Toni Kanaet osvojio brončanu medalju u taekwondou, 2. odličje za Hrvatsku u Tokiju

Tokio, 26. srpnja 2021. – Hrvatski reprezentativac u taekwondou Toni Kanaet izborio je brončano odličje na Olimpijskim igrama u Tokiju u kategoriji do 80 kilograma. Prva je to taekwondaška olimpijska medalja za Hrvatsku u muškoj konkurenciji.

Kanaet je u repesažu svladao predstavnika Burkine Faso Faysala Sawadoga prekidom početkom treće runde zbog prevelike razlike u bodovima. U trenutku prekida bilo je 30-10 za Kanaeta. Potom je u dvoboju za broncu protiv Uzbekistanca Nikite Rafaloviča slavio sa 24-18.

U prvom dijelu natjecanja Kanaet je svladao Španjolca Raula Martineza Garciju sa 21-15, a potom je izgubio od kasnijeg finalista Maksima Hramčova prekidom nakon druge runde. Njegov ga je drugi suparnik plasmanom u finale “povukao” prema repasažu i borbi za brončano odličje.

U dvije repasažne borbe član splitskog TK Marjan je dokazao da je vrijedan olimpijskog postolja.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Toniju Kanaetu i njegovu treneru osvajanje brončanog odličja na Olimpijskim igrama u Tokiju. (izvor: HOO)