Tomislav i Borac remizirali: Odluka u nedjelju u Kneževim Vinogradima

Odigrana je danas prva utakmica kvalifikacija za popunu 4. HNL Istok u kojoj su u Donjim Andrijevcima domaći Tomislav i Borac iz Kneževih Vinograda odigrali neodlučeno uz po pogodak na svakoj strani.

TOMISLAV – BORAC 1:1

Strijelci: 1:0 Tomislav Bliznac (10′ – 11m), 1:1 Lovro Brdar (54)

Prepun je bio Stadion Tomislav Buhač na prvom dvoboju kvalifikacija, veliku podršku imao je domaćin, ali i gosti su napravili pravu malu invaziju pa se ni momčad Saše Balatinca nije osjećala kao u gostima. Oko 1000 gledatelja, prekrasan travnjak, odlična organizacija utakmice, oba trenera s idejom da idu po pobjedu, borba od prve do posljednje minute, puno prilika na obje strane, puno dobrih obrana vratara… Moglo je to bez problema završiti i 3:3!

Osjetno bolje su u utakmicu ušli nogometaši Tomislava koji su uvodnih 10 minuta bili bolji, ofenzivniji i to su naplatili baš u toj 10 minuti kada je Ivan Tunuković napravio dar mar u gostujućoj obrani, Nikola Purić je u pokušaju da ga zaustavi u klizećem startu pokupio ponajboljeg igrača domaćina, a Andrej Burilo nije imao nikakve dileme pa je Tomislav Bliznac dobio priliku s bijele točke. Kordić u jednu, lopta u drugu stranu i Gajbaši su se mogli grliti i veseliti. Još dobrih 10ak minuta dominacija je bila na domaćoj strani, a nakon toga je sve postalo ravnopravno, posjed je prešao na stranu Borca, ali opasnosti su se redale pred golom gostiju, Tomislav je dva puta gađao okvir gola u prvom dijelu, jednom gredu jednom vratnicu, a u tom drugom slučaju upravo je Kordić genijalnom reakcijom spasio svoju momčad dvostrukog minusa.

Početnih 20 minuta drugog dijela kao da su na terenu bile potpuno drug momčadi, gosti iz Baranje su potpuno izdominirali, kod domaćina je curilo na sve strane i stvorio se dojam da će gosti zasigurno okrenuti, dobre vile i dobri Gabriel Buholc su najzaslužniji što je Borac u tom periodu samo jednom zatresao mrežu Tomislava, učinio je to Lovro Brdar u 54. minuti nakon što mu je sjajno asistirao Ivan Dominiković. Brdar je ostao sam na 5-6 metara na “drugoj”, tukao je po sredini, a mladi vratar Tomislava je i to uspio dirati, no lopta mu je ipak pobjegla u mrežu. 20ak minuta prije kraja domaćin se uspio konsolidirati, ponešto koridora prema svom golu su zatvorili, ali su barem na drugoj strani i oni postali opasni pa je Kordić ponovno imao poprilično posla sačuvati svoju mrežu, a posebno se istaknuo u 75. minuti kada je skinuo “mrtvaca” Tunukoviću koji je čak i dobro tukao, ali “portir” gostiju to skreće u korner. U samoj završnici, u 87. minuti Borac zabija i drugi pogodak, no Burilo koji je bio vrlo blizu mjestu događaja svira prekršaj u napadu. Dominiković je izbio sam pred Buholca, ovaj mu sjajnim padom u noge brani, ali lopta odlazi do usamljenog Marka Radoša koji potpuno sam sa 6-7 metara pogađa gredu, lopta se odbija u polje, u skoku su branič Tomislava i Marko Prugovečki, potonji pogađa mrežu, a Burilo to poništava. Da ne budemo suci, ispod donosimo ne baš najbolju fotografiju tog skoka, no možda nešto i govori.

Tomislav je u prvom poluvremenu zabio i dva puta gađao okvir gola, a taj okvir je u drugom dijelu ponovno uzdrmavan čak tri puta!

– Kad se sve zbroji mislim da je ovo najrealnije nakon što smo mi bili bolji u prvom, a Borac u drugom poluvremenu. Gađali smo okvir gola i jedni i drugi, mi smo imali vodstvo, gost u nastavku mogao do preokreta. Ništa, idemo se spremiti za nedjelju i gostovanje u Kneževim Vinogradima, sada ipak više znamo jedni o drugima pa ćemo vidjeti kako će to ispasti u uzvratu – rekao nam je trener Tomislava Ivan Pavković.

– Jako dobra i zanimljiva utakmica danas sa dosta prilika. Mislim da smo ipak mi ti koji imaju za čime žaliti, po prikazanom smo zaslužili na uzvrat donesti prednost. Moram reći da smo u završnici oštećeni za čisti gol, neopravdano je poništen, ali što je tu je. Prvo poluvrijeme je gotovo, u drugom smo domaćini, mislim da smo kvalitetnija momčad od Tomislava, no naravno da to treba pokazati na terenu. Bez obzira na sve, znamo da nas čeka strašno teška utakmica ali potrudit ćemo se razveseliti naše navijače i izboriti plasman u viši rang – poručio je trener Borca Saša Balatinac.

Uzvratni susret igra se u nedjelju s početkom u 18,00 sati na prekrasnom sportskom kompleksu u Kneževim Vinogradima, ne sumnjamo ponovo u sjajnoj atmosferi. Važno je naglasiti, kreće se od 0:0, odnosno gol u gostima koji je Borac postigao više nije nikakva prednost, u slučaju bilo kakvog remija o prolasku odlučuju udarci s jedanaest metara. Nešto kasnije donosimo i veliku fotogaleriju s ovog dvoboja.