/Tomislav bolji od Hajdina u velikom derbiju LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA VALPOVO
tomislav šag

Tomislav bolji od Hajdina u velikom derbiju LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA VALPOVO

Veliki derbi Lige nogometnog središta Valpovo donio je slavlje domaćem Tomislavu koji se s nova tri boda izjednačio s do sada nezaustavljivim Hajdinom. Krenuo je Tomislav zaista furiozno, već u petoj minuti prednost mu je donio Damir Hemetek, u 15. iz kaznenog udarca povećava Josip Arnaut. Sljedeći gol postigli su gosti, četiri minute nakon drugog gola momčadi iz Šaga goste u igru vraća Dejan Kozina. Iako je bilo teško povjerovati nakon ovakvog otvaranja utakmice golova više nije bilo, od uzbuđenja najveće je bilo ono iz 78. minute kada je gostujući Mateo Hegol zaradio dva žuta kartona i olakšao posao Tomislavu.

U sedmom kolu domaćini su bili odlični, samo je Hrvatski Sokol odletio s gostujućim bodom iz Gaja. Za domaće je dva puta pogodio Magušić a za goste Mateo Barić, obojica su zabijali u drugih 45. minuta. Uvjerljive domaće pobjede upisali su Jadran i Veliškovačka Croatia, i jedni i drugi rezultatom 5:1. Jadran je nadigrao Mladost iz Tiborjanacauz odličnu partiju Stipe Čavlovića koji je upisao hattrick. Croatia je istim rezultatom bila bolja od Zrinskog, a po dva gola zabili su Tutić i Prološić.

Prve pobjede upisali su Kitišanci i Croatia Marjačanci. Kitišanci su s 3:2 slavili protiv Sloge, odluku je svojim golom u 90. minuti donio Dominik Dakić. Croatia je ispisala povijest. Jedan od rijetkih klubova koji se i u bivšoj državio zvao Croatia ove godine se ponovno krenuo natjecati nakon dugih godina mirovanja, pa je ovo slavlje zaista povijesno! Junak ove pobjede je Zoran Pavošević koji je postigao oba domaća pogotka. Za “utjehu” gostima iz Harkanovaca ostaje podatak da su oni s 2:1 “slavili” u isključenjima.