Tomislav na korak do titule, Đurđenovac izbacio Metalac iz igre

Osječki prvoligaši odradili su pretposljednje prvenstveno kolo u kojem su posebnu pažnju privlačili dvoboji na Livani gdje je vodeći Tomislav ugostio Baranju Belje, te u Đurđenovcu gdje je istoimeni domaćin ugostio i što se šampionskih ambicija tiče “ugasio” Metalac.

VILJEVO – RATAR 1:0

Viljevo se pobjedom oprostilo od svojih navijača. Minimalnom, ali slatkom. Jedini pogodak u 63. minuti postigao je Pavle Vicić i time rastužio goste iz Piškorevaca koji će u posljednjem kolu pokušati pobjedom zaključiti sezonu u dvoboju s Hajdukom iz Popovca.

–  Dobra utakmica, rasterećene obje ekipe. Prilika je bilo na obje strane. Podjela bodova bi bila realan ishod, ali Viljevo ima neotkrivenog talenta među vratnicama. Zahvaljujem se domaćinu na gostoprimstvu i fer i korektnoj igri. Suđenje na nivou – rekao je trener Ratara Hrvoje Piplica.

OMLADINAC – FEŠK 1:3

Dinko Puljić je ipak pronašao načina kako unaprijediti igru Feška u gostima, tri pobjede te po jedan remi i jedan, doduše vrlo neugodan poraz, učinak je koji je definitivno korak prema naprijed i pravi zalog za sljedeću sezonu koja će ponovno biti sa visokim ambicijama. U Josipovcu je bolje krenulo za Omladinac, već u drugoj minuti Domagoj Hulak iz kaznenog udarca pogađa za vodstvo domaćina, no Stjepan Slivka to neutralizira sredinom prvog poluvremena. U nastavku preokret Feška golovima Vedrana Pintera i kapetana Ivana Kapraljevića, što su gosti do kraja sačuvali i osigurali si najmanje 3. mjesto na kraju sezone.

– Jedna otvorena utakmica u kojoj su se obje ekipe došle nadigravati. Priliku su dobili i igrači s manjom minutažom. Kad se lomila utakmica, mi smo svoje dvije 100 %-tne prilike promašili, odnosno vratar je odlično obranio. Gosti su to znali kazniti i čestitam im na pobjedi – rekao je Domagoj Vragolović, trener Omladinca.

– Nakon dva poraza bilo je bitno podići se i pokušati ostvariti pozitivan rezultat. To smo i uspjeli. Sama utakmica bez rezultatskog imperativa. To se vidjelo kod jednih i kod drugih, najviše u fazi obrane gdje se igralo bez prevelike odgovornosti. Utakmica sa puno prilika, kao stvorena za gledatelje međutim ne i za mene kao trenera jer smo puno griješili u fazi obrane. Jako puno grupnih i individualnih taktičkih pogrešaka, lošeg postavljanja u fazi obrane kod moje ekipe što je omogućilo domaćinu da dođe u par izglednih prilika, no dobro sa druge strane odigrali smo jako dobro u fazi napada. Stvorili smo puno prilika i to me veseli. Danas bih istaknuo i pohvalio našeg mladog vratara Matea Kneževića koji je debitirao u službenoj utakmici, jako dobro branio i držao nas u igri. Čestitke momcima na pobjedi kao i domaćinu na fer i korektnoj igri. Suđenje također korektno – izjava je Dinka Puljića, trenera Feška.

TOMISLAV – BARANJA BELJE 3:0

Iako je Tomislav uvjerljivo slavio i primaknuo se najvećem uspjehu u povijesti kluba na samo jedan korak, derbi je opravdao očekivanja, Baranja je još jednom pokazala da je ozbiljna momčad. Matko Roso načeo je goste iz Baranje, a posao je dovršio nezaustavljivi Vedran Nikšić s nova dva gola na svom kontu! U posljednjem kolu Tomislav putuje u Velimirovac, bod mu nije dovoljan za miran san, mora osvojiti sva tri boda jer Slavonac je bolji u međusobnom skoru, no možda i s porazom može do titule jer Ladimirevčane čeka gostovanje na SC Ante Gotovina gdje mu sigurno neće biti lako uzeti bodove.

SLAVONAC – CROATIA 6:1

Nakon što su uzeli malo predaha nogometaši Slavonca su se vratili pobjedama, na svom su se terenu lakoćom obračunali s gostima iz Velimirovca koji bi im u sljedećem kolu trebali pomoć da dođu do titule jer su posljednja prepreka Nikšiću i društvu. Sve je Slavonac odradio u prvom dijelu, Ivan Mandić, Matej Klasić, Ante Kordić, Zoran Ratković, pa dva puta Vlaho Baban, jednom u prvom jednom u drugom dijelu odradili su napadačke zadatke, da bi posljednji pogodak na utakmici postigao Davor Pavlović koji je tako donekle ublažio potop gostiju. Croatiji ostaje još teorija da može pobjeći s 15. mjesta, za to bi u posljednjem kolu morali oteti naslov prvaka Tomislavu domaćom pobjedom, a uz to bi Slavonija morala izgubiti na svom terenu od Bilja pa bi Velimirovčani bili bolji zbog boljeg međusobnog skora. Neće se dogoditi, ali zbog potpune informacije već sada donosimo i taj scenarij.

Lagana trening utakmica za domaćina. S ovim sastavom nismo mogli više i bolje. Domaćinu želim da se plasiraju gore, suđenje odlično – poručio je Davor Benotić, trener Croatije.

ĐURĐENOVAC – METALAC 3:2

Sjajan derbi odigrali su Đurđenovac i Metalac za oproštaj. Domaćinov oproštaj sa domaćim terenom, gostujući s naslovom prvaka. A krenuli su gosti u šampionskom ritmu, na odmor su otišli s dva gola prednosti koju su u prvih 14 minuta donijeli Matej Bekavac i Da Silva, no u nastavku Đurdan pokazuje da nije slučajno ovako visoko na ljestvici, Robert Marić u 54. minuti smanjuje, a odmah potom, samo dvije minute kasnije domaćin je propustio priliku s bijele točke za poravnanje, no ono je ipak stiglo u završnici, u 79, minuti poravnanje donosi Juraj Špehar, a ovoga puta Metalac ponovno loše reagira nakon primljenog gola, nakon prvog su napravili penal, nakon drugog inkasirali i treći kojeg je postigao Jakob Posavec – Tušek.

– Prvo poluvrijeme jednostavno “izgorili”. Gosti zasluženo odlaze s dva pogotka prednosti na odmor i djeluju bolje. Drugo poluvrijeme smo krenuli na sve ili ništa, promijenili smo formacija, ali ni to nam nije donijelo nešto konkretnije, jer nismo stvorili izrazitu šansu, najbolja šansa nam je bio dosuđeni kazneni udarac, ali ni to nismo iskoristili. I onda u 79. zabijamo iz kornera, opet iz kornera minutu poslije i u 82. iz prve naše smislenije akcije za konačnih 3:2. Utakmicu je presudila veća želja i borbenost u našim redovima. Gosti vrlo dobri i zbilja su dobro djelovali do primljenog pogotka. Suđenje isto tako dobro, čestitam igračima na prikazanom karakteru i pobjedi – rekao je Dražen Pavličić, trener Đurđenovca.

BILJE – RADNIK 0:15

Odavno je jasno da Bilje igra sezonu za što brži zaborav, nakon današnjeg potopa na domaćem terenu protiv Radnika sezona polako postaje prava blamaža za nekad vrlo jakog prvoligaša. Radnik je ispucao sve svoje frustracije, do vrha natrpao mrežu domaćina i otklonio sve sumnje oko ostanka. Ako smo dobro prebrojali, tri komada spremio je Ivica Gogić, isto toliko i Luka Nađ, Dino Vuković ih je nadmašio sa četiri zgoditka, Matej Žitnjak, Vedran Molnar, Josip Eling, Josip Horvat i Leon Milner po jedan.

–  Nema se puno za reći nakon nestvarnih 0-15. Čestitam mojim igračima na pristupu a Bilju želim brzi povratak u 1. ŽNL – izjavio je Miroslav Čelar, trener Radnika.

HAJDUK M. – SLAVONIJA 0:3

Osim u Bilju kraj sezone jedva čekaju i u Marijancima, Hajduk gubi sve po redu, to je iskoristila i Slavonija i napravila veliki posao u borbi za ostanak, ako slave u posljednjem kolu protiv Bilja na svom terenu u kombinaciji s porazom Baranje mogu čak i do spasonosne 13. pozicije, dok se aktualna 14. čini kao sigurna opcija. Antun Škorvaga bio je dvostruki strijelac za Punitovčane, dok se Mario Drga ubacio između njegova dva gola i pripomogao da pobjeda u Marijancima bude uvjerljiva.

HAJDUK P. – JEDINSTVO 3:3

Sjajnu partiju odigrali su Hajduk i Jedinstvo, svako po poluvrijeme za konačnih 3:3. Hajduk je još jednom pokazao da je sjajan domaćin, niti 3 gola prednosti i još uz to kazneni udarac nisu dovoljni za slavlje u Popovcu! Jedinstvo je briljiralo u prvih 45 minuta, Luka Harkanovac, Mario Katavić i Rok Šarlija donijeli su veliku prednost Jedinstvu, početkom nastavka imali su gosti priliku s bijele točke dići i na 4:0, no Damjan Horvat brani penal i inicira veliki povratak svoje momčadi. Igor Kolarić, pa Alen Bujadinović vraćaju domaće u igru, a onda u 87. minuti kazneni udarac i za domaćina. I gostujući pričuvni vratar zaustavlja udarac Dini Sklepiću, no iskusni Igor Kolarić još jednom pokazuje klasu, prvi je na odbijancu i lopta je u mreži za konačnih 3:3.