Torpedu pukla petarda, Jedinstvo prati Fešk

Nakon što su jučer Baranja i Motičina došli do pobjeda u dvobojima protiv Đurđenovca i Bratstva, danas je na travnjake istrčalo još 10 klubova 1. ŽNL osječko baranjske i odradilo 5. prvenstveno kolo, dok će Metalac i Hajduk Marijanci svoj susret odraditi naknadno jer se u redovima domaćina pojavila korona.

RADNIK – VILJEVO 2:1

Radnik je preokretom došao do nove domaće pobjede, gosti iz Viljeva su i te kako nezadovoljni nakon što su preko Antonia Pandurića poveli, domaćin je iz dva kaznena udarca koje je u golove pretvorio Luka Nađ dolaze do preokreta i pobjede.

Zaslužena pobjeda moje ekipe, pokazali smo opet karakter nakon 0:1, promašili previše prilika ali smo se uspjeli vratit. Čestitam svim akterima utakmice – izjavio je trener Radnika Miroslav Čelar.

HAJDUK P. – VARDARAC 2:1

Kako rekosmo Hajduk je ispucao normu poraza u Popovcu, Vardarac je ostao praznih ruku u baranjskom derbiju i sve je dalje od Jedinstva i Feška. Već po običaju strijelac za Hajduk bio je Ivan Jagetić, nakon njega mrežu Zelenih naciljao je i Marko Jurenec, dok je poraz Vardarca ublažio Zvonimir Lednić.

– Teška i borbena utakmica, čestitam mojim igračima, ratnicima, na borbenosti, zalaganju i taktički dobro odrađenoj utakmici. Protivnik je cijelu utakmicu vršio pritisak a mi smo iskoristili svoje šanse. Protivniku čestitam na fer i korektnoj igri, suđenje korektno – rekao nam je trener Hajduka Ivica Kramar.

Čestitam domaćinu na pobjedi. Nažalost kako sam govorio i ranije. Novi smo u ligi i moramo igrati na još višem nivou jer ovo što smo danas pokazali nije bilo dovoljno. Došao je prvi poraz koji je takođe nažalost sastavni dio ovog sporta. Izvući ćemo pouke i sutra je novi dan i idemo raditi dalje prokomentirao je Marko Dinjar, trener Vardarca.

OMLADINAC – SLAVONAC 2:0

Debi Igora Smolje na klupi Omladinca bio je vrlo uspješan, obrana je mrežu ostavila netaknutom, a Janik Kukučka i Mihael Kerovec odradili napadački dio posla i poslali goste put Ladimirevaca praznih ruku.

– U vrlo dobroj i borbenoj utakmici napokon smo pobijedili. U prvih 25 minuta odigrali smo dobro gdje smo to okrunili s pogotkom. Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu u kojoj su imali 2 – 3 odlične situacije u kojoj je naš golman odlično reagirao. Drugo poluvrijeme smo se povukli i čekali prilike iz kontre koju smo dočekali i poveli u 80 minuti 2 : 0. Do kraja utakmice nije bilo više uzbuđenja. Čestitam mojoj ekipi na odličnoj utakmici a gostima se zahvaljujem na fer i korektnoj borbi i želim im sreću u daljnjem natjecanju – rekao nam je novi trener Omladinca Igor Smoljo.

RATAR – JEDINSTVO

Jedinstvo nastavlja s dojmljivim igrama i savršenim rezultatima, iz pet nastupa na račun je stiglo maksimalnih 15 bodova. Za tri u Piškorevcima pobrinuli su se Ivan Grgić i Filip Stanić.

Odigrali smo pametnu utakmicu… iz kola u kolo pokazujemo odličnu igru, vidi se da dobro radimo na treninzima. Sve pohvale dečkima – izjava je Slobodana Stranatića, trenera Jedinstva.

FEŠK – TORPEDO 5:0

Fešk je pomeo Torpedo u derbiju kola, Puljićeva momčad je odigrala fantastičnu utakmicu i do nogu potukla goste iz Kuševca. Josip Vidaković i Marin Pavlović postigli su po dva, a Mateo Kljajić  jedan za peto slavlje Feška u nizu i nastavak trke s Jedinstvom.

Čestitke momcima na pobjedi! Danas smo zaista svi bili na visokoj razini. Smatram da smo nadigrali jako dobrog protivnika u svim segmentima igre. Jednostavno nemam zamjerke na današnju izvedbu pogotovo u fazi napada. Što se tiče faze obrane morati ćemo malo napraviti sitne korekcije u taktičkom pogledu. Čestitke gostima na borbi želim im puno sreće u daljnjem natjecanju. Suci dobro odradili svoj posao. Mi moramo nastaviti ići svojim putem, prvenstvo je dugo i moramo ostati čvrsto nogama na tlu, ne zanositi se jer nismo još ništa napravili. U subotu nas čeka jako teška i moramo se jako dobro pripremiti za nju. – poručio je Dinko Puljić, trener Feška

Najavljivali ste derbi, a od derbija nije bilo ni d. Razlog: gosti nisu došli na utakmicu. Prvo poluvrijeme smo pregaženi jer primamo tri gola, a moglo je biti još toliko. Drugo poluvrijeme dosta izmjena dovodi do razvodnjavanja igre, u čemu se domaćini bolje snalaze te iz dvije naše greške postižu još dva pogotka. Ali i dalje sam optimist, loš dan se danas desio i svatko ima pravo na njega, pa tako i mi. Utakmica se može izgubiti, ali mora se dati sve od sebe na terenu što mi danas nismo napravili. Okrećemo se još jednom gostovanja u nizu, moramo ispraviti ovo od danas. Suce moram pohvaliti jer su odsudili bez greške. Fešku sretno dalje – izjavio je Mario Barišić, trener Torpeda.