Tomislav sedmicom do titule prvaka!

Nakon duge i neizvjesne borbe sa Slavoncem, Metalcem, Feškom i dobrim dijelom sezone Đurđenovcem nogometaši Tomislava prvi su projurili ciljem i osvojili svoj prvi naslov prvaka 1. ŽNL te izborili plasman u MŽNL Osijek – Vinkovci u sljedećoj sezoni.

FEŠK – VILJEVO 6:1

Za kraj sezone Fešk je na svom terenu odradio odličan posao, uvjerljivo nadigrao Viljevo i na lijep način zaključio sezonu u kojoj su ga ponovno rezultati u gostima koštali možda i naslova prvaka. Viljevo s druge strane ovim porazom pomalo kvari dojam, ali u globalu gledano i oni imaju više razloga za zadovoljstvo odrađenom sezonom. Vedran Pinter i Stjepan Slivka postigli su po dva gola, Hrvoje Galinec jedan za domaće, za goste je poraz ublažio Slaven Golub, a konačni rezultat kako i dolikuje postavio je kapetan Ivan Kapraljević.

Prije svega zahvala ekipi što su kvalitetno odradili ovaj dio sezone otkada sam preuzeo ekipu. Današnja utakmica korektna. Čestitke našim gostima na fer i korektnoj igri kao i mojim momcima na pobjedi. Suđenje korektno – izjavio je Dinko Puljić, trener Feška.

BARANJA BELJE – OMLADINAC 1:0

Nakon jesenskog dijela sezone Baranja je bila prežaljena i otpisana, no odradila je veličanstveno proljeće i na kraju apsolutno zasluženo osigurala ostanak među prvoligašima. U posljednjem kolu trebala je bod, uzela sva tri minimalnim slavljem protiv Omladinca koje joj je donio Mato Balent golom u 74. minuti. Omladinac je odradio jednu mirnu sezonu, na kraju su završili kao 8. momčad lige, dakle u gornjem dijelu ljestvice – sasvim zaodovljavaljuće!

Iako je zadnje kolo i teško vrijeme, moji igrači su se borili i igrali odgovorno od prve do zadnje minute. Imali smo par izglednih prilika, ali i domaćin je opasno prijetio u nekoliko navrata. Čestitam domaćinu na pobjedi, a moji igrači mogu na zasluženi odmor. Hvala i vama iz Sportala na suradnji! – izjavio je Domagoj Vragolović, trener Omladinca.

CROATIA – TOMISLAV 2:7

Iako nezainteresirana Croatia se pokušala oduprijeti vodećoj momčadi lige i na taj način pomoći Slavoncu da dođe do naslova, i dobro im je krenulo. Tomislav je bio u grču, a domaćin razigran i u početku utakmice opasan. Najprije se Tomislav provukao kada je vratar Džanko uhvatio jednu vraćenu loptu, a domaćin iz neizravnog udarca unutar kaznenog prostora pogodio samo u živi zid. U 17. minuti šok za vojsku gostujućih navijača, ubačaj s lijeve strane sve je preletio i stigao na drugoj strani do Igora Hrženjaka koji ju sprema u mrežu za vodstvo Croatije. Samo nekoliko minuta nakon toga opasan pokušaj Pavlovića sa ruba kaznenog prostora kojeg Džanko krajnjim naporom odbija u korner. U 25. minuti akcija Tomislava po lijevoj strani, domaća obrana lagano asistira i gura loptu točno gdje treba za goste, Vedran Nikšić je neumoljiv, jedna šansa jedan gol! Krenuo je pritisak gostiju rasti, domaćin je sve rjeđe prijetio, ali je domaća obrana odolijevala sve do 43. kada Nikšić i drugi put matira Kurtanjeka, a samo minutu kasnije sve je bilo gotovo, vratar domaćih neobičnom reakcijom nogom odbija jedan ubačaj sa strane pravo pred Nikšića koji nema problema to pretvoriti u novi pogodak. U nastavku je bilo samo pitanje kolikom će razlikom Tomislav slaviti i hoće li Vedran Nikšić stići do 50 golova u sezoni. Slavio je prvak sa 7:2, a Nikšić ostao kratak za jedan gol iako je i u nastavku postigao dva komada. Osim prvog strijelca lige za goste s Livane po jedan su postigli Petar Grabić i Bojan Sičić, dok je posljednji gol u šampionskoj sezoni ipak završio u Tomislavovoj mreži, iz kaznenog udarca postigao ga je Dino Vuzem.

Užasan rezultat, a naša igra čak i korektna. Čestitam gostima na naslovu prvaka, a ja se nadam da ćemo mi skupiti glave, i pokušati se vratiti iduće godine ovdje gdje mislim da nam je i mjesto – rekao je nakon susreta Davor Benotić, trener Croatije.

METALAC – SLAVONAC 0:0

Metalac se prije tjedan dana oprostio od šampionskih ambicija, Slavonac je isto tako bio svjestan da će se senzacija u Velimirovcu teško dogoditi, pa se veliki derbi pretvorio u partiju bez puno značaja, u dvoboj za tek utješno drugo mjesto. Naravno, i jedni i drugi tražili su pobjedu, no na spomenute činjenice s početka nadodalo se i teško vrijeme koje nije baš bilo saveznik dobroj igri. Na kraju su mreže do kraja mirovale, po bod svakom, Slavoncu drugo, Metalcu treće mjesto.

– Čestitke Tomislavu na osvojenoj tituli. Bila je dobra borba kroz cijelo prvenstvo, čestitam svim ostalim momčadima na fer i korektnoj igri ove sezone, svima želim dobar, ugodan i sadržajan odmor pa krećemo ispočetka. Svojim dečkima skidam kapu jer su pokazali karakter i kako svaka ekipa treba izgledati i ponašati se. Hvala i Sportalu što nas prati – izjava je Borisa Vurdelje, trenera Slavonca.

RADNIK – ĐURĐENOVAC 7:0

Iako je riječ o posljednjem kolu u kojem nisu imali nikakvog motiva, nogometaši Đurđenovca bacili su sjenu na svoju zaista izvrsnu sezonu. Bez obzira na motiv domaćina, bez obzira na sve, sedam komada ipak jako ružno izgleda za jednu ozbiljnu momčad što Đurđenovac sigurno je. Radnik je pak odradio posao, osigurali su prvoligaški status, dostojno to proslavili i sada će puno spremniji krenuti u novu sezonu. Josip Horvat je već u 2. minuti skinuo kamen sa srca domaćih navijača, a onda je trojac Dino Vuković, Luka Nađ i Ivica Gogić priredio domaćinima pravu feštu na terenu, svaki je postigao po dva gola za konačnih velikih, uvjerljivih 7:0!

– Znao sam da se će mi zadaća ostanka u ligi biti trnovita ali ni sanjao nisam da će zadnje kolo odlučivati. Vjerovao sam u ekipu koja je karakterna i uspjeli smo. Hvala prvo igračima na pristupu, odličnoj upravi sa jasnim ciljem i najavljujemo da se nogometni klub Radnik više neće naći u ovakvoj situaciji – izjava je Miroslava Čelara, trenera Radnika.

– Izlet uspješno odrađen! Potpuno zasluženo pobjeda domaćina, nadigrali nas u svim segmentima igre, trčali, borili se, a mi, mi smo već duže vrijeme na odmoru pa nedjeljom odemo samo malo na izlet, gdje rasipamo ugled i sav trud na čitavu sezonu. Jednostavno igrači moraju shvatiti da je tanka linija između vrha i dna. Nikad teži poraz nisam doživio nego danas. Ostaje popričati s odgovornim ljudima u klubu jer ovako neće ići dalje – komentar je Dražena Pavličića, trenera Đurđenovca.

SLAVONIJA – BILJE 6:3

Konačno je stigao kraj ovoj turobnoj sezoni za nogometaše Bilja. Za kraj očekivani poraz u Punitovcima ali i sasvim pristojan dojam sa tri postignuta gola koji su djelo Darija Sekanića, Danijela Šileša i Karla Greganovića. Bilje svakako zaslužuje prvoligaša po svojoj tradiciji, nadamo se da će se klub brzo posložiti i krenuti prema ljepšim danima. I Slavonija će u niži rang, Labak je napravio dobar posao, ali situacija u kojoj je preuzeo klub bila je preteška da bi se to dalo spasiti. U posljednjem susretu sezone za Slavoniju su golove postigli dva puta Marko Gazić, dva puta Stjepan Maričić te po jednom Ivan Stipanović i Darko Štigler.

JEDINSTVO – HAJDUK M. 2:0

Jedinstvo je uspješno okončalo sezonu domaćom pobjedom nad Hajdukom iz Marijanaca koji je jedan od onih koji su jedva čekali kraj sezone. Ostanak su odavno osigurali, ali proljeće koje su Hajduci odigrali je za brzi zaborav! Svoju odličnu sezonu sa 24 gola je na pravi način zaključio Emilio Perošević koji je gostima iz Marijanaca postigao oba domaća gola.

RATAR – HAJDUK P. 1:1

Ratar je remijem okončao sezonu u kojoj je bio zaista promjenjiv, no kada se podvuče crta ostanak je na vrijeme osiguran pa se može ocijeniti solidnom sezonom, slično vrijedi i za Hajduk koji je od Popovca napravio utvrdu, za kraj priče sa posljednjeg se gostovanja vratio s bodom i završio na ugodnom 9. mjestu. Ratar je prvi došao do prednosti, donio ju je Josip Brlošić u 67. minuti, a samo četiri kasnije konačnih 1:1 postavio je Alen Bujadinović.