramo svima opravdavati. Još jednom ću reći da sam ponosan na ove momke koje treniram. Županji želim sreću u nastavku prvenstva.” – komentar je trenera Tomislava, Bernard Brnjić.