Tko je bio najbolji u prvom kolu jedinstvene 3. HNL?

Krenula je dugo iščekivana jedinstvena 3. HNL, odnosno 2. NL kako HNS zove treći rang natjecanja. S početkom natjecanja, kreće i naš izbor najboljeg igrača sezone. Kao i protekle sezone kada smo birali najboljeg igrača Istoka, do najboljeg će nas dovesti naši čitatelji koji će među osmoricom najboljih igrača svake utakmice svojim glasovima izabrati najboljeg za svako kolo, mi ćemo im dodijeliti pripadajuće bodove i na kraju u ukupnom zbroju doći do najboljeg igrača lige. Ponavljamo naravno i izbor od strane trenera i kapetana svih momčadi, no to nas čeka na kraju sezone.

Imamo prvih osam kandidata za najboljeg igrača kola:

Mario Tadić – odmah u prvom službenom nastupu pokazao je da je ogromno pojačanje za Zrinski, odradio je lavovski posao u defanzivi, bio neprelazan a uz to i dirigent igre čitave momčadi koja je ostala netaknute mreže.

Ivan Kegelj – osim što je odradio lavovski posao u sredini terena, izgradio i razgradio brojne napade, Ivan je u 51. minuti zabio za 2:0 vodstvo Međimurja koje momčad Ivice Solomuna ipak nije sačuvala pa je u Čakovcu ostao samo bod, možda dijelom i zbog njegovog izlaska s terena desetak minuta prije kraja.

Selmir Mahmutović – sjajni BiH napadač nastavlja gdje je stao prošle sezone, prvo kolo i prvi pogodak, ovaj put dovoljan samo za domaći bod Marsonije u dvoboju protiv Opatije.

Ivan Raič – Jadran iz Ploča odigrao je sjajnu utakmicu protiv Belišća, konačnih 3:1 ne otkriva najbolje što se događalo na terenu, a kapetan domaćina odradio je sjajnu partiju koju je okrunio posljednjim pogotkom na utakmici kojim je ubio i posljednju nadu gostima.

Dominik Glavina – dvostruki strijelac u sigurnoj 3:1 pobjedi Bjelovara nad Trnjem na otvaranju sezone i novog stadiona u Bjelovaru. Dva puta je Glavina donosio prednost svojoj momčadi, a drugi gol je bio i presudan za slavlje domaćih.

Krešimir Luetić – sjajna utakmica u Hrvacama u kojoj se Luetić istaknuo prvim pogotkom za domaćina kojim je anulirao prednost Jadrana, ali još više dojmljivim nastupom tokom svih 90 minuta, kako se to često kaže – bio ga je pun teren!

Nail Omerović – mladi Osijek krenuo je pobjedom ponajprije zahvaljujući upravo Omeroviću koji je s dva pogotka preokrenuo minus protiv Grobničana, pobjeda i dva gola i više su nego jak argument za epitet najboljeg na utakmici.

Petar Bračević – Zagorec je u sezonu krenuo domaćim remijem, a u dvoboju protiv Dugog Sela istaknuo se Petar Bračević koji je bio i jedini strijelac domaćina, u posljednjoj minuti prvog dijela vratio je svoju momčad iz minusa.