/Tomislav stigao Metalac, prva pobjeda Popovčana PETO KOLO 1. ŽNL OSJEČKO BARANJSKE
bilje

Danas je odigrano 6 utakmica 5. kola osječko baranjske 1. ŽNL nakon što je u subotu Metalac na SC Ante Gotovina slavio protiv Đurđenovca a Omladinac na gostovanju kod Baranje.

SLAVONIJA – HAJDUK M. 5:1

Nakon lošeg ulaska u sezonu Slavonija se pribrala i počela igrati nogomet kakav se od njih na osnovu prošle sezone i očekuje. Nakon dva domaća remija i dva gostujuća poraza protiv Hajduka su Punitovčani dodali gas i došli do uvjerljive pobjede. U prvom slavlju briljirao je trostruki strijelac Pavo Kovačević, a još po gol su postigli Igor Bešlić i trener Josip Vranić.

– Čestitam svojim igračima na zasluženoj pobjedi. Danas su htijenje,zalaganje i borbenost bili na visokom nivou i to nas je nagradilo na kraju uvjerljivom pobjedom. Čestitam gostima na fer i korektnoj igri – kazao nam je Josip Vranić, trener Slavonije.

Čestitao bi domaćinu na fer i korektnoj igri i na pobjedi, a mi igramo sasvim drugu igru u gostima spram domaće utakmice i mislim da pristup i zalaganje moraju biti na višoj razini u gostima. Zahvalio bi se našim navijačima koji nas prate u velikom broju, a sucima čestitam na fer i korektnom suđenju – mišljenje je Miroslava Katanića, trenera Hajduka Marijanci.

punitovci

BILJE – VILJEVO 2:1

Bilje je izborilo svoju treću pobjedu nadigravši na svom terenu momčad Viljeva. Samo 14 minuta builo je Stojkovićevoj momčadi dovoljno za 2:0 što se pokazalo dovoljnim za slavlje. U 5. minuti precizan je bio Hrvoje Cvetko, a u 14. Matej Šileš dok je poraz gostiju u 89. minuti ublažio Marko Vincetić.

– Odlično smo ušli u utakmicu, u 15 min imali smo 2:0 i još barem četiri izgledne prilike. Izgledali smo jako dobro u tom periodu. Drugo poluvrijeme prepustili smo sredinu terena gostima, koji su imali laganu inicijativu, ali bez ozbiljnih šansi. Na kraju zaslužena naša pobjeda, čestitam mojim dečkima na tome. Gostima sretno u nastavku prvenstva – riječi su Aleksandra Stojkovića, trenera Bilja.

– Danas smo izgubili od bolje ekipe. Prvo poluvrijeme je sve bilo u znaku domaćina, puno su bili bolji i zasluženo vodili. Rezultat je trebao biti i veći. Drugo poluvrijeme smo se malo digli, ali nedovoljno. Mi smo bili katastrofalni danas. Moramo malo razmisliti o ovakvom pristupu. Dečki moraju znati da prije svega predstavljaju sebe, ali i sredinu iz koje dolaze. Ovakvo nešto nam se jednostavno ne smije događati – kazao nam je Dinko Puljić, trener Viljeva.

bilje

RADNIK – GRABOVAC 0:2

U dvoboju novaka u 1. ŽNL koji su jako dobro startali u novo natjecanje danas je bolja bila momčad Grabovca koja je slavila golovima Tomislava Lucića u samom otvaranju susreta, te Tonija Bilandžića sredinom drugog poluvremena. Zanimljivo je da delegat utakmice nije dozvolio nastup igraču Grabovca Franu Mucaku koji nema valjan lječnički, odnosno specijalistički pregled. A kolo ranije je uredno odigrao 45. minuta!? Zaista bi bilo jako dobro da delegati kada već rade, uzimaju naknade za to što rade, taj posao shvate maksimalno ozbiljno, onako kako je to odradio gospodin Ivan Šutalo u Josipovcu.

– U fer i korektnoj utakmici gosti su zasluzeno pobjedili. Tjelesno i trkacki bili su jaci te igracka sirina bila je vidljiva tjekom cjele utakmice – komentar je Zvonka Kneza, trenera Radnika.

radnik

RATAR – FEŠK 5:0

Ratar je ulovio nove bodove na svom terenu na kojem je besprijekoran. Niti Fešk nije imao šanse u Piškorevcima koji su prava utvrda. Završnih 15 minuta prvog poluvremena bio je period kad je Ratar osigurao pobjedu, u tom vremenskom intervalu Ivan Tunuković je zabio dva puta, a Dean Bekić jednom. Kada je sve već bilo odlučeno, u drugom poluvremenu zabijali su Josip Mišić te Abramović, za promjenu ne Florian nego Manuel.

Evo nakon 2 bolna poraza u Đurđenovcu i kupu danas smo skupili glave i odigrali odlicnu utakmicu, utakmicu gdje gost nije zaprijetio 90 min, cestitam deckima na borbenosti i zalaganju kada se borimo svi za jednoga onda to bude tako kao danas lagana pobjeda suđenje na vrhunskom nivou! – mišljenje je Josipa Mišića, trenera Ratara.

Čestitke protivniku na pobijedi! Rezultat govori dovoljno! Danas je igrala samo jedna ekipa! Pohvale sucima na odlično odrađenom poslu! – riječi su Stjepana Kapraljevića, trenera Feška.

ratar

TOMISLAV – SLAVONAC 2:1

Nastavlja se utrka Metalca i Tomislava bez krivih koraka. Momčad s Livane slavila je i protiv Slavonca golovima Vedrana Nikšića i Matka Rose, a gosti iz Ladimirevaca smanjili su u 89. minuti golom Mateja Novoselića, no za potpuni povratak ipak nije bilo ni snage ni vremena.

– Prava prvenstvena utakmica koja se igra za bodove. Prvo poluvreme bez puno šansi od obje ekipe uspijevamo završiti s minimalnim vodstvom lukavim golom Nikšića. Drugo poluvrijeme držmo pod kontrolom i nakon vodstva od 2-0 pogotkom Rose stvaramo još nekoliko lijepih šansi iz kontre, i u zadnjoj minuti nespretno primamo gol. Smatram da smo zasluženo pobjedili a gostima čestitam na dobroj utakmici– komentar je Davora Rudeca, trenera Tomislava.

– Čestitke domaćinu na pobjedi, bili su konkretniji od nas. Prvo poluvrijeme smo dobro stajali, nismo dopustili domaćinu da stvori prigodu, ali presudila je kvaliteta pojedinca, Nikšića, koji je majstorski iskoristio jedinu pravu situaciju te donio domaćinu prednost na poluvremenu. Nažalost, početkom drugog dijela smo dobili i drugi gol, što nas je totalno presjeklo. Uspjeli smo smanjiti rezultat, ali prekasno – izjavio je Ivan Perošević, trener Slavonca.

livana

HAJDUK P. – JEDINSTVO 2:1

Noćna mora za Popovčane je konačno gotova, prva pobjeda i prvi bodovi su upisani i sad se lakše diše. Igor Viljevac je u 50. minuti poentirao za vodstvo Hajduka, šest minuta nakon toga gosti iz Miholjca poravnavaju preko Roka Šarlije, a slavlje Hajduku donosi Dino Sklepić 20 minuta prije kraja.

Odigrali smo još jednu lošu utakmicu, jednostavno nemamo kvalitetu za nadigravanje s drugim ekipama. Naša realnost je grčevita borba za opstanak. Smatram da se moramo bazirati na domaće utakmice, pokušati iznenaditi protivnika te osvojiti što više bodova. Za ove loše rezultate i ja kao trener moram preuzeti veliki dio odgovornosti te u razgovoru s upravom kluba odlučiti u kojem čemu smjeru dalje. Čestitam protivniku na zasluženoj pobjedi i hvala na fer i korektnoj igri – rekao je Martin Majdenić, trener Jedinstva.